BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.8 > Season 41

Season 41

Set priority
Show messages by
This Post:
11
291245.1
Date: 01/02/2018 13:25:50
Overall Posts Rated:
2121
Kαλη χρονιά σε όλους...αντε και καλη σεζόν να εχουμε

This Post:
00
291245.2 in reply to 291245.1
Date: 01/03/2018 06:00:42
Overall Posts Rated:
2525
Καλη χρονια σε ολους και απο εμενα, καλωσοριζουμε και τον καινουργιο της παρεας απο την αριδαια. Προβλεπω πολυ δυνατη σεζον στην οποια πολυ δυσκολα θα μπω στην 4αδα. Λιγες οι μεταγραφες μεχρι στιγμης, ενω απο τα draft δεν ειδα τιποτα το αξιολογο.

This Post:
00
291245.3 in reply to 291245.2
Date: 01/03/2018 09:17:28
Overall Posts Rated:
2525
Μια μικρη προεπισκοπηση της σεζον μεσα απο τα ματια μου για να δουμε τι μας περιμενει φετος.
Οσον αφορα τους μπλε ο Slobodna Dalmacija ειναι και παλι κατα την γνωμη μου το φαβορι διοτι ειναι ο manager που με αργα και σταθερα βηματα εχει φτιαξει μια ολοκληρωμενη ομαδα που της αξιζει η ανοδος, μπορει να εχασε στους τελικους και να μην ανεβηκε αλλα πιστευω φετος θα ειναι ακομη πιο δυνατος. Πισω του ειναι ο Tiflida bc μια εξισου πολυ δυνατη ομαδα και ενας manager που φαινετε οτι και αυτος ξερει πολυ καλα τι κανει οποτε δεν τον ξεγραφω με τιποτα. Απο κει και περα ο Παναθηναϊκός B.C. φαινετε οτι καθε χρονο θα ειναι καλυτερος κυριως λογω της εμφασης που δινει στην προπονηση ενω ο lofos crew θεωρω οτι θα αρκεστει στην τεταρτη θεση οπως και περσυ.
Τωρα παμε στους κοκκινους που κι εδω γινετε πραγματικα χαμος αφου περσυ κυνηγουσαν ολοι το καλυτερο πλασαρισμα και τελικα ο βολιωτης που βγηκε 4ος τους πηρε παραμαζωμα.Valtos Locos και Flagrants κανουν καποιες αλλαγες στο ροστερ τους και φαινετε οτι και παλι θα ειναι πολυ δυνατοι φετος ενω εχω την εντυπωση οτι μετα την περσυνη αποτυχια ο bucks bc πρεπει να πεισμωσε και ισως τον δουμε να κανει το come back φετος, ενω εχουμε και τον Φ.Ο.ΑΡΙΔΑΙΑΣ τον πιο παλιο και εμπειρο manager του ομιλου ο οποιος δεν ξερουμε και τι λεφτα εχει στην ακρη και αν θα τα ριξει για να χτυπησει την ανοδο, οσον αφορα την ομαδα μου ειμαι σιγουρα το μεγαλο oytsider για να μπω στην 4αδα και ισως παρακολουθησω τα playoff απο τον καναπε, παντως θεωρω οτι θα ειμαι κοντα στην 4αδα. Καλη επιτυχια σε ολους ειναι σιγουρα ενας απο τους πιο ενδιαφερον ομιλους της iv κατηγοριας, οποτε θα εχουμε πολλα να πουμε

This Post:
11
291245.4 in reply to 291245.3
Date: 01/05/2018 04:21:19
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
318318
Βλέπω ότι άφησα άξιο αντικαταστάτη στο forum...
Φίλε akouvalitos συνέχισε έτσι και κράτησε "ζωντανές" τις συζητήσεις, για να έχει και ενδιαφέρον το game!!!

