BuzzerBeater Forums

Srbija - II.4 > Sezona 49

Sezona 49

Set priority
Show messages by
This Post:
00
303772.8 in reply to 303772.7
Date: 04/20/2020 05:44:29
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
190190
ma sve jasno
samo sto mi je enth bio 5 pre tekme tako da i nije bilo toliko lose za CT.

za ovo se ne slazem
Dalje, odbrana 3-2 je ponajbolja protiv unutrasnjeg napada, ukoliko imas ekipu za tako nesto.

ali da ne raspravljamo bez potrebe

mada ovaj tvoj rasinski-nesto finac jeste prejak za bilo kojeg mog igraca tako da bi bilo tesko izbeci poraz svakako, ali mi je presmesno to sto mi po default u odbrani stoji rotacija SG na PF. Verovatno zbog nekog trening tako stavih i nisam ni promenio

Last edited by spaciulis at 04/20/2020 05:47:10

From: Ogi

This Post:
00
303772.9 in reply to 303772.8
Date: 04/22/2020 00:15:32
Overall Posts Rated:
172172
za ovo se ne slazem
Dalje, odbrana 3-2 je ponajbolja protiv unutrasnjeg napada, ukoliko imas ekipu za tako nesto.


postoji samo jedna bolja odbrana za napade unutra, naravno pod uslovom da skilovi igrača dozvoljavaju da se igraju te zonske odbrane , ali to nikako nije 3-2 , 3-2 je najgora odbarna u igri, u svakom slučaju :) .

Last edited by Ogi at 04/22/2020 00:16:10

From: Maximir
This Post:
00
303772.10 in reply to 303772.9
Date: 04/22/2020 11:24:11
Overall Posts Rated:
22
Ima rezona igrati 3-2 zonu protiv unutrašnjih napada, ali treba istaći da je ona mnogo više učinkovitija protiv LI, nego protiv LP ili II. A to opravdanje "može se igrati, ako imaš ekipu za to" je veoma tanko, jer ekipu za tako nešto ko može da ima? Uglavnom pojedine reprezentacije i prvoligaški timovi. Ekipu za tako nešto neko u drugoj ligi da ima, baš teško. Takvih igrača nema po drugim ligama, jer da ih ima ti timovi bi bili u prvoj ligi odavno.

Sve u svemu, daleko od toga da je 3-2 zona ponajbolja za unutrašnje napade.

This Post:
00
303772.11 in reply to 303772.10
Date: 04/22/2020 12:00:52
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
190190
ja uopste ne pratim izemene koje BB pravi tako da mozda nisam u toku, ali je ranije bilo da je 2-3 odbrana najbolja protiv LI i LP.
ako se tu nesto promenilo u zadnjih N sezona, nisam u toku

This Post:
00
303772.12 in reply to 303772.10
Date: 04/24/2020 08:40:09
KK Dusko Vujosevic
Prva Liga
Overall Posts Rated:
55
Second Team:
KK Žoc
Uopste se ne bih slozio sa tim da u drugoj ligi ne mozes imati ekipu za tako nesto,potrebno je znati kakve tipove igraca trazis,a sto se tice igraca,evo ja imam 2 centra koja bi sigurno mogla igrati u prvoj ligi,pogotovo rus,jer ovaj drugi ima 36 godina i mocice jos sledecu sezonu odigrati na vrhunskom nivou,uz to imam i finca koji je najbolji strelac lige i uskoro ce uci u NT,tako da prica da ne mozes imati igrace za 3-2 zonu u drugoj ligi koji odlicno brane unutra ne stoji ,potrebno je pronaci balans u timu.Sto se tice 2-3 zone,dobro je odigrati ako te neko napadne unutra,ali ta taktika je veoma losa,jer ako te neko napadne sa bilo kojom spolja taktikom ti ces skoro nemoguce dobiti utakmicu,mnogo je rizicnija varijanta od 3-2 i mnogo vise mozes da izgubis nego da dobijes,dok je 3-2 veoma fleksibilna i bolja varijanta,sa kojom ako imas dobar tim mozes vrhunski braniti i spoljasnji i unutrasnji napad.


Veliki pozdrav i sve najbolje.

