BuzzerBeater Forums

BB Slovenija > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: ElanNM
This Post:
11
306092.2 in reply to 306092.1
Date: 09/10/2020 00:30:40
NK AFRICA
II.2
Overall Posts Rated:
162162
No bom pa jst zacel.
Zanimiva kandidata imamo za selektorja clanske reprezentance.
Zdjsnji selektor proti skl prvaku.
Po dolgem casu znajo bit zanimive volitve...

From: Tida17

This Post:
44
306092.3 in reply to 306092.2
Date: 09/10/2020 02:24:12
Overall Posts Rated:
1111
Moje mnenje je, da če želimo ohranjati neko konsistentnost in napredovati iz sezone v sezono moramo imeti stabilnost na selektorskem stolčku. Dechamps je lepo zasnoval načrt kako se kot članska reprezentanca vrniti na neka višja mesta in igralci, ki sedaj prevzemajo glavne vloge so načrtovano trenirani z njegove in Sensimanove strani.
Lp

From: Katana

This Post:
22
306092.4 in reply to 306092.3
Date: 09/10/2020 03:42:47
Šmartno Afera Šmarna gora '02
II.1
Overall Posts Rated:
7777
Meni se zdi, da Deschamps zaenkrat zelo dobro opravlja svoje delo in da potrebe po menjavi ni. Pri mojem Kadivcu denimo, je sensiman zelo pomagal v U21, nato kasneje ni bilo od nikogar nobenega maila, šele ko je Deschamps postal selektor me je nekdo ponovno kontaktiral in povedal kaj želi in česa ne. To mi je precej pomagalo, da sem lahko od vseh svojih trenirancev iztisnil več, kot bi sicer.

O Mr.X-u nimam za povedati nič slabega, menim pa, da dejstvo, da je prvak, ne pomeni prav nič. Jaz sem konec koncev pokalni prvak, pa mislim, da bi bil vsaj zaenkrat slab selektor.

From: Ketera

This Post:
11
306092.5 in reply to 306092.4
Date: 09/10/2020 04:56:48
Straški navihanci
SKL
Overall Posts Rated:
3333
Second Team:
Straški nadobudneži
Tudi jaz bi se pridružil mnenju, da trenutna situacija okoli reprezentance deluje zelo pozitivno. Res je sicer, da sem sam še zelo zelen pri tej igri pa vseeno. Komunikacija med selektorjema je odlična, sploh ko se gre za igralce z visokim potencialom slodelovanje poteka iz obeh smeri že od nabora trenirancev. Zastavljeno je bilo vse skupaj zelo dobro, prišlo je do menjave generacij, ki so seveda produkt dobrega dela zadnjih cca 10 sezon sklepam in mislim, da bi bilo lepo videti kam nas sedaj to naprej pripelje. Še ena stvar meni osebno zelo pomembna pa je dostopnost selektorja. Z veliko zavzetostjo Rn5ho-ja se je že nekaj časa nazaj vzpostavil slovenski bb discord server, kjer bi rekel, da poleg omenjenega prav selektorja res ogromno prispevata s svojimi nasveti glede prav vseh vidikov te igre. Kar v bistvu nam začetnikom pa tudi drugim zelo pomaga pri treniranju in razvoju klubov. Tudi sicer dobivam občutek, da je želja po treniranju slovenskih igralcev vse večja pri vse več uporabnikih.

This Post:
11
306092.7 in reply to 306092.6
Date: 09/10/2020 08:19:38
Overall Posts Rated:
4343
Jaz bi se pridružil zgoraj napisanemu. Tudi sam imam zelo dobre povratne informacije dosedanjega selektorja, ki odlično dela in se trudi! Hkrati pa bi poudaril, da je kandidatura iksa, dobra stvar za našo skupnost in reprezentanco. Že sam odziv tu na forumu to pokaže, saj iks ni podal še nič oprijemlivega, vseeno pa je bilo že to dovolj za začetek debate! Kar pove, da gre za odličnega igralca. Ne govorimo več o @Dvorana tivoli...

Zaenkrat bi dal prednost Kerlcu, ki je poleg vseh zgoraj naštetih stvari, v teh dveh letih nabral tudi nekaj izkušenj! Saj se vodenje reprezentance malo razlikuje, od vodenja ekipe. Parkrat se je že opekel na različnih področjih, kar mu je prineslo nekaj znanja in izkušenj.

Skratka bilo bi prav, da pobere sadove trdega dela. Ni lahko voditi razdrto ekipo, rezultatov pa več sezon od nikoder... Lepo je videti, da je skupnost opazila trdo delo. Vidi se kako se naša sestavljanka počasi sestavlja. Vseeno pa mislim, da v kolikor bo Iks vstrajal in nam podal svojo vizijo, ki je morda drugačna, potem je resen kandidat. Če ne to sezono, pa čez 2 sezoni, ko bodo nove volitve...

