BuzzerBeater Forums

BB România > NT s61-62

NT s61-62

Set priority
Show messages by
From: Cmn90

To: Otis
This Post:
11
319606.25 in reply to 319606.22
Date: 10/19/2023 06:39:32
Overall Posts Rated:
44

Omule,

Esti intr-un intuneric total.Vezi ca si calul ,doar inainte fara sa faci un minim efeort pentru a intelege ce a vrut sa sublinieze interlocutorul .Din postarile tale imi dau seama ca aacest joc si-a pus amprenta pe tine mai mult decat e necesar.Nu sunt vreun psiholog dar totusi ti-as recomanda o discutie cu cineva de specialitate ......maestre esti intr0un mediu virtual...chiar daca ti-ai castiga existenta din acest joc nu ar trebui sa reactionezi in modul in care o faci .Mi as dori sa vad ca transformi criticile in energie pozitiva ,dar la modul in care raspunzi nu esti in stare de asa ceva...

La tine orice observatie e ''hate".Cum sa fiu invidios pe o persoana ca tine .....ma bucur caa nu sunt ca tine......de cand te stiu pe forumurile acestui joc tot ce ai facut a fost sa improsti cu ura ,venin ...in mod gratuit.

Tu chiar nu observi ca nimeni altcineva decat grupul tau nu raspunde la postarile tale..nu te felicita la victorii .ma intreb din ce cauza .....aici as vrea sa vina 30-40 useri care v-au sustinut in alegeri si sa ma contrazica ,sa spuna ca nu am dreptate ,ca tu esti doar vreun sfant persecutat de raii pamantului.Nu cred ca o sa fie greu sa dati mesaje.

Nu crezi ca e nesimtire sa spui ca iau in deradere comunitatea ....cand eu nu am nici o treaba cu nimeni decat cu oameni care in loc sa incerce sa poarte un dialog obiectiv nu fac decat sa atace necontrolat.(la tine ma refer sa fim clar intelesi).Faza cu Coreea se referea strict la tine ai o pozitie de dictator ,punct. Nu te pot vedea ca un reprezentant al comunitatii ,punct de vedere personal.

Ai in tine un sarcasm/narcisism de prost gust ca doar "cainii latra ,ursul trece " asa zice proverbul.

De unde ai tras concluzia ca as vrea nationala mare (mi a ajuns cu mizeria pe care ai facut-o cand am candidat pt cea mica )....ca vreau sa candidez..sau alte chestii....am specifat ca nu am vreo contribuitie la formarea lotului. Am spus clar ca daca intradevar sunteti o echipa asa inchegata ar fi benefic sa fie o rotatie la carma nationalei sa fie mai multe idei nu doar ale tale.A ti muncit mai multi la acest proiect nu doar tu si toti aveti aceleasi drepturi.

Degeaba tot vii cu multumiri catre cei care te ajuta pentru ca in sinea ta doar tu contezi .Nimeni altcineva .

Vorbesti de ipocrizie cand tu esti liderul absolut ...ma faci pe mine egoist.....sa ies si sa imi cer scuze de la tine ?Ma faci instigator pt ca mi-am spus parerea sau ca am pus niste intrebari pe care cred ca si lea-r pune oricine.

Zi mi la ce iti fac concurenta neloiala...

Cat despre sezoanele mele la u21....boss e de prost gust ce faci ...am explicat si acolo ce am vrut sa fac ...cine vrea sa se uite..se uita ..nu pui in evidenta ca totusi am avut un prim mandat onorabil ...tu si aghiotantii tai extrageti doar ce credteti ca va convine ..SABOTAJ? Totusi am avut parte de aprecieri de la alti manageri .Pe atunci nu erai asa vocal.

Sincer imi parea rau ,pentru ca s-ar putea sa citeasca si altii de prin alte tari ce scriem pe aici .Dar tot raul din aceste post uri ti se datoareaza tie in mod special datorita modului in care stii sa porti o conversatie.

From: Otis

This Post:
00
319606.26 in reply to 319606.25
Date: 10/19/2023 07:02:15
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
N am ce sa comentez in ceea ce priveste nealinierea asteptarilor tale sociale vis a vis cum se desfasoara lucrurile in joc. Am inteles prsctic ca partea cu koreea era soft etichetare de dictator, sa merg la psiholog (in sens priorariv).

