BuzzerBeater Forums

Poland - I.1 > Sezon 55

Sezon 55

Set priority
Show messages by
From: darkonza

This Post:
00
312139.23 in reply to 312139.22
Date: 10/18/2021 13:50:52
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
dla mnie obecne czasy oznaczaja wieksze znaczenie ogolnego buildu druzyny a nie pojedynczych graczy

zgoda z wyjątkiem zacytowanego fragmentu
kiedyś gdy trening był wolniejszy musiałeś decydowac co zawodnik powinien mieć a z czego trzeba zrezygnowac bo sie wytrenowac wszystkiego nie zdążyło, wiec sie rezygnowało a to z bloków, a to z zasięgu rzutu, kto nie chciał rezygnować miał zawodników ze skilami mniej pasujacymi do pozycji i przez to słabszymi mimo większej sumy umiejetnosci
teraz można wytrenowac po prostu wszystko, wiec nie zastanawiasz sie czego potrzebujesz na jakiej pozycji bardziej, a czego mniej, teraz po prostu robisz 5 dopchanych na maksa multiskilo-mutantów którzy potrafią wszystko, bez zastanawiania sie czy te JR się przyda czy nie
jedyne co ogranicza to pensja, ale ona zawsze ograniczała, natomiast nie musisz rozumieć ze na jakiejś pozycji lepiej miec wiecej wejscia pod kosztem zasięgu rzutów, nie.... teraz po prostu robisz i wejscia i zasięg rzutu
nie musisz sie też zastanawiać nad tym jak ustawić rotację, wstawiasz 5 ludzi umiejacych wszystko i graja po 48 minnut


Last edited by darkonza at 10/18/2021 13:54:10

From: darkonza

This Post:
00
312139.25 in reply to 312139.24
Date: 10/18/2021 14:16:16
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
trening to duze wyzwanie i poswiecenie i w koncu bbcy zaczeli to dostrzegac ze trzeba na to postawic i ukrocic te granie dziadkami w top ligach
jest odwrotnie, przecież teraz można taniej kupić gotowych multiskilli niż wcześniej, kiedyś starego nawet grajka o SS = 140 trzeba było z 3-4 bańki płacić, teraz kupiłem SS=141 z niską pensją za 1,2mln
im szybszy trening tym łatwiej takim zespołom jak mój utrzymywac sie na powierzchni, bo przychody z biletów takie same, a multiskile coraz tańsze
u mnie problemy są z tego powodu ze wszystkie skile wydaja sie teraz tak samo wazne, albo po prostu nie kojarze które sa obecnie wazniejsze





Last edited by darkonza at 10/18/2021 14:16:33

From: Joker

This Post:
00
312139.27 in reply to 312139.25
Date: 10/18/2021 14:47:38
TOP TEN THUNDERS
PLK
Overall Posts Rated:
186186
Jest taniej bo kasa ucieka z BB. Koszty wzrosły znacznie przez różne czynniki za to przychody są na niezmiennym poziomie od początku gry... zawodnicy stają się lepsi a kosztują coraz mniej to chyba sygnał że coś jest nie tak... kiedy sklad mistrzowski kosztował 20-25 mln a zaraz za 10 mln będzie można zrobić ekipę na mistrza

From: darkonza

This Post:
00
312139.29 in reply to 312139.27
Date: 10/18/2021 14:57:52
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
Jest taniej bo kasa ucieka z BB. Koszty wzrosły znacznie przez różne czynniki za to przychody są na niezmiennym poziomie od początku gry... zawodnicy stają się lepsi a kosztują coraz mniej to chyba sygnał że coś jest nie tak... kiedy sklad mistrzowski kosztował 20-25 mln a zaraz za 10 mln będzie można zrobić ekipę na mistrza

no o tym mówie, zespołom nie trenującym jest łatwiej przy spadajacych cenach, a trudniej gdy ceny rosną
z punktu widzenia Dolara lepiej by było gdyby teraz ceny urosły niebotycznie bo nie byłoby jak go dogonić
jeśli zaś ceny spadaja to ktoś kto ma po prostu dużo kasy może z LT sciągnąć równie dobrych zawodników

From: kozlik4

This Post:
00
312139.31 in reply to 312139.20
Date: 10/18/2021 15:51:20
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
bedziesz dobijal Celmera?

