BuzzerBeater Forums

BB România > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Cmn90

To: Otis
This Post:
00
320035.19 in reply to 320035.10
Date: 08/26/2023 15:46:15
Overall Posts Rated:
44
Salutare.....

Aici
Prima chestie cu care as veni....u21 e separată de Nt.Nu ai cum sa faci treabă daca sacrifici națională mica pt aia mare.Stim toți că nu primează secundarele la naționala mica.Trebuie forță brută nu secundare neapărat.In funcție de profilul jucătorului trebuie sa i maxezi calitățile de baza.La nt nu faci nimic cu C/PF superstar,daar la u21 pot ajunge la 120 -150 la 21 ani jumate.

Eu sa zic așa sunt de moda veche prefer 2 pivoti cu ID IS la 17 și reb la 12 decât un pivot cu 90 tsp și care o să îl transformi in extrema când creste .
Pt u21 e vorba de sacrificiu ....nude sustenabilitate sau profit sauce mai se spune.la 22 ani vinzi pivotul de 150k că nu mai poți să l tii ,dar îți tine națională mica in spinare la 21 ani
Sunt doar câteva chestii pe care le am in cap acum.

Acum sa discutăm și părerile voastre .Nu sunt cârcotaș de fel dar am impresia că ești un fel de avocat pt Rareș .Sper că informațiile lui sa nu fie inspirate de la tine ....Omul efectiv a aberat în ceea ce a scris mai sus...nu înțeleg cum poți să zici că a fost slab formulat .
De ce sa nu spun că sunt un manager mai bun...?Daca sunt ...

Daca in trecut nu am avut un dialog cu tine ...nu însemna că nu am avut cu alții...

Cât despre jucători ....este cât se poate de adevărat ce spun eu.Ai avut gym,antrenor dedicat pt 18 19 ani in trecut ??Jucători cu tsp 150 câți erau la nivel mondial și câți sunt acum....
Pivoti cu 160 tsp erau acum 5 ani in joc ....nu prea cred

De aceea susțin că națională mica nu trebuie sa fie folosita doar pt o pepinieră de hof pt NT mare.

Dacă așteptăm să antrenam doar mvp și hof pt că sa ii avem pt națională nu cred că se pot face multe la u21.

Nu vvreau polemici cu nimeni dar mi se pare prea mult tam tam cu ce am făcut eu in primele mandate...și atunci nu erau prea multi doritori să antreneze...nu am făcut niciodată nimic din orgoliu....

Rugămintea mea este sa fiu interpretat corect în ceea ce scriu până sa mi se de-a răspuns.Nu am spus niciodată că știu Bb mai mult decât cineva până în momentul în care am fost cotat drept cel mai slab antrenor de națională,lucru pe care nu l poate susține nici unu ldin userii care mai sunt activi.

Mă bucur totuși că am animat puțin forumurile .
Nu este sănătos ca un singur om să fie responsabil de ambele naționale.

Nu o sa sa spun niciodată că stau 10 sezoane daca nu sunt sigur că pot...o sa spun că în fiecare sezon o să fac tot ce pot cu ce am.

Cum voi obține rezultate cum pot sa spun când nu știi ce jucători vei avea peste 3 sezoane?

Pe ce durata..pai noi vrem un sezon bun și 5 proaste????Se drafteaza și se pot antrena cate 2 jucători noi in fiecare sezon de la 18 până la 22 ani .....daca nu 2 macar unul....e utopic poate ce spun dar nu imposibil.

În încheiere .....nu te comporta că un judecător...că sa ai parte de răspunsuri bune trebuie sa pui și întrebari bune.



Baftă .Succes pt toată lumea.

From: Cmn90

This Post:
00
320035.21 in reply to 320035.11
Date: 08/26/2023 15:54:49
Overall Posts Rated:
44
Repet...va rog citiți înainte.

Nu am atacat pe nimeni cu nimic.am răspuns doar unor supozitii total neadevărate care nu au avut o bază solidă și care au urmărit discreditarea ..

Lucru lipsit de fair play.


From: Cmn90

This Post:
00
320035.22 in reply to 320035.17
Date: 08/26/2023 16:14:41
Overall Posts Rated:
44
Maestre...
.am 33 de ani.....nu e nici o pace de facut..
cum să țin ranchiuna Intr un joc virtual...care o extensie a unui sport plăcut mie...trebuie sa fii inapt ca sa te enervezi din așa ceva.e un joc...un hobby daca vrei sa spui.