Last edited by Fržolar at 09/10/2020 08:23:40

This Post:
00
306092.8 in reply to 306092.7
Date: 09/10/2020 09:00:03
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Da se oglasim tudi jaz.

Vsekakor me veseli, da se je Mr.X odločil za kandidaturo, kajti to pomeni, da interes za vodenje reprezentance je, kar posledično ali pa vzročno vodi do večjega zanimanja za samo reprezentanco. Poleg pohval, za katere se seveda zahvaljujem in mi je všeč da so, bi želel slišati tudi kako kritiko - konec koncev je moja podpora relativno visoka, ni pa 100%, torej kritiki očitno obstajajo. Morda od njega samega (v primeru da je), ali pa od koga drugega. Tako bo moje delo, v primeru da bom izvoljen, lahko boljše.

Je pa delo v reprezentanci zagotovo delo na dolgi rok in tega se mora vsak kandidat za selektorja zavedati. To ne pomeni, da mora selektor vztrajati na svojem stolčku do sodnega dne, ampak mora biti pripravljen imeti motivacijo za voditi reprezentanco cca 10 sezon, če mu javnost še naprej zaupa. Kdor bi želel samo malo sprobati vodenje reprezentance, mislim, da trati čas lastnikov reprezentantov, saj je v ozadju precej dolgoročnega dela, nastavitve postave in selekcija igralcev so res zgolj češnja na tortici. Ne da bi zdaj tezil vsak dan vsakemu uporabniku z maili, sam poskusim vse managerje, ki trenirajo slovenske igralce, spodbuditi, jih malo usmeriti, nekateri želijo/potrebujejo več komunikacije, drugi manj - vedno pa se lahko name obrnejo. Sicer pa mora trening ostati njihova stvar - sicer pač igre ne igrajo več oni, temveč jaz oz. sensiman (v primeru U21 trenirancev).

Skratka, v kolikor želi X resno poprijeti za delo v reprezentanci mislim, da ne bo problemov in bo opravil svojo delo prav tako dobro kot jaz. V kolikor pa bi rad samo za 1 mandat malo povohal pa mislim, da bi bil čas za to kvečjemu pred 4 ali pa 6 sezonami, ko nekega hudega interesa ni bilo, vizije pa tudi ne več/še ne.

This Post:
00
306092.9 in reply to 306092.8
Date: 09/10/2020 10:19:21
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
580580
Second Team:
Berlin BC
Ravno to je dilema, ki jo imam tudi sam.

Deschamps je že pokazal, da dela dolgoročno z določenim načrtom, Mr. X pa je že večkrat dokaj hitro vrgel puško v kuruzo (U-21 mandat je bil recimo samo 1 in se ne spomnim da bi bili takrat zasnovani kakšni dolgoročni plani). In kaj dosti o tem ni napisanega niti v objavi, ki naznanja kandidaturo.

Seveda se ne da predvideti kaj in kako bo čez x mesecev, ampak recimo Deschamps je že v prvem mandatu govoril o dolgoročnem delu, predstavil plane in tudi tekom vsega tega časa, bil redno komunikativen tudi na forumih ter seveda na discordu, kjer vsi dobimo nekakšen vpogled v delo, lastniki reprezentantov pa tudi takojšen odziv na trening/potrebe.

Ste pa itak že večinoma ostali napisali.. skratka biti selektor ni samo nastavljanje postave za vsak ponedeljek, temveč tudi komunikacija s skupnostjo, nekakšno predstavljanje naše skupnosti in povezovanje le-te, štimanje postave in igranje tekem je bolj češnja na smetani.

This Post:
22
306092.11 in reply to 306092.9
Date: 09/10/2020 11:39:01
The Return
II.3
Overall Posts Rated:
6464

Ravno to je dilema, ki jo imam tudi sam.
Deschamps je že pokazal, da dela dolgoročno z določenim načrtom, Mr. X pa je že večkrat dokaj hitro vrgel puško v kuruzo (U-21 mandat je bil recimo samo 1 in se ne spomnim da bi bili takrat zasnovani kakšni dolgoročni plani). In kaj dosti o tem ni napisanega niti v objavi, ki naznanja kandidaturo.




Tukaj se pa lahko razpišem, pa se bom vzdržal kakšnih komentarjev raje.
Samo poglej kdo je bil kandidat tisto sezono , ko sem oddal kandidaturo za U-21 INA-Francosy_118 Kdo kdaj slišal zanj? Nobenega ni bilo , mene je pa zanimalo kako je to. Nobenega nisem imel da bi mi pritem pomgal , tako kot je takrat to ustvaril Koperboy neko ekipo , ki je delala z njim sem imel jaz 2,3 novince , ki so mi pomagali s sporočili pri nabornikih.
Ekipa je bila katastrofa. W/L rating U-21 sem imel 12/7 , kar je od konca mandata Koperboya in začetka Sensimana praktično najboljši ;)

Prosim. Ne sodi moje kandidature po tem kar je bilo takrtat v U-21 , kajti takrat je bilo res vse v *Vemo kje* .