Eν τω μεταξύ, όποιος θέλει, ας αγοράσει τον Jean-Michel Blackburn που τον έβγαλα σήμερα στο σφυρί.
Θα χαιρόμουν να τον έβλεπα να συνεχίζει την καριέρα του στα παλιά λημέρια μου... Μην σας ξεγελάνε τα χρόνια του. Μία εντριβή με τσίπουρο και τα αρθριτικά του περνάνε μεμιάς.
Τζάμπα τον δίνω και για ένα χιλιάρικο που κοστίζει ο παίκτουρ, θα δώσει λύσεις στην IV κατηγορία... :)



Message deleted
This Post:
00
291245.6 in reply to 291245.1
Date: 01/05/2018 13:49:04
Overall Posts Rated:
2121
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ!!
με την σειρα μου να καλωσορίσω την νεα ομάδα στην κατηγορία Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ..
και για να δουμε τι λένε τα συμβόλαια των ομάδων του ομίλου!

Μεγάλοι 8

Slobodna Dalmacija
Ένα απ τα φαβορί του ομίλου σαφέστατα ειναι ο φίλος Dimi74..διαθέτει 12 ταλαντούχους παικτες με συνολικό μισθό στα 148.381 $ . Παραμένει μια νεανική ομάδα καθώς δεν υπάρχει παικτης στο ρόστερ που να υπερβαίνει τα πρώτα ..άντα!Ο μεγαλύτερος του παίκτης στα 28 !! Την περσινή σεζόν σάρωσε τους πάντες..τερματίζοντας 1ος στους οι Μεγάλοι 8 με 21 νίκες κ 1 ήττα! Στα play off πέρασε απο Tiflida BC στου ημητελικούς ..αλλα στον τελικό ηττήθηκε από τον Olympiakos Volou.. ο οποίος με μεταγραφες της τελευταίας στιγμής ενισχύθηκε σημαντικά και κερδισε επάξια την άνοδο! ..Το μεγάλι του συμβόλαιο του ισως και το αστέρι της ομάδος...ο 27χρόνος Ιταλός PG Gabriele Columbano με μισθό στα 22.117 $ ..
*Μια μικρή ενίσχυση θα χρειαστείς..εχεις ισχυρούς ανταγωνιστές..ποσο υπομονή εχεις.! ολο φαβορι ξεκινας καταλήγεις να μην κερδιζεις την άνοδο!

Lofos Crew
22 παικτες!! ουτε ομάδα ποδοσφαιρου να ειχες.. τι εχεις μαζεψει..φίλε Kantas!
Σύνολο μισθών 84.649 $ ...με μεγαλύτερο συμβόλαιο αυτό του 39χρονου Ιταλού PF Fausto Varano στα 11.183 $ .Τερμάτισε 4ος με ρεκόρ 12 νικες 10 ήττες.
*Αν συνεχίσεις το buzzer φιλε και θες την συμβουλή μου...αγαπούλα πούλα..τζαμπα κρατας τοσους παικτες..και οι περισσότεροι τζάμπα πληρώνονται...

Tiflida BC
O μάνατζερ Besiki διαθέτει ενα ρόστερ 10 παικτών ..την περσινή σεζόν τερμάτισε 2ος στους Μεγάλοι 8..με 19 νικες 3 ήττες..εφτασε στα ημιτελικά των play off ομως ηττήθηκε σε ενα επικό ματς κόντρα Slobodna Dalmacija με σκορ 109-104!! Η φετινή ομάδα δεν εχει καμία σχέση με την περσινή ! έχει πουλήσει τους πάντες ο φίλος Besiki..μειωνοντας κατα πολύ τα συμβόλαια του και γεμίζωντας λευτα τα ταμεία του. Φένετε πως δεν σκοπευει να ενισχυθεί προς το παρων ..ίσως να ενισχυθεί τελος σεζόν πέρνωντας παράδειγμα από τον περσινό φιναλίστ Olympiako Volou! Συνολικοί μισθοί λοιπόν...79.440 $ και αν καταφέρει αποδεσμευετεί και από το μεγαλύτερο του συμβόλαιο αυτο του Λιθουανού 25χρονου SF Matas Štilius που είναι πρός πώληση με μισθό 25.070 $.. τότε οι μισθοί του θα ναι στα 54.370 $ !!!
*Ο Λιθουανός πωλειτε στα 1.250.000 $ ...πιστεύω θα πουληθεί..ειναι ταλεντάκι και αξιζει τα λευτα του..μακάρι να τον είχα στο δικό μου team..αλλα no money no party!