Dar...din nou nu înțeleg cum argumentele tale sunt adevărate când de fapt ele nu pot fi susținute în vreun fel nici scriptic nici cu numere.

From: Tudor31

This Post:
44
320035.24 in reply to 320035.2
Date: 08/27/2023 01:52:07
Irelevantii
II.4
Overall Posts Rated:
3131
Second Team:
Irelevantii II

Pe CMN90 nu il cunosc si nu vreau sa fie cu suparare ceea ce voi spune, dar am cules cateva informatii despre el si fosta lui echipa, cat si despre mandatele avute in cadrul U21. Nu contesc experienta lui, contest doar dorinta si determinarea in cadrul echipei de tineret. Daca aruncam o privire pe forum prin sezoanele 40-41, observam cum dorea sa fie concediat din cadrul echipei din varii motive. Determinare si suflet pt U21 = 0. Consider ca nu avem nevoie de asa ceva.



Salutari, daca tot animam forumul, imi permit sa-l anim si eu. putin. Exact paragraful de mai sus este de nedemn pentru cineva cu pretentii de antrenor U21, si reprezentant al comunitatii.

Am mare respect pentru Otis si Jokeru, insa ei sunt usor subiectivi la adresa ta, si te sustin dat fiind ca ati(am) colaborat toti in ultimii ani. Intr-o alta comunitate, cu un asemenea mesaj, erau sanse sa zbori direct din alegeri. Nu asa vrem sa ne cladim comunitatea noastra. Sa lasam atacurile astea pentru politicii nostri, se descurca ei de minune, si haide sa lasam forumul nostru curat.

Era normal ca CMN90 sa reactioneze cum a facut-o, daca te adresai asa mie, probabil iti raspundeam mult mai rau. Cu toate ca e aproape irelevant, imi permit sa zic ca si eu am stat 8 mandate la U21, si stiu prea bine despre ce e vorba acolo. Dar asta nu justifica atacuri gratuite.

Daca e sa fiu foarte sincer, ambele candidaturi sunt foarte subtiri in momentul de fata.

Last edited by Tudor31 at 08/27/2023 01:52:48

From: Otis

This Post:
00
320035.25 in reply to 320035.13
Date: 08/27/2023 03:13:52
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
Psd, boss, nu aur. Mai citeste stirile.

From: Jimmy Jump

To: Otis
This Post:
00
320035.26 in reply to 320035.25
Date: 08/27/2023 03:15:16
BC Vikings Reborn
RBBA
Overall Posts Rated:
3636
Second Team:
BC Vikings Reborn II
Rămân la ideea de AUR, boss, le-am citit.

Last edited by Jimmy Jump at 08/27/2023 03:17:10

From: Otis

This Post:
11
320035.27 in reply to 320035.19
Date: 08/27/2023 03:22:44
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
Raspund la partea care e gresita doar. In rest nu ma mai i tereseaza.

Am avut jucatori cu 90k salariu in prima zi de 21 de ani. Pt cluburi de d4 utopia care platesc si infra si antrenori si n au arena ala nu e un juc pe care l poti tine 4 sap.
Chiar condurache crescut de rares.
Iar dupa ce lasi echipa aia pe 0$ sustenabilitatea e ca tb sa ia din nou juc buni.

Daca te ai obisnuit cu u21 de perenials care nu trec dd 25k, da e corect dar habar n ai de joc la acel nivel. Iar samsareala de MVP draftati la noi nu ii lasa pe transfer sub sute de k.


Dar e ok. Castigi alegerile, afli pe parcurs si o sa bati cu caramida in piept de ce lot vei fi facut.

O mai zoc si pt vikings. Va rog sa candidati in oeice forma. Sau motiv. U21 q cazut tocmai fiindca n am mai facut eu efortul ce tb facut de un selectioner pe masura. Daca am putea dizolva u21 nici nu mi ar parea rau. Doar ca daca selectionerul o ia la misto sau in necununstinta de cauza ma enerveaza.

Rares nu va zice cst m am i fipt si in el ca nu lua deciziile corecte de selectie de tactica samd.
Puteti sta toti linistiti ca nu va bat la cap. Nu va tamponez pe forum.

