BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
312998.26 in reply to 312998.24
Date: 01/15/2022 16:19:41
Tunjevina
III.12
Overall Posts Rated:
544544
Second Team:
Krompir
Your username sounds familiar to me... Can you tell us more about your club results and why you made a new account?

We used to have great u21 managers, but I think the problem was that managing u21 took a lot more time than managing a senior squad, because there's a lot more players who can potentially reach u21 NT.

Our previous success with u21 came from a lot of hard work from our NT managers and scouts who were in constant contact with everyone having a potential u21 trainee, and every draft there were 150+ players with 6+ potential.

Than the BBs made 19yo better, and thus even more players were supposed to be scouted and followed, and we simply didn't have enough people in the community to do it.

We don't need to look at Israel to know that the success of both NTs is possible, since Serbia has already done it before. But a lot of hard work is needed from the entire community, and that's something we've failed to do in the recent years.

With the number of users that we have at the moment, all draftees with 10 AND 9 potential are planned to be trained for a senior squad, meaning secondary skill training in the first few seasons is a priority. Only those MVPs with poor secondary skills (ex. a tall 18yo with low OD) are usually planned to be trained for u21.

I agree that we can still have a strong u21 without “sacrificing” 9-10 potentials. Guards with 7-8pot won't reach their limit in the first 4 seasons anyway, and even those with 6pot can be beast LI guards with high OD and IS. The problem is inside, but even if we can't focus on training primary skills as much as other bigger nations, our centers should have better secondary skills, and as you pointed out, shot blockers can also be very helpful for u21, since SB doesn't cost much, and can be trained to a high level even on lower potentials.
It seems that you shook our sleeping community a bit, which is what we needed Both candidates seem to be a good choice at this point, so whoever gets elected, I expect better times for our u21.



Mislim da nece biti lose ako nam E.B.W. bude selektor. Vidi se da ima iskustva i motivacije, a osvojiti 4 zlata zaredom je vraski tesko sa bilo kojom reprezentacijom, tako da za to skidam kapu.

S druge strane mislim da bi i Trba bio dobar izbor. Medju nama je “burna proslost”, ali to je ostalo tamo gde i treba, u proslosti. Ako ima motivacije da zapne sa radom, verujem da bi u21 mogla da se uzdigne sa njim. Ako vec ima dobar odnos sa sismisom, to je definitivno plus, jer ako cemo ponovo da napravimo paukovu mrezu u koju 'vatamo BB sile, dobra saradnja izmedju dva selektora je tamo gde mreza pocinje da se plete.

Sacekacu da vidim sta jos kandidati imaju da napisu pre nego sto glasam. Ali dugo nismo imali dve kvalitetne opcije za selektora. Ko god da pobedi imace moju podrsku... sve dok ne bude izgubio prvi mec, onda naravno krece pljuvacina u stilu Darka Milicica

This Post:
11
312998.27 in reply to 312998.23
Date: 01/15/2022 17:11:50
Tunjevina
III.12
Overall Posts Rated:
544544
Second Team:
Krompir
Mislim da iza Sismisa ipak ide Tuna 😁

Ti bi da vazdusnog selektora nasledi vodeni?

Nisam ja dovoljno aktivan da bih bio selektor. Dovoljno je sto sam pomocnik sismisu. Za nesto vise od toga, za sad nemam motivacije.

This Post:
11
312998.28 in reply to 312998.26
Date: 01/15/2022 17:15:33
ExplosiveBubbleWrap
II.2
Overall Posts Rated:
14371437
Second Team:
BubblesExploded
Hello tunjevina,

Thank you for your questions! I played BB on my other account (with the same username and team name) from about season 16-51. My main club was designated for mostly U21 players and my main priority had always been National Team coaching, scouting and assistance. As you said, aspects of helping with a U21 National Team can be very time consuming, so I found myself not caring about promotion or team building as much on my main team. I spent many seasons in D.III but I did not hold onto good 22-23 year olds, as I sold a lot of them for new U21 prospects. That was also when there were thousands of more users, so I imagine it is slightly easier to make D.II USA now.

