BuzzerBeater Forums

BB Poland > Drużyna Narodowa [NT] - Sezon 28

Drużyna Narodowa [NT] - Sezon 28

Set priority
Show messages by
This Post:
00
261690.23 in reply to 261690.21
Date: 8/2/2014 3:15:12 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40764076
Second Team:
KS Golden Grizzlies
o którym meczu mówisz?

From: talon

This Post:
00
261690.24 in reply to 261690.21
Date: 8/2/2014 4:15:44 AM
Overall Posts Rated:
121121
GDP, GDP, GDP....
jest równe dla wszystkich, więc co to ma do rzeczy?

This Post:
11
261690.25 in reply to 261690.22
Date: 8/2/2014 5:39:18 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
przebieg meczu się nie liczy, liczy się końcowa różnica róznica małych pkt, a to czy w trakcie meczu był remis czy ktoś prowadził 30-toma to nie ma znaczenia
staty były bardzo podobne ale dzięki GDP Chile miało obronę pod koszem 13,3 gdyby nie trafione GDP pewnie podobnie jak Polska mieliby 11,6 może 12 - to ogromna róznica i 2 punkty enta więcej raczej takiego wzmocnienia w obronie by nie zniwelowały


@koźlik
o meczu z chile

@talon
lotto też jest równe dla wszystkich, ale jeden wygrywa drugi nie i nie zalezy to ani od umiejetności, ani doświadczenia, ani żadnej sprawiedliwości to nie ma, to tylko szczęście,
i tak samo z GDP, zależy od szczęścia więc ciężej teraz narzekać na selekcjonera skoro ten miał pecha
jak sam się przyznał to nie tylko pech, ale moim zdaniem nawet z wyższym entem by przegrał
no chyba że zagrałby taktyką obwodową, ale to byłoby tylko szczęście, a nie "dobre prowadzenie reprezentacji"

Last edited by darkonza at 8/2/2014 5:54:59 AM

This Post:
00
261690.26 in reply to 261690.25
Date: 8/2/2014 7:02:48 AM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Moim zdaniem gdybyśmy oszczędzili entuzjazm i dali z Chile przewidywanie, że zagrają spod kosza to byśmy wygrali niemal na 100%. Uważam, że warto ustawiać przewidywania właśnie dlatego, że dają na tyle dużą przewagę, że nie można ich olewać.
Ja niemal zawsze z zespołami z najwyższej półki i z tej średniej dawałem, że zagrają spod kosza bo tak niemal wszyscy w kadrach dalej grają w najważniejszych meczach. Chile również tak grało w poprzednich sezonach.
Nawet jak się nie trafi, że ktoś zagra spod kosza to moim zdaniem wyjdzie mniej więcej na to samo jakby się nic nie obstawiało bo większość zespołów zwyczajnie gra sporo gorzej taktykami innymi niż podkoszowe (to oczywiście z powodu zawodników robionych latami głównie pod LI). Jeśli jednak się trafi, że zagają spod kosza to jest to na tyle cenna przewaga, że obstawianie jest warte ryzyka. Przynajmniej moim zdaniem. Stosowałem tę filozofię w kadrze i myślę, że fajnie się sprawdzała.

Last edited by Kaznodzieja at 8/2/2014 7:04:36 AM

From: alicja

This Post:
11
261690.27 in reply to 261690.25
Date: 8/2/2014 7:05:46 AM
Overall Posts Rated:
635635
A ja mam jeszcze jedną teorię na tą porażkę.
Jak już się gra na poziomie reprezentacyjnym taktyką podkoszową to 4 podkoszowych w składzie moim zdaniem jest mało.
Na nieszczęście akurat tylu było w formie. Ale zauważyłam ,że w zeszłym sezonie była podobna porażka i taka sama liczba podkoszowych.
My nie mamy obwodowców z takim IS jak Chinczycy .

From: Pewu

This Post:
11
261690.28 in reply to 261690.25
Date: 8/2/2014 7:06:11 AM
Overall Posts Rated:
914914
Szkoda, że nie wspominasz o małym niuansie jakim jest przewaga własnej hali. Turniej rozgrywany jest w Chile, a nie raz przekonaliśmy się jakie to ma znaczenie w turniejach międzynarodowych. Po drugie, prawdopodobnie przewaga entuzjazmu także była po stronie gospodarzy. Zakładam, że grali wszystkie mecze na luzie, a my zagraliśmy jeden mecz z wyższym nastawieniem niż rywal (z Tajwanem).

From: darkonza

To: Pewu
This Post:
00
261690.29 in reply to 261690.28
Date: 8/2/2014 7:16:40 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
no temat własnej hali to już pominąłem bo to zakładam wszyscy wiedzą że graliśmy na wyjeździe,
przeciwnik miał przewagę enta, przewagę hali i doszło GDP - w efekcie wyciągnął świetną średnią obronę pod koszem, o ile można powiedzieć że winą bora jest niższy ent, o tyle hala przeciwnika i to ze trafił GDP to już nie jest trenera wina a włąśnie te czynniki spowodowały tak silną obronę Chile

@Alicja
może boro kombinował że selekcjoner Chile widzi nasze kłopoty z formą dlatego nie da GDP "pod kosz"?

