BuzzerBeater Forums

Bosna i Hercegovina - IV.3 > tekme

tekme

Set priority
Show messages by
This Post:
00
52709.1
Date: 10/05/2008 07:48:08
Overall Posts Rated:
77
pozdrav svima,

evo i mene nakon mnogo nagovaranja prijatelja da pocnem i ovo igrati... pored hattricka i basketsima ne znam koliko je pametno da pocinjem ali ajde da probamo

volio bi da vidim koliko nas je aktivno ovdje, pa da mao komentarisemo tekme

kao prvo, jucerasnja tekma mog tima protiv KK Alipasino polje... nisam se nadao pobjedi s obzirom da sam tek poceo i ne kontam jos bas najbolje igrace i taktike ali eto kao da sam imao srece. Moze li mi neko objasniti kakva je ova tabela i kakva je fora s ovim big 8 i great 8?

kakvo je ovde stanje s randomom, ima li toga kao u BS?

This Post:
00
52709.2 in reply to 52709.1
Date: 10/05/2008 16:44:42
Overall Posts Rated:
11
big 8,great 8 to je meni se cini kao Western & Eastern Allstar,ja se pitam kako da unaprijedim sposobnosti igraca,tri poena,itd. angaziro sam trenera:7 i ujtro nagodio da mi samo 2 pozicije treniraju jump shot ali evo sad pred ponoc gledam jel se ista unaprijedilo kad vidim da je ostalo average sad se pitam mogul razviti evo sposobnosti tokom utakmice???

From: Esad L.

This Post:
00
52709.3 in reply to 52709.2
Date: 10/05/2008 16:54:23
Overall Posts Rated:
11
trebali bi smo mi malo pokrenuti ovaj forum,zovite jarane da se pridruze,ko zna engleski lahko mu je jer ima upustvo kako slati poruke na forumu tamo na zadacima,pozz.

P.S. Pridruzite mi se federacij UKKB,=)

This Post:
00
52709.4 in reply to 52709.3
Date: 11/25/2008 14:59:41
Overall Posts Rated:
00
joj jesi cudan sto engleski jednostavno stavi na hrvatski jezik i problem rijesen haha da nesto pametujem nisam ni ja nesto posebno tek sam poceo al dobro ide iz 2 utakmice 2 pobjede nadam se da ce samo tako da se nastavi

This Post:
00
52709.5 in reply to 52709.4
Date: 02/04/2009 03:52:13
Overall Posts Rated:
00
aj aj

From: Škoda

This Post:
00
52709.6 in reply to 52709.1
Date: 02/05/2009 12:00:26
Overall Posts Rated:
00
ćao-ja sam adi

This Post:
00
52709.7 in reply to 52709.6
Date: 02/09/2009 12:03:22
Overall Posts Rated:
00
zdravo svima

This Post:
00
52709.8 in reply to 52709.7
Date: 03/07/2009 06:21:37
Overall Posts Rated:
00
http://www.buzzerbeater.com/BBWeb/playerbox.aspx?playerid=7738224 PG-SG
http://www.buzzerbeater.com/BBWeb/playerbox.aspx?playerid=6767827 SF

This Post:
00
52709.9 in reply to 52709.1
Date: 03/12/2009 17:07:27
Overall Posts Rated:
00
ovo je jedna prilicno zanimljiva igra i ko se malo bolje razumije u kosarku moze da igra lako

This Post:
00
52709.10 in reply to 52709.9
Date: 11/04/2009 05:40:11
Overall Posts Rated:
11
ej za sve nejasnoce pitajte meni igram ovo 2-3 tri sezone pa et... nezz ko je ono pitao za trening kako da unaprijedi ali evo odg
ako npr u klubu imas 3-4 bek sutera i 3-4 krila stavis trening na krilne pozicije onda se trenira 6-8 igraca sto je normalno da ces sporije unaprijedjivati igrace na trening ti takodjer utice i starost igraca igraci od 18 do 22 godine se razvijaju nekad i do 50% brze nego ostali stariji igraci takodjer kada treniras k.centre i centre treniraj sut iznutra a bekove i krila sa skok sutom i dometom
uostalom evo ti mali prirucnik pa se pokusaj snaci

This Post:
11
52709.11 in reply to 52709.10
Date: 11/04/2009 05:42:56
Overall Posts Rated:
11
1. Optimizacija momčadi:

A) Pregledati momčad po plaći (popis igrača - poredaj po - plaća). U startu svaki igrač dobije previše igrača. Idealna brojka je negdje oko 12-13. Igrače koji imaju najmanju plaću treba odmah otpustiti. Krenuti od dna (od igrača sa najmanjom plaćom) i odpuštati po redu dok ih ne ostane 13. Na taj način minimiziraju se troškovi (plaćanje beskorisnih igrača) te se olakšava održavanje forme - više o tome kasnije.