If I am elected (and I hope that if my competitors are elected) there should definitely be an emphasis on increased scouting and contact with Serbian prospects. What I would want to look at implementing is something like:

U21 Coach - Stays in contact with 21 year old prospects (and top end 20 year olds)
Head Scout - Stays in contact with other 20 year old prospects
Lead Scout - Stays in contact with 19 year old bigs
Scout A - Stays in contact with 19 year old guards (splits with scout B )
Scout B - Stays in contact with 19 year old guards (splits with scout A)
Scout C - Stays in contact with 19 year old small forwards
Scout D - Stays in contact with 18 year old guards (emphasis on SG/SF prospects, splits with scout E)
Scout E - Stays in contact with 18 year old guards (emphasis on PG prospects, splits with scout D)
Scout F - Stays in contact with 18 year old small forwards
Scout G - Stays in contact with 18 year old bigs (emphasis on 9+ potential bigs, splits with scout H)
Scout H - Stays in contact with 18 year old bigs (emphasis on 7-8 potential bigs, splits with scout G)

This would be the U21 coach and then a staff of 10 and I believe is ideal. If we have slightly fewer users interested in being part of the scouting team, we can adjust the load accordingly. Based on the involvement on this debate thread already, I imagine we could get at least 6-7 awesome managers who want to help.

With the number of users that we have at the moment, all draftees with 10 AND 9 potential are planned to be trained for a senior squad, meaning secondary skill training in the first few seasons is a priority. Only those MVPs with poor secondary skills (ex. a tall 18yo with low OD) are usually planned to be trained for u21.


I have found some success in guiding these players with a shot at the Senior National Team to a Small Forward build for U21, since secondaries are trained first most of the time. Secondaries at ages 18-19 and then leaning more towards primary skills at ages 20-21 allow them to be viable for both U21 and the Senior Team.

I am absolutely loving how involved everyone is with this election!

Best,
Bubbles


Last edited by E.B.W. at 01/15/2022 17:16:08

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
From: Nikola
This Post:
22
312998.29 in reply to 312998.26
Date: 01/15/2022 17:44:42
Neverovatnići
II.1
Overall Posts Rated:
3636
Ako analiziramo sve prethodne postove selektora biramo na osnovu dve ključne stvari: Iskustvo i Motivacija.

Iskustvo = rezultat. Po mom mišljenju ovo mora da je u korelaciji. Ja kao menadžer mogu da kažem da imam iskustva. Igram ovu igru preko 40 sezona. Sa druge strane moj najveci uspeh je druga liga :) Da li je razlog to što se nisam posvećivao igri dovoljno, nisam iamo vremena ili sam prosto uzivao samo igrajuci je potpuno je nebitno. Da li sam ja onda dobar izbor sve i da imam ogromnu motivaciju. NE.

Motivacija. Sa jedne strane možemo reći da u startu domaći menadžeri imaju veću motivaciju da vode reprezentaciju. Postoji taj neki užitak kad tvoji pobede. Prirodno je. Sa druge stane imamo menadzera koji ima neku drugu vrstu motivacije. Pored rezultata koje je predstavio vodi i jedini youtube kanal vezan za BB za mene je dovoljno.

Moj glas ovaj put ide E.B.W - u
Živeli

This Post:
11
312998.30 in reply to 312998.15
Date: 01/16/2022 00:43:54
ExplosiveBubbleWrap
II.2
Overall Posts Rated:
14371437
Second Team:
BubblesExploded
Off-topic but since you asked about my NFL game predictions:

I'm 2/2 right now on predictions. Hoping for a good tomorrow as well!

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
This Post:
00
312998.32 in reply to 312998.31
Date: 01/16/2022 04:58:06
Ја ни не знам ко је Миладин,али гласам за Миладина.