@Kazno
no wiesz, teraz się łatwo mówi
zobacz mój pierwszy mecz w B3 dałem że zagrają z pod kosza a przeciwnik zagrał z obwodu i 20pkt w plecy
a przecież moja obrona na dystansie była w zasadzie taka jak jego atak z obwodu
grając z niższym entem, na wyjeździe pudłując GDP nie masz szans na wygraną - moim zdaniem
więc w pełni rozumiem bora że wolał nie ryzykować ustawiania GDP i liczyć ewentualnie że przeciwnik swoje ustawienie spudłuje lub też nic nie ustawi

Last edited by darkonza at 8/2/2014 7:23:02 AM

This Post:
11
261690.30 in reply to 261690.29
Date: 8/2/2014 7:31:33 AM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
No jasne, teraz łatwo pisać co można było zrobić lepiej ale ja po nikim nie jadę. Myślę, że ta dyskusja jest cenna bo nasze sugestie czy spostrzeżenia mogą się przydać obecnemu selekcjonerowi i następnym.

From: LJno2
This Post:
11
261690.31 in reply to 261690.30
Date: 8/2/2014 8:21:35 AM
Overall Posts Rated:
265265
No jasne, teraz łatwo pisać co można było zrobić lepiej ale ja po nikim nie jadę. Myślę, że ta dyskusja jest cenna bo nasze sugestie czy spostrzeżenia mogą się przydać obecnemu selekcjonerowi i następnym.


Ta to typiszcze z u21 napewno wszystko notuje...

Co do wyniku Panowie, poziom sie wyrownuje. Nie mamy takiej przewagi nad reszta stawki jak 2-3 sezony temu. Dzis nie wystarczy zagrac LI, LP wkleic laseczki i cieszysc sie z wygranej, czasy sie zmienily (pozdro Kazno B) ).

Osobiscie uwazam ze trend wyrownywania sie poziomu reprezentacji jest ok i selekcjoner poza umiejetnosciami bedzie potrzebowal rowniez duzo szczescia, a ze czasem go zabraknie coz zdarza sie.

Dlatego apelowalbym za wczasu o nie wylewanie wiadra pomyj na glowe selekcjonerow doroslej kadry w przypadku braku sukcesow.


This Post:
11
261690.32 in reply to 261690.30
Date: 8/2/2014 8:24:32 AM
Overall Posts Rated:
515515
Przeczytawszy ostatnie 10 postów strasznie się ucieszyłem bo wreszcie kilka osób napisało swoje spostrzeżenia, naprawdę tego mi brakowało i to od razu też powoduje że reprezentacja ci ja również czuje się silniejsza
Może jest tak jak Yoker napisał " pożar w reprezentacji?" to doprowadziło do tego że coś się ruszyło, ale kilka dni po porażce naprawdę byłem załamany, czekałem na gromy a tutaj prawie nic jestem rozczarowany chciałem stać pod ścianą, pod ostrzałem pytań a tu była cisza
Już opisuje jak ja sobie kombinowałem mecz z Chile
- u nas kłopoty pod koszem, jest szansa że przeciwnik pomyśli że możemy zagrać inną taktyką, liczyłem na brak obstawienia - efekt jak wszyscy wiedzą fatalny
- hala gospodarza - ja wiadomo to naprawdę duża przewaga (sam kozlika pokonałem na początku sezonu u siebie w meczu PLK a w końcu to miszcz
- zagadką dla mnie jest nastawienie na meczu Chile-Ghana ale jak sądzę obopólny luz, wszak Ghanie tak samo jak i Tajwanowi, wiedząc że nie awansują, potrzebny był ent na PP dopiero teraz to wiem
Czyli jednym słowem nie mieliśmy prawa wygrać

porażka leży na moich ramionach i na żadnych innych
to ja dokonywałem wyborów i mogę potwierdzić że zdecydowanie doświadczenie w prowadzeniu kadry ma znaczenie
dlatego nie zagłosuje na nikogo nowego w przyszłych wyborach o ile nie przedstawi mi swojej prawdziwej wiedzy na temat działania NT
ja niestety miałem tutaj braki i dopiero teraz sie np dowiaduje jak funkcjonuje PP i że startujemy z dwoma L i entem po motsie
oczywiście zrobie wszystko aby dojść jak najwyżej i sróbuje zapewnić nam gospodarza, to mogłoby trochę zdjąć ze mnie ten ciężar porażki

This Post:
00
261690.33 in reply to 261690.32
Date: 8/2/2014 8:31:25 AM
Overall Posts Rated:
635635
Ja wiedziałam :P ale nie będę startowała :)

Advertisement