Παναθηναϊκός B.C.
Για να δούμε και τον Mr.Green.. διαθέτει μεγάλο ρόστερ 16 παικτες..ο πράσινος! μάλλον 15 και 1 παππους 56 χρόνων που ξεχάσε να βγει στην σύνταξη! μιλάω για τον Prodromos Chestikas ..ονομα κ πράμα!
Μισθοί σύνολο στα 95.946 $.. ακριβότερος παικτης ο Γάλλος 32χρονος PGCyril Bellenger στα 12.925 $ Το αστέρι της ομάδος κατα την γνώμη μου ο 25χρονος PF Kostas Tsartsaris με μισθό 10.472 $. Τερμάτισε 3ος στην κατατάξη με 16 - 6 ρεκόρ και
*Αν θέλεις το κατι παραπάνω στην φετινή σεζόν θα πρέπει να ενισχυθείς σημαντικά..ισως να διωξεις και αρκετους παικτες και να αρκεστείς σε μικρότερο κ πιο αξίολογο ρόστερ..


Υπέροχοι 8

Akouvalitoi
Νέος στο buzzer..o φιλος akouvalitos..που πρωτοεμφανίστηκε την περσινη σεζόν...και φένετε αξιος αντικαταστατης στο συντονισμό φόρουμ στην θέση του Chris του Βολιωτη που μας αφησε για μεγαλύτερα σαλόνια..!
Φέτος ειναι η χρονιά του να αξιολογηθεί ..για να δουμε λοιπόν τι διαθέτει! 11 παικτες στο ρόστερ... με συνολικά συμβόλαια στα 44.845 $ ..το αστέρι της ομάδος ο 27χρονος PG Vlasis Mpoukouvalas με μισθό 6.425 $ , μεγαλύτερο συμβόλαιο αυτό του Ισπανού 31χρονου SF Miguel Martín González στα 7.384 $.
συνεχίζετε

Last edited by TrapLord-24- at 01/05/2018 13:52:23

This Post:
00
291245.7 in reply to 291245.6
Date: 01/05/2018 13:50:31
Overall Posts Rated:
2121
*Σε βλέπω 4άδα φέτος και πλέιφ-οφ..θα χτυπηθείς με Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ..αλλα θέλεις ενίσχυση..ή αν δεν κυνηγάς κάτι πουλα τα πιτσιρίκια..και γεμιζε τα ταμεία σου.. προς το παρων..υπομονη

BUCKS B.C
Ο deminis διαθέτει ενα δυνατο ρόστερ αλλα μεγάλο ηλικιακά..13 παικτών.. με συνολικό μπάτζετ στα 131.718 $ ..Τερμάτισε 3ος στην κατάταξη των Υπέροχοι 8.. με ρεκόρ 15-7 ..σε κάποια φάση είχε πάρει και πρωτια ομίλου αλλά δεν κατάφερε να την διατηρήση..λανθασμένες εντολές αγώνα του στέρησαν πιστεύω καλύτερη θέση στην κατάταξη..οχι οτι θα αλλάζε το αποτέλεσμα στην τελική! ..πηγε στα προημιτελικά αλλά ηττήθηκε απο τους εμπειρότερους Flagrants με 137-127 ! Φέτος οι BUCKS ενισχύθηκαν σε 2 θέσεις...και εχουν προς πώληση 3 παικτες.. η προσφατη μεταγραφή του με "βαρύ" συμβόλαιο ο 32χρονος C Ahmad Musa με μισθό 33.035 $ !! ..ταλεντάκι της ομάδος ο 22χρονος Ισπανός C Enrique Chipre με εβδομαδιαίο μισθό 9.213 $
* Υπολογίσημη δύναμη οι ΒUCKS..ισως και να βρήκες τον δικό σου Ατεντοκουνμπο !!;)
Ενα παράπονο φίλε deminis..δεν σε εχω δει ποτε μου στο φορουμ..οι υπόλοιποι γραφουν που κ που ....ελπιζω να τα διαβαζεις εστω..πες μας ενα γεια! ενα καλη χρονια!