From: sismis
This Post:
00
312998.33 in reply to 312998.31
Date: 01/16/2022 11:28:48
Batinari
Prva Liga
Overall Posts Rated:
681681
Second Team:
Minions Batinari
Sto se tice novih talenata, svake sezone se stupi u kontakt sa vlasnicima, 9-10-11 pot. Oni koji su prioritet i imaju realne sanse za A tim. U koliko vlasnici nemaju najbolje uslove zbog finansija, uvek preporucim prodaju i mogucnost da pronadjem istima igraca kojeg bi pravilili za U21 ili samo za sebe, a kasnije prodajom istog mogu obezbediti uslove i za trening A potencijala. Kontam da je to neko zdravo razmisljanje, time sam se i ja vodio.
Kao sto je Tuna rekao, pot 9+ mora biti privilegovan za A tim, osim MVP centara ili HOFa sa jako losim spoljnim skilovima koji bi mogao biti eventualno drvo za U21.
Mogu se imati dve dobre NT selekcije paralelno, potencijali 6-8, pa cak i pot5 sa dobrim rasporedom sluze za U21 i sigurno ima dosta dobrih samo treba usmeriti novije menadzere na pristup i trening. Svako ko je do sada zatrazio savet oko igrice i treninga dobio ga je, isto kao sto sam i ja svojevremeno pa cak i sada za neke stvari...kao sto ce svako dobiti i biti kontaktiran od strane Trbe.
Sistem koji Amerikanac hoce da formira oko skautinga lepo zvuci..u praksi kod nas, skoro nemoguce. Sezonama smo pokusavali da napravimo skauting ekipu i iz sezone u sezonu sve manje ljudi, dodje jedan novi, odu dvojica..dok usmeris tog jednog sta i kako da radi, njemu dosadi i batali. Starijim menadzerima je jednostavno dosadno da rade skauting dok novije to ne zanima toliko ili pobegnu kada vide da to oduzima vreme.

Za U21 je specificnija situacija oko skautinga i tu cesce mora da se vodi racuna o treningu igraca, zato jesu potrebni skauti ..ali sta ako ih nema ili ih je premalo, hoce li selektor U21 onda napisati preko 100 poruka menadzerima sam ili ce ih ipak zapostaviti zbog mnogo posla? Za Amera ne znam da li je spreman na to, mozda i jeste...dok za Trbu verujem da jeste inace se ne bi ni vratio iz hibernacije.

Nemam nista licno protiv Amera i njegovih metoda koje su sigurno dobre, nije lako osvojiti 2 svetska zlata pa cak i ako imas u tom trenutku 1000+ korisnika u zemlji, tu mi se ne svidja sto je njegov tim napravljen pre nepuna 2 meseca.

Svakako mislim da je za nas najbolje da na celu U21 bude Trba (Miladin Sobic). Uz Ivka i Navara je vec radio ovaj posao od skauta do selektora mlade i matore selekcije, entuzijazam ima kao i vreme i verujem da bi uz pomoc svih nas (neki treningom neki savetima i skautingom) mogao da vrati U21 na mapu uz koncept i ideje koje ima.

From: Dzi-Dzi
This Post:
11
312998.34 in reply to 312998.33
Date: 01/16/2022 12:12:05
Svemirski Kosarkasi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
121121
Second Team:
Distopija
Veoma interesantna situacija na forumu. Gotovo sve je vec receno, ali da ponudim i svoje misljenje.

Moja podrska ide Trbi iz prostog razloga sto je direktno uticao na moje interesovanje za igru i ucinio da ovu igru dodatno zavolim (gotovo sve sto sam naucio oko treninga je zahvaljujuci njemu i njegovom trudu davnih dana).

