BuzzerBeater Forums

BB Cyprus > U21 National Team Speeches

U21 National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
200071.3 in reply to 200071.2
Date: 11/01/2011 12:03:22
Overall Posts Rated:
7474
Είμαι ο Πάρης.Αυτή τη στιγμή διατηρώ την ομάδα Panathinaikos 6 Stars με την οποία πορεύομαι από τη σεζόν 16.
Με την ομάδα αυτή κατάφερα 2 συνεχόμενες ανόδους από τη V στην III.

Για όσους δεν το ξέρουν έπαιζα παλιότερα το παιχνίδι με την ομάδα anacasa city 2009 (89618), η οποία τώρα είναι bot.Επίσης, κατείχα θέση στο ελληνικό προσωπικό σαν GM. ( (144228.1) ) Με αυτήν την ομάδα ήμουν στο παιχνίδι από τη σεζόν 8 ως τη σεζόν 14 και GM 8 μήνες (Μάιος-Δεκέμβριος '10).

Στο κομμάτι της ενασχόλησης με τις εθνικές :
* Ήμουν σκάουτερ στην U-21 της Αρμενίας .(σεζόν 11-12)
* Ήμουν στο τιμ της U-21 της Έλλαδας στο τμήμα των 18χρονων.(σεζόν 13-14)
* Τέλος, ήμουν NC της Αρμενίας το μεγαλύτερο κομμάτι της σεζόν 14.

Πήρα την απόφαση να θέσω υποψηφιότητα έχοντας πλήρη γνώση των τεχνικών ικανοτήτων και της αφιέρωσης χρόνου που απαιτεί αυτή η θέση.Δεδομένες ενέργειες απ' την πλευρά μου είναι :

*Καθημερινή επαφή με τους μάνατζερ που διατηρούν παίκτες στο ρόστερ της εθνικής και συμβουλές για προπόνηση.
*Καταγραφή σε λίστα (Database) όλων των παικτών σε ηλικίες 18-21 που μπορούν να προσφέρουν και ενδιαφέρουν την εθνική.
*Scouting των αντιπάλων της εθνικής.
*Επικοινωνία και συνεργασία με τον προπονητή της μεγάλης εθνικής.

Για αγωνιστικούς στόχους δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι αφού αφενός στόχος της U-21 είναι να προετοιμάζει παίκτες για τη μεγάλη εθνική και αφετέρου βασίζεται αποκλειστικά σε παίκτες μιας ηλικίας (21αρηδες) και η ποιότητα μπορεί από σεζόν σε σεζόν να αυξομειώνεται ανάλογα τη φουρνιά που έρχεται.

Γνωρίζοντας προσωπικά τον προηγούμενο προπονητή της εθνικής, Κοσμά (wud1976) θεωρείται δεδομένη η βοήθεια απ' τη πλευρά του για την ομαλή αλλαγή σκήπτρων.

Εννοείται πως το team θα είναι ανοικτό σε όποιον έχει τη διάθεση να βοηθήσει από οποιαδήποτε θέση.

Κλείνοντας, να ξεκαθαρίσω ότι η ''επίσκεψη'' μου στην Κύπρο δεν είναι προσωρινή.Ανεξάρτητα απ' το αν βγω ή όχι, είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω από όποιο πόστο μου ζητηθεί το νέο προπονητή.

Ευχαριστώ.

Last edited by zeliko-13- at 11/01/2011 21:57:52

This Post:
00
200071.4 in reply to 200071.2
Date: 11/02/2011 00:53:27
Overall Posts Rated:
00
Γεια με λενε γιωργο και εχω ομαδα στην δευτερη κατηγορια της Κυπρου και εχω βαλει υποψηφιοτητα για την εθνικη u21. Οραματιζομαι αρκετα για αυτη την ομαδα και ελπιζω αν με επιλεξετε να εχω μια καλη πορεια με την εθνικη. Θα ηθελα να μου δωσετε το ψηφο σας οσοι φυσικα το επιθυμουν. Ευχομαι τα καλυτερα σε οπιον και αν εκλεγει.