Doar ca e obositor sa ne tot rupem in figuri in conditiile in care toti gandim acelasi lucru dar spunem ce ne convine mai mult.



In rest imi pastrez energia pt urmatorul guster care emite prete tii la un efort depus timp de 4 ani calendaristici sa mi zica cum stie el mai bine in cdt in care n a vazut juc buni nici pe tl.


Nimeni nu e zeu. Toti invatam cum si eu am invatat, dar tonul de pw forum e pe autopromovare si campanie , nu pe fond. Asa ca mai bine sa ne vedem de ale noastre.


Succes

From: Jimmy Jump

To: Otis
This Post:
00
320035.28 in reply to 320035.27
Date: 08/27/2023 03:39:01
BC Vikings Reborn
RBBA
Overall Posts Rated:
3636
Second Team:
BC Vikings Reborn II
1. Am avut și Sauciuc și Dobroiu pe care am putut să-i țin mai mult de 4 săptămâni.
2.Câți jucători HoF au fost sezonul trecut U21 cu salarii mai mari de 25k?
3. Ai aceeași placă de ani de zile cu subtilități cum că aș vâna vreun post și uite că nu m-am înscris niciodată. Trebuie să accepți că sunt și alte păreri diferite de ale tale și să cobori de pe piedestal, că nu ești Dumnezeu. Toată lipsa de activitate de pe forumuri e cauzată și de tine, pentru că mereu încerci să pui pumnul în gură oricui îndrăznește să aibă altă idee decât a ta.
4. Exactly my point. Declarativ, merge prost u21 că nu te mai ocupi tu, dar pe urmă revii și spui că te-ai "înfipt" în Rareș de n ori.
5. Nimeni nu e zeu, dar cineva încearcă să fie. Succes mâine în amical. Păcat că Ilie e accidentat, dar sunt convins că Toma îl va înlocui cu succes.

From: Otis

This Post:
00
320035.29 in reply to 320035.28
Date: 08/27/2023 04:55:23
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
Bune intrebari. Sper sa ti raspunda selectionerul a carui aparare nu o iau, daca nu era deja clar.


Eu vorbeam de generatia pe care eu am pastorit-o ptmcare am si azi skills si salarii le poti vedea si singur


Si da confirm, nu sunt Dumnezeu, apreciez comparatia dar e pacatuiesti asociindu l cu un personaj pe care dispretuiesti. ;-)

Opinia generala e ca m as bucura sa vina cineva care e in la curent cu u21. 0 preferinte. Tu si inca minim 5 useri pe care nu ii numesc ca sa creada ca le arunc numele oste tativ au o vocatie succesorala mult mai mare decat altii care pur si simplu n au existat in ultimii ani.
Dar ca tot vorbeam de bucurie, ma voi bucura cand isi revine ilie. Altfel da, homegrownul imi va aduce mai multi bani la merch ca joaca mai mult doar ca nu vreau sa joc cu 4 pivoti pe teren . (Kiss emoji)


Nu l critic activ pe rares pe forum ca nu mai am energia iar in privat il incurajez cat pot ca altfel nimeni n o face.
Asa ca pls. Candideaza, iti dau si print screen cu vot daca vrei.

Daca vrei argumentez de ce tu. Ai reusit sa iei un trofeu international, ce indrept inferior, dar mai mult decat altele care nu exista (gen semi b3) ai antrenat si pt nt si u21. Nu la nivelul altor jucatoei, dar a foat alegerea ca user sa excelezi si clubul, o alegere de inteles, dar discordanta fata de altii care si au ruinat finantele ca sa aiba jucnde 260k salariu si rezerve de 4k.

Esti activ. Intr un fel sau altul comunici. Doar ca nush daca tindoresti genul asta de sictir sinreject.
Aici iti dau dreptate, detin un monopol pe bad vines si frustrari ce deriva din coatul de a face perfoemanta. Onsa fiu mult mai zen in 8nsezoane cand sper sa preiau puerto rico NT si sa ma bat in utopia nu rbba.

Altfel cred ca ne am descarcat emotional suficient. Iar daca se doreste troleala sunt rezerve suficiente, doar sa nu dam dd lucru degeaba la GM cu cenzura. :-)

Advertisement