Njegov konkurent je vrlo zanimljiv i deluje da ima impresivno znanje iza sebe, ali mislim da ce na duze staze Trba biti jaci "buster". To je ono sto je nasoj zajednici trenutno potrebno. Trba ce, ubedjen sam, bolje postaviti osnove za dalji razvoj cele zajednice, unaprediti medjuljudske odnose ili ih makar vratiti na neko predjasnje stanje. Da li je sve u medaljama? Gospodin iz SAD verovatno zna kako se do njih dolazi, ali sta ce ostati nakon toga ako ih (ne)bude?

Ako Trba pristupi sa iole pribliznom dozom entuzijazma kao nekada i ukoliko ima planove da ostane u ovoj igri na duze staze, za mene je nesumnjivo bolji izbor. Amer ce odraditi mandat, pokupiti se i otici, Trba ce uvek biti prisutan u zajednici kao korektivni faktor i neko ko konstantno moze raditi na razvoju. Bojim se da njegov konkurent nema te ambicije.

Pozdrav svim forumasima

Last edited by Dzi-Dzi at 01/16/2022 12:13:44

From: E.B.W.
This Post:
44
312998.35 in reply to 312998.34
Date: 01/16/2022 14:10:26
ExplosiveBubbleWrap
II.2
Overall Posts Rated:
14371437
Second Team:
BubblesExploded
Locked down my 2nd Serbian trainee. These two were going to be sold to a Spanish manager and a Brazilian manager, but I was able to get them. I targeted 8 potential players to train for U21, per the request of the Serbian community. So excited to get started training them!

Zatvoren moj 2. srpski pripravnik. Ova dvojica su bila prodata španskom i brazilskom menadžeru, ali uspeo sam da ih nabavim. Ciljao sam 8 potencijalnih igrača da treniraju za U21, na zahtev srpske zajednice. Tako sam uzbuđena što sam počela da ih treniram!



Last edited by E.B.W. at 01/16/2022 14:12:09

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
From: E.B.W.

This Post:
22
312998.36 in reply to 312998.34
Date: 01/16/2022 14:31:31
ExplosiveBubbleWrap
II.2
Overall Posts Rated:
14371437
Second Team:
BubblesExploded
Ako Trba pristupi sa iole pribliznom dozom entuzijazma kao nekada i ukoliko ima planove da ostane u ovoj igri na duze staze, za mene je nesumnjivo bolji izbor. Amer ce odraditi mandat, pokupiti se i otici, Trba ce uvek biti prisutan u zajednici kao korektivni faktor i neko ko konstantno moze raditi na razvoju. Bojim se da njegov konkurent nema te ambicije.


I have made my intentions clear that I would be interested in being involved and running for 4 seasons minimum if elected. Even if not elected, I would still enjoy being involved. I have picked up U21 prospects and will be leading the charge with the next World Competition class. I have communicated to the community that I want everyone to be involved. I've suggested a scouting setup to involve users and get them more interested in U21. This election has been the most active one in Serbia for awhile it seems, so me running has already jump-started more involvement.

If you cannot see my ambition and enthusiasm from this thread, I'm not sure I can do anything to convince you.

Jasno sam izrazio svoje namere da bih bio zainteresovan da budem uključen i da se kandidujem najmanje 4 sezone ako budem izabran. Čak i da nisam izabran, i dalje bih uživao da budem uključen. Pokupio sam U21 izglede i predvodiću u sledećoj klasi svetskog takmičenja. Preneo sam zajednici da želim da svi budu uključeni. Predložio sam skauting podešavanje da uključi korisnike i da ih više zainteresuje za U21. Čini se da su ovi izbori već neko vreme bili najaktivniji u Srbiji, tako da je moje kandidovanje već pokrenulo veći angažman.

Ako ne vidite moju ambiciju i entuzijazam iz ove teme, nisam siguran da mogu bilo šta da učinim da vas ubedim.

Last edited by E.B.W. at 01/16/2022 14:32:35

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
Advertisement