Flagrants
χμμ ας κάνω μια πρόβλεψη...πιστεύω πως φέτος θα ειναι τελικό... ο μιστερ DetroitBasketball .. τον θεωρω φαβορί..πάντα είχε μικρό ρόστερ και "ακριβό"..πέρσι έριχνε στο παρκέ μονάχα με μια βασική 5άδα ..φέτος βλέπω 9...βέβαια έχει βγάλει ήδη σε πώληση τους νεαρούς απ τα draft (δεν είδα κανέναν αξιολογο σε καμια ομάδα) δλδ 6 παικτες στην ουσία! με συνολικούς μισθούς στα 193.986 $ . Πέρσι τερμάτισε 2ος με ρεκόρ 18-4..και αν δεν ειχα καταφέρει να τον κερδίσω στο μεταξύ μας αγώνα ίσως και να είχε και πρωτια! Ενισχύθηκε προς το τέλος της περσινής σεζόν κ μάλλον θα παραμείνει με το ιδιο ρόστερ και φέτος. Αν και γερασμένο ρόστερ..ξέρουν πολλά κιλά μπάσκετ..δεν γνωρίζω οικονομικά πως τα πάει! έχει "βαριά" συμβόλαια με μεγαλύτερο αυτό του 25χρονου Γερμανού C Fabian Kölln στα 62.371 $ .. ο ακριβότερος παίκτης του ομίλου! Για τον Γερμανό τα "σκάσε" χοντρά ξοδεύοντας 2.175.200 $ στις αρχές Δεκέμβρη !
*Αν δεν κερδίσεις φέτος την άνοδο..σε βλέπω να μην αντέχεις τα υψηλά συμβόλαια..και να ξεπουλάς.

Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ
Καλως ήρθες φίλε stathispaok! Μιλάμε για μεγάλη εμπειρια στο buzzer ετσι..και έχεις τον σεβασμό μου..το παλικάρι εφτασςε μεχρι και τα μεγάλα σαλόνια...επαιξε και Α1 την σεζόν 36! παόκι μου! ωραίος...αλλά σε πήρε η κατηφόρα γιατί ετσι? Για να δούμε το ρόστερ σου λοιπόν! Διαθέτει 13 παικτες...με συνολικό μισθό 93.293 $ . Υποβιβάστηκε από την 3η κατηγορία ΙΙΙ.12 (η κατηγορία που παίζει ο Βολιώτης πλεον) με αρνητικό ρεκόρ 1-21 !! Το αστέρι της ομάδος είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος..μιλάμε για τον Βραζιλιάνο 35χρονο PG Arquimedes Rebello με μισθό 38.109 $
*Φίλε φένετε πως το χεις παρατήσει το άθλημα..ελπιζω να συνεχίσεις είναι τιμη μας να παιζουμε με ομάδα που πρωταγωνιστουσε παλιοτερα,,, θα ειναι πολυτιμη η εμπειρια σου σε μας τους νεότερους!

ValtosLocos
Λοιπόν και ηρθε η σειρα μου τωρα..Διαθέτω 7 παικτες πλέον...εδιωξα ολους τους νεαρους απ τα ντραφτ,..δεν μπηκα καν στην διαδικασια να τους πουλησω ..ήταν άθλιοι! Τσιμπιμένα συμβόλαια παικτών που συνολικα φτάνουν στα 156.915 $ . Ακριβότερος μου παίκτης ο 25χρονος PG Erasmos Malaganas με μισθό εβδομαδιαίως στα 36.259 $.. Μοναδική μου μεταγραφή για φέτος ο Βούλγαρος 28χρονος SF Talat Babacan με 18.153 $ μισθό.. αγοράστηκε για 166.200 $ και στην ουσια θα ειναι παικτης ροτεσιον..στην θέση που ειχα τον Ισραηλινο Avner Twily επίσης 28χρονου τον οποίο πούλησα για 250.500$! κλαιν μάιν! απλά κερδίζει στα σημεια ο Βουλγαρος....Η ιδια ομάδα με περσι ειναι ο βασικός κορμός των ValtosLocos! Στόχος μου να τερματίσω πάλι 1ος στην καταταξη...αλλά οχι η άνοδος..

