BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
312998.32 in reply to 312998.31
Date: 1/16/2022 4:58:06 AM
Ја ни не знам ко је Миладин,али гласам за Миладина.

From: sismis
This Post:
00
312998.33 in reply to 312998.31
Date: 1/16/2022 11:28:48 AM
Batinari
Prva Liga
Overall Posts Rated:
692692
Second Team:
Minions Batinari
Sto se tice novih talenata, svake sezone se stupi u kontakt sa vlasnicima, 9-10-11 pot. Oni koji su prioritet i imaju realne sanse za A tim. U koliko vlasnici nemaju najbolje uslove zbog finansija, uvek preporucim prodaju i mogucnost da pronadjem istima igraca kojeg bi pravilili za U21 ili samo za sebe, a kasnije prodajom istog mogu obezbediti uslove i za trening A potencijala. Kontam da je to neko zdravo razmisljanje, time sam se i ja vodio.
Kao sto je Tuna rekao, pot 9+ mora biti privilegovan za A tim, osim MVP centara ili HOFa sa jako losim spoljnim skilovima koji bi mogao biti eventualno drvo za U21.
Mogu se imati dve dobre NT selekcije paralelno, potencijali 6-8, pa cak i pot5 sa dobrim rasporedom sluze za U21 i sigurno ima dosta dobrih samo treba usmeriti novije menadzere na pristup i trening. Svako ko je do sada zatrazio savet oko igrice i treninga dobio ga je, isto kao sto sam i ja svojevremeno pa cak i sada za neke stvari...kao sto ce svako dobiti i biti kontaktiran od strane Trbe.
Sistem koji Amerikanac hoce da formira oko skautinga lepo zvuci..u praksi kod nas, skoro nemoguce. Sezonama smo pokusavali da napravimo skauting ekipu i iz sezone u sezonu sve manje ljudi, dodje jedan novi, odu dvojica..dok usmeris tog jednog sta i kako da radi, njemu dosadi i batali. Starijim menadzerima je jednostavno dosadno da rade skauting dok novije to ne zanima toliko ili pobegnu kada vide da to oduzima vreme.

Za U21 je specificnija situacija oko skautinga i tu cesce mora da se vodi racuna o treningu igraca, zato jesu potrebni skauti ..ali sta ako ih nema ili ih je premalo, hoce li selektor U21 onda napisati preko 100 poruka menadzerima sam ili ce ih ipak zapostaviti zbog mnogo posla? Za Amera ne znam da li je spreman na to, mozda i jeste...dok za Trbu verujem da jeste inace se ne bi ni vratio iz hibernacije.

Nemam nista licno protiv Amera i njegovih metoda koje su sigurno dobre, nije lako osvojiti 2 svetska zlata pa cak i ako imas u tom trenutku 1000+ korisnika u zemlji, tu mi se ne svidja sto je njegov tim napravljen pre nepuna 2 meseca.

Svakako mislim da je za nas najbolje da na celu U21 bude Trba (Miladin Sobic). Uz Ivka i Navara je vec radio ovaj posao od skauta do selektora mlade i matore selekcije, entuzijazam ima kao i vreme i verujem da bi uz pomoc svih nas (neki treningom neki savetima i skautingom) mogao da vrati U21 na mapu uz koncept i ideje koje ima.

From: Dzi-Dzi
This Post:
11
312998.34 in reply to 312998.33
Date: 1/16/2022 12:12:05 PM
Svemirski Kosarkasi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
127127
Second Team:
Distopija
Veoma interesantna situacija na forumu. Gotovo sve je vec receno, ali da ponudim i svoje misljenje.

Moja podrska ide Trbi iz prostog razloga sto je direktno uticao na moje interesovanje za igru i ucinio da ovu igru dodatno zavolim (gotovo sve sto sam naucio oko treninga je zahvaljujuci njemu i njegovom trudu davnih dana).

Njegov konkurent je vrlo zanimljiv i deluje da ima impresivno znanje iza sebe, ali mislim da ce na duze staze Trba biti jaci "buster". To je ono sto je nasoj zajednici trenutno potrebno. Trba ce, ubedjen sam, bolje postaviti osnove za dalji razvoj cele zajednice, unaprediti medjuljudske odnose ili ih makar vratiti na neko predjasnje stanje. Da li je sve u medaljama? Gospodin iz SAD verovatno zna kako se do njih dolazi, ali sta ce ostati nakon toga ako ih (ne)bude?

Ako Trba pristupi sa iole pribliznom dozom entuzijazma kao nekada i ukoliko ima planove da ostane u ovoj igri na duze staze, za mene je nesumnjivo bolji izbor. Amer ce odraditi mandat, pokupiti se i otici, Trba ce uvek biti prisutan u zajednici kao korektivni faktor i neko ko konstantno moze raditi na razvoju. Bojim se da njegov konkurent nema te ambicije.

Pozdrav svim forumasima

Last edited by Dzi-Dzi at 1/16/2022 12:13:44 PM

From: Dzi-Dzi

This Post:
00
312998.37 in reply to 312998.36
Date: 1/16/2022 3:12:21 PM
Svemirski Kosarkasi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
127127
Second Team:
Distopija
Dont get me wrong, I am really respecting decision to candidate yourself for our NT.
Not often we have a chance to get knowledge and experience from "abroad" coaches. I can already feel some potential there, maybe you can bring different routines, logic, way of work and communication etc.

Choice for me is not that easy as you probably think. Even tho I think you will probably do if not better than Miladin, then at least on the same level, my choice is to vote for him simply because, for me personally, he is more secure option due to previous experience.

Not sure if it was mentioned before, but since you have will to help us develop further no matter of election results, I think you two can cooporate anyway (like coach and assistant coach) and lead our nation together. I guess that also depends on Miladin

Good luck further!

This Post:
33
312998.38 in reply to 312998.37
Date: 1/16/2022 6:06:33 PM
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
214214
aoo sta je poruka, vise nego sto je Djokovic poslao tokom sudjenja
ja necu da podrzim nikog jer nisam siguran dal moja podrska utice lose ili ne.
samo htedoh reci da mi drago da su izmilele razne faune ovde, skorpije, tune i jos neka poznata lica, drago mi da ste zivi , zdravi i debeli jos uvek


This Post:
00
312998.40 in reply to 312998.39
Date: 1/17/2022 11:22:45 AM
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
214214
when you are in this status - "You don't have enough money to make that bid!"