B) Procijeniti najbolji plan treninga (popis igrača - poredaj po - starosti). Svaki klub u startu ima bar nekoliko igrača sa 18 i 19 godina. To su igrači koje je najbolje trenirati jer najbrže napreduju. Neki igrači od 20 ili 21 godine također mogu biti dobar izbor za trening (pogotovo ako imaju visok potencijal). Sada treba vidjeti ima li više mladih i kvalitetnih playeva i bek šutera ili više krilnih centara i centara. Ovaj vodič ne pokriva trening krila, no najćešće se njih može trenirati kao bek šutere ili krilne centre (ovisi o vještinama).

Kako procijeniti koji igrači su dobri za koju poziciju? To je preduvjet za donošenje odluke o vrsti treninga. Na tu procjenu utječu dva faktora, a to su visina i ocjene vještine (koje su puno bitnije).

Visina utječe na brzinu treninga na način da visoki igrači brže treniraju unutarnje vještine i obratno. Razlika u brzini treninga je ponekad i do 50% između visokog i niskog igrača.

Vještine se dijele na 2 skupine: vanjske (Skok-šut, Domet šuta, Vanjska obrana, Vođenje lopte, Ulaz i Dodavanje), unutarnje (Šut iznutra, Unutrašnja obrana, Skok i Blokiranje). Preostaju još samo Izdržljivost i Slobodna bacanja koji su podjednako važni za sve igrače. Njih se trenira kao momčadski trening te svi igrači (bez obzira na minute) dobivaju trening. Zbog toga se njih trenira samo dva puta u sezoni; na allstar pauzi i na kraju sezone. Jedino se tada igraju samo dvije utakmice u tjednu.

Usporedbom svojih mladih igrača sa dole navedenom tablicom može se dobiti ideju koji su mladi igrači bolji te po tome odabrati trening. Pošto je trening čistih krila najkompliciraniji (zato i nije pokriven u ovom vodiču), za početnike predlažem opredjeljivanje na unutarnji ili vanjski trening.

Tablica važnosti vještina

Kod svake vrsta igrača neke su vještine bitnije (no ni jedna vještina nikad nije beskorisna):

Play
(1) vođenje lopte, dodavanje i vanjska obrana
(2) ulaz i skok-šut
(3) domet šuta i šut iznutra

Bek šuter
(1) skok-šut, domet šuta i vanjska obrana
(2) vođenje lopte i dodavanje
(3) ulaz i šut iznutra

Krilo (a - krilo sa jačim vanjskim vještinama, b - krilo sa jačim unutarnjim vještinama)
(1) skok-šut
(2a) vanjska obrana, domet šuta (pa nakon toga 2b)
(2b) unutrašnja obrana, šut iznutra, skok (pa nakon toga 2a)
(3) ulaz, vođenje lopte i dodavanje

Krilni centar
(1) šut iznutra, unutrašnja obrana, skok
(2) skok-šut, blokiranje
(3) ulaz, dodavanje, vođenje lopte

Centar
(1) šut iznutra, unutrašnja obrana, skok
(2) blokiranje
(3) ulaz, dodavanje, vođenje lopte

Ova se tablica može koristiti i kao referenca za postavljanje standardne momčadi, no više o tome kasnije.

Ukoliko se izabere unutarnji trening, na transfer listu treba staviti mlade vanjske igrače (njih treba prodati jer ih netko drugi možda želi trenirati te će zato za takve igrače platiti puno više od starijih igrača) i starije unutarnje (prestare za trening - nepotrebne), poželjno sa početnom cijenom od 1kn (bez brige, jako rijetko se događa da se nekog igrača proda za prenisku cijenu - osim ako ga se ne prodaje usred noći). Obratno vrijedi za vanjski trening, odnosno prodati treba mlade unutarnje i starije vanjske igrače.