Hoewel de overwinning tegen Zuid-Afrika met 172-96 een kolossale was
(58874), blijkt het geen record te zijn qua totaal aantal punten of puntenverschil. Ik heb niet alle seizoenen afgespeurd, maar kwam in seizoen 12 een wedstrijd tegen Senegal tegen die 175-76 werd gewonnen, TIE tegen CT nog wel:
(10421). Om op een WK 172 punten te scoren en met 76 punten verschil te winnen is desalniettemin ongekend. Ter vergelijking, Frankrijk won vorige week met 138-74 (+64) tegen Zuid-Afrika (dat een Franse NT coach heeft), met 2 foute GDP's tegen.
Voor ons was dit slechts een expositiewedstrijd omdat de uitkomst geen effect heeft op de 2de ronde, en daarom had ik ook de gelegenheid genomen om de debutanten van vorige week nog een kans te geven om te starten op een WK wedstrijd. Volgens mij een mooie ervaring voor Ege Ozet (24 punten) en Roodenburg (8 punten en 8 rebounds in slechts 17 minuten door fouten in het 1ste en 3de kwart en de blowout). Verder was het mooi om te zien dat iedereen betrokken was in de aanval met 5 spelers met 20+ punten, maar daar tegenover staat wel de 22 TO's (waarvan 17 gestolen) en 40 vrije worpen voor Zuid Afrika, wat uiteraard een gevolg is van hun FCP maar toch wel een heel groot effect in zo'n wedstrijd. De 172 punten van ons zijn natuurlijk mooi, maar 96 punten opgeven aan Zuid Afrika is natuurlijk niet een onderdeel waar we trots op kunnen zijn.
De 2de ronde gaat nu beginnen, en we hebben nu een duidelijk beeld hoe het speelveld eruit ziet:
http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=1...Ons uitgangspunt is natuurlijk super mooi als 2de plaats (met alleen China voor ons met 3-0) en voor onze groepsgenoten Hong Kong (+26 voorsprong) en Frankrijk (+39). Verder zijn de teams (m.u.v. China) van de andere poule met 1-2 en negatief doelsaldo door, waarbij Chili net CT heeft gespeeld tegen Italie gisteren om zo Taiwan eruit te wippen. Hekkensluiter is Tsjechië dat als enige 3 losses meeneemt.
Qua speelschema hebben we dikke pech, gezien we als laatste tegen Chili moeten, die dan weer ENT heeft opgebouwd en op dat moment niets meer te verliezen heeft. We moeten als eerste tegen Bosnië, vervolgens China en daarna Italië. Om de halve finale te bereiken zullen we 2 wedstrijden moeten winnen, wat zeker tot de mogelijkheden behoord maar uiteraard lastig gaat worden. De verwachting is dat China de enige zekerheid is voor een plek in de halve finale, en dan de overige 3 plekken bestreden gaat worden door Italie, Hong Kong, Frankrijk en ons met Bosnie als gevaarlijke outsider. Door de uitschakeling van Taiwan nemen zij een loss minder mee, en Italie een meer dan normaal (tegen Chili), maar Italie is duidelijk de gevaarlijkste naast China uit de andere poule.