Eprea criptica expresia cu intuneric total, dar asta e, n am sa aflu.

Succes mai departe in ceea ce faci, in afara de a da aprecieri nesolicitate.

Sanatate si numai bine.

From: Cmn90

This Post:
00
319606.27 in reply to 319606.23
Date: 10/19/2023 07:34:26
Overall Posts Rated:
44
Vezi ca prietenul tau imi resprosa ca nu respect comunitatea .Vad ca pentru tine e o pierdere de timp comunitatea .Incerca sa fii mai respectuos ,ca sa nu ti iei vreo gheara de la el:))

Degeaba tot incerci sa-i tii partea ca e impulsiv,ca e sensibil sau alte alea.Sunt fix calitatile pe care nu trebuie sa le aiba un asa zis lider.Nu mai vorbesc de mentalitatea din lumea a treia de care inclusiv tu dai dovada.

Daca tot mi ai consutat istoricul de antenament si de vanzari ar trebui sa vezi ca mi am vandut jucatorii dupa ce am vazut cum se pune problema in momentul alegerilor pt u21.

Nu am cum sa antrenez pentru cineva care nu ia in considerare parerile altora.Asa ca am ales sa antrenez pentru mine .Am avut intentii sa cresc juacatori ,mi am sacrificat si veniturile echipei ca sa pot face asta .La fel am facut si cand am avut u21 in sezoanele 40.Deci termina cu mancatul ca nu e cum zici tu.Cat despre u21 Luxembourg.Nu ar trebui sa i desconsideri ca s-ar putea sa ne bata sapatamana viitoare cu jucatori de 20 ani.

Cu sezoanele ale "5" care momentan sunt 4 las-o mai usor .Trebuie castigat al cincilea ..ma gandesc ca nu se pune de un blat ca sa nu suparam liderul suprem:)) .Fii mai atent la afirmatii.

In plus vezi ca in sezoanele in care erau mai multi manageri implicati Titus era un manager mediu cel mult daca ne uitam la performantele individuale de atunci.Poate intre timp o fi mancat jar si s-o fi transformat ,bravo lui.Cat despre monopol e cat se poate de prezent datorita faptului ca nu se accepta idei altele decat ale voastre.

Cat despre tactici si despre faptul ca sunt simpatic,citeste boss ce scriu folosesteti intelectul ca sa intelegi ce am vrut sa spun si dupa aia comentteaza.Cand am luat RBBA acum multe sezoane aveam bugete mai mici(sub 700k) decat celalalte echipe o echipa mult mai tanaraa o arena cu sub 15000 locuri dar un management superior.Si era mai multa competitivitate decat acum orice ai spune tu.


Di pacate ma repet deciziile sunt doar ale lui.Repet din pacate.Legat de jucatorul tau pentru care te ai aprins asa tare cu cel mai bun atac ...bla bla.Ai cel mai bun atac si l folosesti de 3 ori ca rezerva in meciuri cu echipe slabe.Bine asa .Ca "va fi" inca nu este varful tau de lance nu e relevant pentru mine .

Bravo tata.Daca spuneai ca a fost selectionat ca sa deruteze alti manageri sa i faci sa creada ca nu ai altceva sai faci sa creada ca esti slab..era mai credibil Titus.

Tine pentru tine tacticile cu echipe multiple .Vad ca esti bun la asa ceva .Poate daca o sa numaram voturi la alegeri si manageri activi o sa constam ca sunt mai multe voturi decat alegatori ...ca in Caragiale si o sa ne tavalim pe jos de ras.


Si in final "Te astept la top, jos acolo, vad ca iti e chinuitor..." .Boss am facut o perfomanta pe care nu a mai facut o vreun manager de atunci .Din liga a patra la castigarea RBBA in 7 sezoane .Cu resurse limitate.

Deci ar fi bine sa fii mai retinut in previziuni ca o sa dai foarte prost daca vin eu din liga in 5-6 sezoane si te scutur bine de tot de acolo de la "inlatime" de unde esti tu acum.Atunci o sa spui ca esti dezinteresat de joc si ca nu mai ai ce sa dovedesti .Momentan nu vad cum te ajuta asa mult istoricul.Poate e bine sa sa speri dar vezi ca amicul tau e mult mai dotat intelectual decat tine si tot nu a reusit sa ia B3 .E alta rasa de manageri acolo.Dar bafta iti urez.



