Afgelopen maandag bleken onze leeuwen teveel gegeven te hebben vorige week om deze week de Turken te beslechten; 88-99
(61579)Veel ging goed deze wedstrijd; we waren onvoorspelbaar (verkeerde GDP tegen), we waren reboundend sterker (57-48, 22 aanvallende rebounds), het samenspel was sterk (25 assists met maar 4 TO's) en de defensieve kracht was adequaat. We konden echter niet goed gebruik maken van mismatches, gezien de schotverdeling niet gunstig was voor de beste matchups. Een deel van de gemiste schoten waren wel goede kansen die gewoon gemist zijn (een hoop layups en putbacks die geblockt of gemist zijn, maar vooral Baeke heeft veel verdedigde jumpshots genomen of schoten laat in de shotclock (ondanks de goede flow). Dit is een risico van een neutrale aanval en zal meegenomen in de lessen die we dit seizoen geleerd hebben.
De Turken daarentegen waren wel effectief van buiten de 3-punt lijn met 12-27 3PM (44,4%) Gezien ze qua skills niet per se beter zijn dan onze selectie, kan dit wellicht een resultaat zijn van de verbeterde outside tactieken in de game engine. Dit is uiteraard niet met zekerheid te zeggen in 1 wedstrijd, gezien er veel factoren zijn die meespelen. Ik was helaas niet zeker genoeg van een outside aanval om de 3-2 zone in te zetten, die had wellicht een verschil kunnen maken. Hiervoor zijn complimenten voor de Turken op z'n plaats, gezien ze een hele veelzijdige selectie hebben waarmee ze een verscheidenheid aan tactieken goed kunnen uitvoeren, en daarmee lastig te voorspellen zijn.
Hiermee komt het voordeel van onze sterke prestaties op het WK 2 seizoenen geleden tot een eind, we zullen komend EK weer een lastigere loting krijgen omdat onze rating weer zal zakken doordat de resultaten van S52 komen te vervallen in de rating. Helaas hebben we geen goed profijt kunnen maken van dit voordeel, omdat we met een beperkte selectie tussen generaties zitten. Daarmee moeten we het als klein land doen, een realiteit waardoor we niet ten alle tijden ons kunnen meten aan de grotere landen. Er is echter genoeg om optimistisch over te zijn naar de toekomst; daarover binnenkort meer.
Bedankt voor jullie steun dit seizoen, en hoop dat jullie hebben kunnen genieten van onze spelers. Dank ook in het specifiek naar de manager van de spelers voor het trainen en in vorm houden, het succes van het NT valt of staat bij jullie inzet hierin.