BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Set priority
Show messages by
This Post:
22
303689.16 in reply to 303689.15
Date: 03/14/2020 17:51:49
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Παντως αυτο που μου κανει αρνητικοτατη εντυπωση ακομα και αν δεν με επηρεαζει καθολου στην παρουσα φαση(ισα ισα με συμφερει) ειναι το κατωτατο οριο μισθων που ειναι στα 576.330$!!

Ενταξει αλλο το να μην επιτρεπεις το τανκαρισμα και αλλο το να πληρωνεις σχεδον 600κ επειδη απλα βρισκεσαι στην Α1. Στο κυπελλο που ειχα κερδισει την σεζον 42 ειχα μπατζετ 567κ.
Νομιζω ενα ροστερ απο τα 500κ και πανω αν ειναι καλοφτιαγμενο μπορει να ειναι πολυ ανταγωνιστικο στην Α1. Ειναι μεγαλη υπερβολη κατα την αποψη μου.

Last edited by τεράστιος at 03/14/2020 18:01:29

Winter is coming...
This Post:
22
303689.17 in reply to 303689.16
Date: 03/14/2020 19:38:44
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Ναι κ εγώ πολύ στεναχωριέμαι που ο Supernova δε μπορει να βγαζει 15 εκατομύρια τη σεζόν!


Ωστόσο, μετά τη πώληση Bosnjak και τη... μετακόμιση του Skontra στους απέναντι, από τους 8 παίκτες της Α1 με >160Κ μισθό, ψηλοί ειναι μόνο... 2!

Και οι 2 στην ομάδα σου Champion!

Μη πας κόντρα στο ρεύμα! Ανοίξου και φέρε guard αεροδρομίου γιατί στους τελικούς, με όποιον απο μας και να παίξεις φοβάμαι ότι ούτε με ζώνη δε θα είσαι ασφαλής

This Post:
11
303689.18 in reply to 303689.17
Date: 03/14/2020 20:13:09
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
χαχαχα να παρω γκαρντ γιατι;

Για να με παιζεις 3-2 με +1 προβλεψη οπως σημερα και να πιανεις 16αρι(!!!) περιμετρικη αμυνα;


Last edited by τεράστιος at 03/14/2020 20:20:03

Winter is coming...
This Post:
00
303689.19 in reply to 303689.18
Date: 03/14/2020 20:49:53
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13361336
Δε θυμάμαι να χω δει 16άρι περιμετρική άμυνα!

Για να δούμε πόσο κοντά πέφτουν οι εκτιμήσεις μας. Πουλάω 8 παίκτες. Πείτε την τιμή που πιστεύεται ότι πωλούνται. Οι δικές μου:

Abdelaoui: 1.900.000
Stojković: 2.450.000
Chorafakis: 550.000
Jähring: 700.000
Tölski: 3.750.000
Abed-Hossein: 1.200.000
Kadanas: 700.000
Wattiez: 1.100.000

This Post:
11
303689.20 in reply to 303689.19
Date: 03/15/2020 08:01:26
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Δεν ειναι παντα στανταρ η αξια ενος παικτη. Εχει να κανει σιγουρα με την περιοδο που τον πουλας πχ πριν τα πλει οφ-αουτ θα εχει μεγαλυτερη αξια. Οι τιμες που εβαλες στα πωλητηρια που ειδα ειναι απο λιγο εως πολυ μεγαλυτερες κατα την αποψη μου. Καλα κανεις βεβαια γιατι αν θελεις να καθιερωθεις εδω θα πρεπει να κανεις μεγαλες πωλησεις και να αγοραζεις φθηνα.

Winter is coming...
This Post:
44
303689.21 in reply to 303689.20
Date: 03/15/2020 17:00:46
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
Back2Back
Καλη σεζον κυριοι! Πολυ λιγος χρονος περισσευει πλεον για το ΒΒ κ μαζι με καποια προβληματα που προεκυψαν εκαναν την επικοινωνια στο φορουμ σχεδον αδυνατη. Νομιζω δεν εχω συγχαρει ακομα τον πρωταθλητη. Τεραστιε πολλα μπραβο για το 2ο σερι, εισαι η καλυτερη ομαδα σε ολη την διαρκεια των τελευταιων 2 σεζον. Προσωπικα σε θεωρω φαβορι κ για τον φετινο τιτλο.

Εχω μεινει λιγο πισω στο χτισιμο του ροστερ κ δυστυχως δεν μπορω να χαρω την συμμετοχη μου στο ΒΒΒ. Στο 2ο παιχνιδι δεν εδωσα καν εντολες κ με 0/2 πλεον ψαχνω ενα θαυμα στη συνεχεια. Κριμα γιατι ηθελα να ειμαι ανταγωνιστικος σε αυτη τη διοργανωση φετος.

Καλη συνεχεια σε ολους

This Post:
11
303689.22 in reply to 303689.21
Date: 03/17/2020 07:51:43
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Σε ευχαριστω πολυ Νικο!