Nie wiem czy ja go, czy on mnie szybciej dobije😁

This Post:
00
312139.32 in reply to 312139.29
Date: 10/18/2021 16:15:06
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
z punktu widzenia Dolara lepiej by było gdyby teraz ceny urosły niebotycznie bo nie byłoby jak go dogonić
jeśli zaś ceny spadaja to ktoś kto ma po prostu dużo kasy może z LT sciągnąć równie dobrych zawodników
Nie zgodzę się. Takiego Polaka jak np. ten mój Chińczyk długo jeszcze nie dostanę na TLu (chyba, że sobie sam zrobię). Sezony czekam, by kupić Polaka o skillach, które mnie interesują i rzadko kiedy trafia się cos o profilu, który mnie interesuje. A tylko zawodnikami swojej nacji możesz iść w większe pensje, czy TSP bo teraz topowe TSP oznacza również topową pensje, kiedyś nie. To jest ta decydujaca różnica.

Sukces Chińczyków nie polega na skillu ich menadżerów (moja subiektywna opinia) , tylko na postępie technologicznym. Najszybciej ogarnęli, czy zainwestowali w te nowe narzędzia i to na skalę masową. Pierwsi zawodnicy z TSP>160 to Chińczycy. Przez kilka ostatnich sezonów ich NT dominowało skillem zawodnikow (również teamy w B3). Jeśli oni mają 5 zawodników ze średnia TSP blisko 160 (bo jeśli mój 158 się nie łapie to zakładam, że ci co grają mają więcej😁), a rywale powiedzmy średnie TSP 145 z 7 zawodników, to przewaga jest tak duża, że spadek kondycji w trakcie meczu jej nie niweluje, co więcej nie niweluje tego nawet skill menadżera (podobnie jak dobry kierowca nie zrobi wyniku słabym samochodem😛).

Takiego Xiaozhuo nie miał nikt. Nie bardzo też byli obrońcy, którzy mogliby go zatrzymać. Wciskali Patient i on niszczyl wszystkich bez względu na pozycję na której został wystawiony. Dopiero teraz świat ich dogania/dogonił, bo już ostatnie MŚ przegrali ze skillem menadżera z Izraela...ale ten Izrael zbliżył się tez mocno skillami zawodników. Na tyle blisko, że skill menadżera zaważył.

Last edited by kozlik4 at 10/18/2021 16:17:17

This Post:
00
312139.33 in reply to 312139.32
Date: 10/18/2021 16:56:55
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
A tylko zawodnikami swojej nacji możesz iść w większe pensje, czy TSP bo teraz topowe TSP oznacza również topową pensje, kiedyś nie. To jest ta decydujaca różnica

na poziomie pensji 200k jeden główny skill sposród tych 150-160 w sumie to 20-30tys pensji, gadżety powiedzmy dają 40k jak zawodnik gra w kadrze, ale nie gra cały sezon, a bo sparingi, a bo trafił gorsza formę, wiec wyjdzie średnio te 30tys z gadżetów, w efekcie to jest róznica zaledwie jednego moze dwóch głównych skili, czesto mniej waznych niż dobrze rozłożone poboczne
czyli jak masz zawodnika z kadry to masz jeden, dwa główne skile więcej, a jak rezygnujesz z kadry to wybierasz na całym LT spośród wszystkich i najczesciej znajdujesz bardziej Ci pasującego co sam podkreślasz:
Takiego Polaka jak np. ten mój Chińczyk długo jeszcze nie dostanę na TLu (chyba, że sobie sam zrobię)

czyli jak sami sobie trenujemy to ok, zrobimy dokładnie jak chcemy, ale jak szukamy na TL to z reguły odpuszczamy sobie ten jeden główny dla bardziej odpowiedniego rozkładu innych umiejetnosci i w efekcie najczesciej mamy chińczyka za 217k a nie Polaka za 250K co dałoby takie same koszta a ledwie jeden góra dwa głowne wiecej

p.s. a chińczycy zawsze najlepiej trenowali, przed zmianami też, no i oni jeszcze współpracują na poziomie klubów, pomagają czesto jeden drugiemu w dojsciu do wysokiego poziomu by ziomek walczył o B3


Last edited by darkonza at 10/18/2021 17:12:02

Advertisement