Impresia pe care o am in acest moment e ca discut cu persoane care sunt inca in intretinerea parintilor si nu sunt constienti de ce spun sau de ceea ce fac.Asta e ce vad eu din post urile voastre imaturitate ..

Acum daca am fost acid ....nu o sa imi cer scuze ....trebuia si tu sa iti formulezi cuvintele intr un mod mai responsabil.

Pe viitor daca mai raspudeti am rugamintea sa stati pe acel grup intern al vostru si sa ajungeti la un numitor comun cand va expuneti gandurile.Este penibil sa postati unul dupa altul la intervale de 5 minute .


From: rr

This Post:
00
319606.28 in reply to 319606.27
Date: 10/19/2023 09:54:52
Pandurii Targu Jiu
II.3
Overall Posts Rated:
99
Second Team:
Pandurii Targu Jiu II
Propun gala RXF pentru următorul mandat de NT

From: Otis

To: rr
This Post:
22
319606.29 in reply to 319606.28
Date: 10/24/2023 08:38:48
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
cu acest prilej reluam transmisiunile regulate.

victorie vs peru in ultima etapa.
victorie categorica. gratie macelului pe care l am aplicat am reusit sa prindem locul 6, adica teren acasa atat in 16imi cat si in optimi. asta a fost posibila cu o marja extrem de mica. australia am depasit o la cosuri marcate, slovenia cu 5p iar cu 7p jucam in deplasre din 8imi.

n-are rost sa zic ce planuri avem dincolo de ce am enuntat anterior fiindca doar inflameaza si mai mult motivatia adversarilor.

pana una alta primul tur il jucam cu austria. cam tensionat in conditiile politice actuale cu schengen, dar facem ce tine de noi sa nu ne luam capac
ar fi frumos sa castigam fara emotii dar va fi nevoie de consum de entuziasm, porblema care ne a urmarit toata campania. ma astept la meci strans.

campania a fost una reusita si in ton cu ce poate echipa actualmente.

pentru wannabes care nu sunt la curent cu modificarile, sistemul actual asigura 2 meciuri cu fiecare categorie valorica.
2 grele, 2 medii, 2 moderate, 2 usoare. acasa deplasare
noi am pierdut 1 meci greu in deplasare.

unii sunt peste si un pic conjunctural fiindca sunt cativa intrusi in zona "grea" fiidca pe continente mai slab cotate chiar daca esti mai slab, daca joci finala continentala, acumulezi multe puncte, cum e in zona asiatica sau chiar si america unde varful e top, dar jumatatea inferioara a varfului e slaba. noi n ama vut parte de noroc. dar intr-un sistem pe merit am ajuns intr-o pozitie foarte buna


amintesc ca turneul de consolare nu ofera vreun trofeu ci doar beneficiul terenului propriu pt urmatorul euro. poate va veni si acea zi, pana atunci noi trebuie sa ne apropiem cat mia mult de rezultatele precedente pt a avea pozitie buna pt calificari la euro. 80% din sarcina e facuta. acum e partea grea.

ca intotdeauna, multumiri celor care au facut acest proiect posibil.

numai bine

hai Romania

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
319606.30 in reply to 319606.29
Date: 11/07/2023 03:09:39
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
In ton cu starea generala din comunitate dar si personala, ieri am pierdut. Am avut 3 accidentari cheie tot sezonul si de fiecare data s a simtit. Ieri era clar ca nu vom juca decat pe interior si antrenorul sloven a nimerit o dublu ghiceala/GDP. Nu am un remediu la accidentari in conditiile in care cu doctor exceptional am tras 3 saptamani de accidentare.

Felicitari lor.
Sper ca la anul vom face performanta.
In final statutul de capnde serie era un plus.
Deja simt ca aceasta imbunatatire marginala de performanta nu merita orele de efort.

Ca intotdeauna multumesc celor care si au rupt din timpul lor ca acest proiect sa existe.
La anul suntem la apogeu. Sper sa nu l risipim