Last edited by TrapLord-24- at 01/05/2018 13:53:32

This Post:
00
291245.8 in reply to 291245.7
Date: 01/05/2018 14:02:28
Overall Posts Rated:
2525
Χαιρομαι παρα πολυ που βλεπω τον βολιωτη στο forum και δεν μας ξεχασε και μου αρεσει πολυ να ειμαι ο αντικαταστατης του(μηπως σε λιγο καιρο παρω κι εγω την ανοδο οπως αυτος). Απο κει και περα παρα πολυ ωραια αναλυση απο τον traplord συμφωνω σε αρκετα κομματια, αυτο που μου ρκανε μεγαλη εντυπωση παντως ειναι οτι πραγματικα δεν υπηρχε ουτε ενας αξιολογος παιχτης απο τα draft , εντωμεταξυ εγω ειχα ριξει λεφτα στο scouting τα οποια τα κλαιω ακομη και δεν νομιζω να το ξανακανω. Χιλιες φορες να αγοραζω μικρους που μου αρεσει και η προπονηση.

This Post:
11
291245.9 in reply to 291245.7
Date: 01/05/2018 14:05:35
Overall Posts Rated:
2121
ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
1] Flagrants 193.986 $
2] Valtos Locos 156.915 $
3] Slobodna Dalmacija 148.381 $
4] BUCKS B.C 131.718 $
5] Παναθηναϊκός B.C. 95.946 $
6] Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ 93.293 $
7] Lofos Crew 84.869 $
8] Tiflida BC 79.440 $
9] Akouvalitoi 44.845 $

Tα πόσα βέβαια δεν παίζουν κανένα ρόλο μας έχει διδάξει το buzzerbeater..αλλά δείχνει πανω κατω την δυναμικότητα της κάθε ομάδας.
*Με συγχωρείτε για όποια ορθογραφικά κ μη λάθη..ξοδεψα πολυ χρόνο για να ψαξω παικτες -μισθους -μεταγραφές κτλ..
επίσης τα σχόλια μου-συμβουλες..ειναι καλοπροαιρετα φυσικά..δεν ειμαι σε θέση να σας πω εγω πως θα διαχειριστείτε την ομάδα σας..καλη σεζόν!

**γαμωτο μου τα βγαλε ολα υπογραμμισμενα σε καποια φάση δεν ξερω γτ..καπως διορθωθηκε η κατασταση αλλα μερικα ειναι ακομα υπογραμμισμενα...τλπ ελπιζω να διαβαζονται!

This Post:
11
291245.10 in reply to 291245.9
Date: 01/14/2018 05:36:21
Overall Posts Rated:
2121
Valtos Locos News
Δυσαρεστημένοι οι φιλάθλοι που είδαν το αστέρι της ομάδος Εrasmos Malaganas (38677251) να αποχαιρετάει τους Valtos Locos.. O 25χρονος Point Guard..πουλήθηκε για 3.121.200 $ και θα αγωνίζετε πλέον με τα χρώματα της Cani Arrabbiati στην 2η κατηγορία της Nations Of Europe.. "Ζεστό" χρήμα στα ταμεία και ήδη ο πρόεδρος ανακοίνωσε την επέκταση του γηπέδου και οτι θα καλυφθεί άμεσα το κενό στην θέση των PG.


Last edited by TrapLord-24- at 01/14/2018 05:40:06

This Post:
11
291245.11 in reply to 291245.10
Date: 01/14/2018 09:58:51
Overall Posts Rated:
2525
Το σιγουρο ειναι οτι αυτα τα λεφτα μπορουν να αλλαξουν τα παντα και στην ομαδα σου και στην κατηγορια, βλεπω οτι ηδη χτιζεις το γηπεδο σου και με τις σωστες κινησεις θα εισαι το πρωτο φαβορι για την ανοδο. Ειναι πολλα τα λεφτα....