Για φαβορι ειναι νωρις ακομα. Ειμαι στο αδυναμο γκρουπ οποτε εχω ενα μικρο προβαδισμα αλλα εχει πολυ δρομο μεχρι το τελος.

Οντως στο ΒΒΒ εχεις μεινει πισω. Για προκριση θα χρειαστεις 6/6. Ισως και με 5/6 και τεραστια διαφορα ποντων να εχεις ελπιδες αλλα δεν περναει καθε σεζον καποιος με 5-3.

Κι εγω εχασα επισης παιχνιδι που δεν επρεπε να χασω και ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση πλεον. Ας περασει στα νοκ αουτ εστω ενας απο τους τρεις μας. Κριμα ειναι με 3 Ελληνικες ομαδες να μεινουμε στους ομιλους.

Winter is coming...
This Post:
55
303689.23 in reply to 303689.22
Date: 03/17/2020 08:06:39
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Πολυ ενδιαφερουσα αγωνιστικη σημερα αφου υπαρχει περιπτωση να εχουμε 8 ''κλειστα'' παιχνιδια.

Στους μπλε το αηττητο των Μετεωρων δοκιμαζεται μεσα στους Τρομοκρατες. Πολυ δυνατο παιχνιδι αναμενεται και ο αγωνας αναμεσα σε Λεπαντο και Αετο με τους δευτερους να μην εχουν πολυτελεια για ηττα αν θελουν να διατηρηθουν σε τροχια πλεονεκτηματος εδρας. Ο Στελιος που προερχεται απο ηττα θελει επισης μονο νικη για να παραμεινει ψηλα. Ειναι το μεγαλο φαβορι απεναντι στην Βαλενθια αλλα θα πρεπει να το αποδειξει και στο γηπεδο. Τελος ο Βολος παιζει το τελευταιο του χαρτι για να παραμεινει σε επαφη με τους απο πανω αφου βρισκει τον Ξεφτιλαικο στην εδρα του πολυ αποδυναμωμενο. Σε περιπτωση που ηττηθει ο Ξεφτιλαικος θα παραμεινει και αυτος πισω στο κυνηγι της 1ης θεσης του πρωταθληματος ενω θα ακολουθει και ντερμπι μεσα στα Μετεωρα την επομενη αγωνιστικη.

Στους κοκκινους υπαρχει το ντερμπι κορυφης αναμεσα στους τεραστιους και τους ταυρους. Με νικη δικη μου θα ξεφυγω λιγο στην βαθμολογια ενω σε περιπτωση ηττας οι Ταυροι θα παρουν την 1η θεση στο πρωταθλημα. Καρδιτσα και Σουπερνοβα εχουν επισης ενα δυνατο παιχνιδι για την διατηρηση της 3ης θεσης και την επαφη με την πρωτη 2αδα. Ακομα ενα ντερμπι θα εχουμε με τους Λετζεντς να παιζουν μεσα στον OVERDOSE, οπου οι γηπεδουχοι θελουν νικη παση θυσια για να ξεκολλησουν απο την 7η θεση, Τελος εαν ο Μαντογκς παιξει το παιχνιδι απεναντι στον Χανιμπαλ θα εχουμε και εδω μαλλον ενα κλειστο ματς.

Last edited by τεράστιος at 03/17/2020 08:26:16

Winter is coming...
This Post:
33
303689.24 in reply to 303689.23
Date: 03/18/2020 14:16:35
Enjoy Bulls
III.1
Overall Posts Rated:
121121
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά δεν περιμένω να κάνω τίποτα σπουδαίο αυτή την σεζόν.
Ο στόχος παραμένεο ο ίδιος. η παραμονή στην Α1. Το καλό ξεκίνημα οφείλεται στο εύκολο πρόγραμμα.
Δεν θα κτυπαγα έναν αγώνα με αντίπαλο εσένα φέτος, ούτε στην έδρα μου.
Αν το τέλος της κανονικής περιόδου με βρει ακόμα και στην έκτη θέση με πλεονέκτημα έδρας απέναντι στον μπλε έκτο είμαι ικανοποιημένος.
Είμαι απλά τυχερός που βρίσκομαι σε αυτόν τον όμιλο όπως είσαι και εσύ.
Πιστεύω πως δεν θα δυσκολευτείς να κατακτήσεις την πρώτη θέση και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας για τα play off οπότε μετά όλα είναι πιο εύκολα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Καλή δύναμη...

This Post:
55
303689.25 in reply to 303689.24
Date: 03/22/2020 14:23:29
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13361336
Valencia Basket Club - Enjoy Bulls: Ξεκάθαρο φαβορί οι γηπεδούχοι Bulls. Βρίσκονται στην 2η θέση των κόκκινων, σε τετραπλή ισοβαθμία. Διαθέτουν με διαφορά τον καλύτερο ριμπάουντερ της κατηγορίας και παρότι ο μάνατζερ τους δηλώνει ότι θα είναι ευχαριστημένος ακόμη και με την 6η θέση, λογικά θα τερματίσουν ψηλότερα. Απέναντι η Βαλένθια η οποία δυσκολεύεται περισσότερο απ' όσο θα περίμενε. Ο μάνατζερ της κατάλαβε ότι για να έρθει η παραμονή η ομάδα θα πρέπει να κάνει ακόμη μία αλλαγή στο ρόστερ (αναμένεται) και παράλληλα να κάνει step up και ο ίδιος. Λογικά η έδρα θα παίξει το ρόλο της με τους γηπεδούχους να κερδίζουν εύκολα ή δύσκολα.

