BuzzerBeater Forums

Türkiye - III.1 > Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 - Türkiye

Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 - Türkiye

Set priority
Show messages by
This Post:
00
155719.1
Date: 08/31/2010 16:49:23
Overall Posts Rated:
6565
Bugunku yunanistan galibiyetinden sonra neden böyle bir başlığımız yok diye düşünüp hemen gelip başlığı actım. Maçlar hakkında yorumları gorusleri buradan paylasıp teknik taktik değerlendirmeleri birlikte yapabiliriz diye düşündüm. Bugunku yunanistan macını ele almak istiyorum öncelikle.

Turnuva basından beri izlediğim yunanistanı acıkcası yeneceğimizi tahmin ediyodum. Eksik oyuncularına ragmen onceki maclarda pekte varlık gostremediler. Çin ve Porto riko galibiyetleri almalarına ragmen oyunları ve macları az farkla kazanmaları bugunku galibiyetin habercisiydi bence.

Milli takımımıza gelince, turnuvada nereye kadar gidebiliriz pek kestiremiyorum acıkcası. Bir onceki turnuvada gruplarda 6 da 5 yapıp bir sonraki turda elenmemiz bu guvensizliğimin bas sebebi. Ancak o gunden bugune değişen cok sey var. Özellikle uzunlarımızın ve Ömer aşığın performansındaki artıs gozle gorulur sekilde. Hidayetin su ana kadar pek sahneye cıkmamıs olmasıda ilerleyen turlarda sazı ele alacagı umudu tasıyor bende. Ama hidodur ne yapsa yeridir o yuzden pekte guvenesim gelmiyor. Şimdi sırada porto riko macı var. yunanistan galibiyetini anlamlı hale getirmek için bu macı mutlaka kazanmalıyız gorusundeyim.

From: arda

This Post:
11
155719.2 in reply to 155719.1
Date: 08/31/2010 16:56:01
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
271271
Second Team:
galatasaray suns II
evet 2009 avrupa şampiyonası benimde gözümü korkutmuyo değil ispanya yı bile yenip bi sonraki turda elenmek kötü olmuştu hocam o korku bende de var o yüzden çok sevinemiyorum ama ezeli rakibimiz yunanistanı yenme keyfide bi başka tabiki:)) grubu lider bitirmek istiyosak yarınıda kayıpsız atlatmamız şart yoksa bugünkü galibiyetin anlamı kalmıcak inş yarında kazanırız.. ömer aşık ve ersan bugün mükemmeldiler ve tabi dierleride müthiş bi mücadele gösterdiler tek isteğim ileriki maçlarada ekonomik olarak kullanıp en azından madalya almamızı ümit ediyorum

From: Berkayy

To: arda
This Post:
00
155719.3 in reply to 155719.2
Date: 09/01/2010 06:27:59
Overall Posts Rated:
426426
bizim içerden defansımız heybetli - dışardan defansımız vasat..:)) pas iyi top tutmamız zayıf..içerden şutumuz güçlü dışardan şut iyi..top sürmemiz becerikli..rebaunt becerikli blok verimli...kondüsyon zayıf-vasat..serbest atış güçlü..:)
yunanistan maçında ilyasovanın müthiş performansı sayesinde oyunda tutunduk.....ilk 8 iyidir..ama çok büyük aksilik olmassa ilk 4 e kalırız ....

Last edited by Berkayy at 09/01/2010 07:33:30

This Post:
00
155719.4 in reply to 155719.3
Date: 09/05/2010 16:30:04
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
271271
Second Team:
galatasaray suns II
esas şampiyona bizim için slovenya maçıyla başlıcak geçen turnuvada elendiğimiz bütün takımları sırasıyla yendik inş slovenleride geçerek madalya için bir engeli daha aşacaz:)

This Post:
00
155719.7 in reply to 155719.6
Date: 09/12/2010 04:24:39
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
271271
Second Team:
galatasaray suns II
inanılmaz bi maçtı hakikaten salonda hop oturup hop kalktım diyebilirim:)) bugünde bi aksilik olmazsa final maçında yerimi alıcam.. gerçekten seyirciyle bütünleştiğinde korkulan bi ekip olabiliyoruz sırbistan gerçekten müthiş bi takım ama genede azmimiz onlarıda devirmemizi sağladı. dilerim bugün abd yi de yenip şampiyonluğu alırız ama benim için bi önemli durumda önümüzdeki turnuvalarda da başarı istikrarı yakalayabilmemiz umarım bunuda başarabilriz..

This Post:
00
155719.8 in reply to 155719.7
Date: 09/13/2010 08:55:42
Overall Posts Rated:
6565
Hepimizin cok buyuk hayalleri ve umutları vardı final macı oncesi. Hersey o kadar guzeldiki finale gelene kadar hiç mac kaybetmemişiz ve yarı finalde gitti denilen macı inatla sonuna kadar goturup macı almayı bilmişiz. Finalde rakip ABD olunca ister istemez insan bi cekiniyor ama ABD de yenilmeyecek bir takım değil diye dusunuyor, eger yenileceklersede yenen takımın sadece 12 Dev Adamımız oldugu kanaatine varıyoruz ülke olarak.

Ama beklenildiği gibi olmuyor. İster ABD nin gücü diyin, ister final heyecanına yenik düştük diyin ne olursa olsun Dünya 2.si olmus bir takımımız var artık. 12 dev adama teşekkür etmek boynumuzun borcu. Her oyuncumuz baslı basına cok iyi oynadı ve bu madalyayı hakettiler. Umarım önümüzdeki turnuvalarda da yeni madalyalara yelken acabiliriz.

Bir paragrafta tanjevice acmak istiyorum. Hayatım boyunca basketbolla yattım basketbolla kalktım. Dunya üzerinde gelmiş gecmiş en begendiğim coach lardan biridir tanjevic. Ancak Milli takımn basına gectiğin, gerek alınan maglubiyetler, gerek milli takıma sectiği ve secmediği oyunculardan oturu, gerekse oyun içerisindeki taktik hataları yuzunden cok buyuk eleştirilerde bulunmustum kendisine. Ama görüyorumki ne olursa olsun bir takıma coach a herzaman güvenmemiz gerekiyor. Çünkü bu 13. dev adam bu ülkeye dünya 2. liğini kazandırdıgı gibi bu ülke gençlerinin basketbola olan sevgilerinin kat ve kat artmasını sağladı. Umarım bu madalya gunluk kazanılmıs basarılardan biri olmaz. Umarım okullarımızda basketbol egitimi daha fazla verilir, bu sevgi cocuklara asılanır. Umarım sokaklarda genclerin rahatlıkla oynayabileceği basketbol sahaları inşaa edilir. Umarım bizim zamanımızda cektiğimiz sıkıntılar cekilmez. Umarımı ligimiz Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker den ibaret olmaz Ve umarım Euro league şampiyonluğu, olimpiyat madalyası ve avrupa şampiyonluğuda görürüz. Belki ülke olarak bir ekolümüz hiçbir zaman olmayacak ancak sahaya cıktıkları zaman başarı için tüm yüreklerini ortaya koyabilecek gençlerimiz olacak. Ve umarım bunların olması için tanjevicin gostermiş oldugu katkıyı diğer spor adamlarımızda gösterirler

Teşekkürler 12 Dev Adam + Tanjevic