This Post:
00
303772.13 in reply to 303772.12
Date: 04/24/2020 11:40:32
Overall Posts Rated:
22
Iskreno... Veoma je diskutabilno da li bi Letonac i Rus mogli da igraju u Prvoj ligi. Rus možda i nekako, kao rezerva eventualno, ali Letonac nikako. Ne znam kakve skilove ima i možda grešim, ali prema statistici bih rekao da mu je samo skok nabudžen, a napad i odbrane tanki. Forma mu je 9, a ima DMI nešto preko milion. Centri u našoj Prvoj ligi sa takvom formom imaju DMI po 3-4 miliona. Možda tvoj ima sekundarne skilove dobre, ali ovolika razlika u primarnim skilovima bi sekundarce učinila nebitnim. Ali hajde da ne bude da ja pričam o Prvoj ligi, pošto nisam nikad tamo igrao, neka kažu Ogi ili Samuraj kao bivši prvoligaši kakve bi partije ova dva igrača mogla da pruže u Prvoj ligi... Možda ja grešim.

Takođe bih istakao da je akcenat u mom prošlom komentaru bio da je teško imati tim za pomenutu taktiku, a ne igrače. Ti imaš Finca koji je vanserijski igrač i koji bi verovatno lagano igrao u Prvoj ligi i hajde da kažemo eto i za Rusa da može da igra u Prvoj... To su 2 igrača. Gde je ostatak tima, gde su njihove plate, gde je novac za njihovo dovođenje? Ta dva igrača ti imaju skoro 200k platu ukupno... Zamisli da imaš još recimo 4 takva igrača. To je oko 600k plate samo njima, da li ekonomija to može da izdrži, itd... Neki prosek plata u drugim ligama je oko 350k ugrubo, što znači da bi takav tim bio izraziti favorit za odlazak u viši rang, što nas vraća na moju tvrdnju da takvi timovi ne bi igrali dugo u drugim ligama, već da ih ima brzo bi prešli u u Prvu ligu.

Sve najbolje i tebi i nadam se da ćeš uspeti da napraviš tim kakav želiš.

This Post:
00
303772.14 in reply to 303772.13
Date: 04/24/2020 14:08:40
KK Dusko Vujosevic
Prva Liga
Overall Posts Rated:
55
Second Team:
KK Žoc
Auu,za Letonca si pogotovo promasio.Kad DMI vec potenciras da li si pogledao mozda back up centre koliki DMI imaju u nasoj prvoj ligi,mogu ti odmah poslati neke back up centre iz prve lige sa odlicnom formom a jos manji ili jednak DMI kao Letonac.
Tim pravis prema ligi I finansijama,ako si u drugoj ne mozes praviti kao da si prvoligas ,ili mozes da bacis pare I ako ne udjes da rasprodas sve ili da bankrotiras.Sustina je da ti mozes napraviti kakav hoces tim npr.napadacki ili defanzivni ali u okviru novca sa kojim raspolazes.Ako gajis napadacku kosarku uzimaces magicnog sutera u prvoj ligi a u trecoj izuzetnog npr.ali opet ti negujes neki stil samo sa skromnijim igracima.Pa zato I imam 2-3 takva igraca jer je ovo 2.liga da je Prva imao bih vise igraca sa takvom platom,doduse plata uopste nije najvaznija.Dakle,hocu reci ti mozes praviti tim za bilo kakvu odbranu bilo da je covek coveka 3-2,...Nebitna je liga u kojoj se nalazis.Ovo sam se nadovezao na tvoju tvrdju da jako mali broj timova moze da pravi ekipu u ovom slucaju za 3-2 zonu.

Pozdrav.

This Post:
00
303772.15 in reply to 303772.14
Date: 04/25/2020 11:05:23
Overall Posts Rated:
22
Ne razumemo se... Nije poenta u DMI. DMI sam naveo kako bih dokazao kolika je razlika između standardnih prvoligaških centara i tvog Letonca. Nije poenta da mi kažeš "Moj Letonac može da bude zamena nekom centru u Prvoj ligi"... Bek ap igrač može da bude i igrač od 20k plate, u zavisnosti od taktike i postave nekog prvoligaškog tima, skroz je nebitno. Moja poenta je bila da bi učinak Letonca u Prvoj ligi bio neznatan i da prema toj stavci ne može da igra u Prvoj ligi. Nema kvalitet jednostavno za neki solidan učinak makar.