Aetos Anogeion B.C. - Karditsa G.B.I: Πιο αμφίρροπο αναμένεται αυτό το παιχνίδι. Η Καρδίτσα είναι μία από τις καλές ομάδες του κόκκινου ομίλου, ωστόσο το έργο της μόνο εύκολο δεν είναι απέναντι στον Αετό που διαθέτει μία πεντάδα με πάνω από 100κ μισθό ο καθένας! Δύσκολο ματς, εάν έπρεπε να διαλέξω κάτι θα ήταν το διπλό.

LEPANTO FISHERMEN - Supernova Elites: Ένα ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που δεν κατέβηκαν στον προηγούμενο αγώνα. Οι γηπεδούχοι μπορεί να διαθέτουν μικρό ρόστερ (έξι παίκτες), αλλά απέναντι στους ψαράδες είναι το φαβορί. Οι φιλοξενούμενοι έχουν έναν τραυματία και η μεταγραφή τους (200κ μισθό!) είναι ανέτοιμη. Άσος.

Μετεωρα B.C - OLYMPIAKOS PIRAEUS: Ο φορμαρισμένος Ολυμπιακός θα κυνηγήσει την 4η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα, απέναντι σε μία εξαιρετική ομάδα εάν αναλογιστεί κανείς το μπάτζετ της. Κι εδώ έχουμε σημαντική μεταγραφή για τα Μετέωρα, που μάλλον θορυβήθηκαν από τις 2 σερί ήττες. Ίσως όμως γίνουν τρεις.

Tromokrates - OVERDOSE B.C: Θεωρητικά φαντάζουν φαβορί οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο ίσως είναι το πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής. No bet. Εάν έπρεπε να διαλέξω κάτι πάντως θα ήταν το διπλό.

Volos Velvet Hammers - Maddogs-Hellas: Εάν παίξουν το ματς οι γηπεδούχοι πιθανόν να έχουμε ένα κλειστό παιχνίδι. Ίσως πάει προς το διπλό, αλλά χωρίς να γνωρίζουμε δεν μπορεί να δοθεί προγνωστικό.

Stelaios - terastiousp: Ντέρμπι πρωτοπόρων όπου διασταυρώνονται δύο διαφορετικές σχολές. Ο πρωταθλητής σουτάρει τα λιγότερα τρίποντα στην κατηγορία, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι 2οι στη σχετική λίστα με τα περισσότερα. Νομίζω ότι το σερί του terastiousp δε θα σταματήσει ούτε τώρα.

Xeftilaikos - Hanibal B.C.: Το σημείο της αγωνιστικής. Δύο σερί ήττες για τους γηπεδούχους. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι ενισχύθηκαν στο (4), έδειξαν τα... δόντια τους στο διπλό στη δύσκολη έδρα των Μετεώρων και διαθέτουν ίσως το κορυφαίο περιφερειακό δίδυμο στην κατηγορία. Διπλό.

This Post:
11
303689.26 in reply to 303689.25
Date: 03/22/2020 15:28:56
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Θα ήθελα να κάνω μία παρένθεση σε όλα αυτά και πω πως σε αυτές τις δύσκολες ώρες που περνάμε λόγω του κορονοιού και που όλοι είμαστε κλεισμένοι στα σπίτια μας, to buzzerbeater είναι ένα κοινό ενδιαφέρον που μοιραζόμαστε και μια μορφή επικοινωνίας αν το αξιοποιήσουμε.
Θα μπορούσαμε όλοι να είμαστε πιο ενεργοί στο forum να μοιραζόμαστε απόψεις και ίσως να γνωριστούμε κάπως.
Εγώ σε μερικές μέρες θα επιστρέψω στη δουλειά και θα μου είναι πολύ δύσκολο να συμμετέχω. Αλλά έως τότε θα γράφω...
Αλέκος από Συρο


Το φορουμ παντα ανεβαζει το παιχνιδι και περνας πολυ πιο ευχαριστα την ωρα σου. Ενα παραπανω τωρα που το μπαζερ ειναι ενα μεσο να ξεφυγεις για λιγα λεπτα απο αυτο που συμβαινει με την πανδημια! Προσωπικα ειμαι σε αυτους που σταματησε η δουλεια τους οποτε εχω αφθονο ελευθερο χρονο αυτες τις μερες. Θα συνεχισω να ειμαι το ιδιο ενεργος και αν υπαρχει συμμετοχη θα ειναι ακομα καλυτερα

Winter is coming...
Advertisement