Što se tiče sastavljanja tima, ni tu se ne razumemo. Ne želim ja da kažem da ne možeš praviti tim kakav želiš u raznim ligama. Naravno da možeš, ali to dovodi do mog prvobitnog motiva zašto sam rekao da takve ekipe ne postoje ili ih je teško napraviti u drugim ligama, a to je kompetitivnost. Nadam se da se slažemo kad kažem da je svima koji igraju ovu igricu najbitnije da budu kompetitivni (isključujem zabavu kao prvi motiv za igranje, jer ako nisi kompetitivan i svaku utakmicu gubiš, normalno je da ti neće biti zabavno).

Evo šta želim da kažem kroz primer. Tvoj tim je u top 5 u obe konferencije kada gledamo plate 5 najboljih igrača, znači prve petorke recimo. Tako da, ako gledamo kroz tu prizmu da je bolje imati 5 odličnih igrača umesto 10 solidnih i kroz prizmu da timovi s višim platama imaju veću šansu da pobede one sa nižim platama onda dolazimo do zaključka da u tvojoj taktici nešto ne štima skroz, jer stanje na tabeli nije u ravni sa platama (plate top 5 igrača u obe konferencije - 5. mesto; pozicija na tabeli u obe konferencije - 11. mesto). Naravno da nije sve u platama, ima tu i menadžerskog uticaja, itd, plus ti nisi bio kompletan na početku sezone koliko sam primetio... Sve to stoji, ali moje mišljenje je da tvoja želja da guraš tu taktiku šteti tvojim rezultatima, u smislu da bi imao bolji učinak da imaš malo standardniji pristup sastavljanju tima.

Ali dobro, to je samo moje mišljenje i ovo kažem ne kako bih kritikovao tvoj pristup igrici, već da bih što bolje objasnio svoj stav. Mislim da je u redu da se složimo da se ne slažemo, tako da ja napuštam ovu raspravu, jer ti nećeš priznati da sam ja u pravu, a ja neću priznati da si ti u pravu i ovako možemo da se prepucavamo u nedogled.

Sve najbolje, pozdrav.

Last edited by Maximir at 04/25/2020 11:12:30

Message deleted
This Post:
00
303772.17 in reply to 303772.14
Date: 04/28/2020 13:52:38
KK Funjare sa Adica
III.9
Overall Posts Rated:
1212
Kojom magijom si me dobio danas na trci i sutaj? :) sa 2 centra i 2 matora beka malih plata a meni spolja odbrane jake skoro svima u petorci. Aj da si unutra napao ili na strpljivo al ovo mi nikako nije jasno kako, i ako je bio domaci teren i vece zalaganje i faliio mi je bitan igrac, al bio sam ubedjen da dobijam :/ navijam da prodjes kao cetvrti i zakuvas polufinale

This Post:
00
303772.18 in reply to 303772.17
Date: 04/29/2020 15:38:34
KK Dusko Vujosevic
Prva Liga
Overall Posts Rated:
55
Second Team:
KK Žoc
Pozdrav druze,ne bih da objasnjavam kako jer prosli put kada sam izneo stav o svom timu I taktici,zavrsilo se na tome da sa svojom taktikom stetim svom timu
Sto se utakmice tice bila je dobra kao sto mi u vecini slucajeva igramo, skor nasih timova kada su se susreli je 7-7.Malo samo da se osvrnem kad kazes malu platu,veruj mi nije plata najvaznija,imas dosta primera recimo u kupu Srbije gde timovi sa dosta vecim platama gube,ja igram privatnu ligu petkom,tu takodje imas primere da ekipe sa bas mnogo manjim platama dobijaju jace.Vidim da ti se oporavio Samonis danas,iskreno ocekivao sam da ce Igrati protiv mene,ali u prilog mi je islo I sto je tvoj plej-bek bio u prosecnoj formi.
Hvala na lepim zeljama,ali ove sezone to sigurno necu ostvariti,jer sam ovu sezonu posvetio treningu,kao sto vidis imam klinca od 18 godina koji pocinje u 1 ligaskoj I 1 od 18 god koji pocinje prijateljsku,Tako da sam na pocetku sezone zacrtao na prvom mestu trening,zatim opstanak ako je moguce ostvariti, jer slozices se da sa klincem od 18 ne mozes juriti playoff.
Tebi zelim sve najbolje,da ostvaris sve ciljeve koje si zacrtao.Vidim da ove sezone lepo guras,siguran si u playoffy,boris se za to drugo mesto.Nikad se ne zna u playoffy tu jedna povreda moze da promeni tok sezone.

P.S. Nadam se da cemo imati jos duela sledece sezone

Advertisement