BuzzerBeater Forums

BB Makedonija > Прашања и Одговори

Прашања и Одговори

Set priority
Show messages by
This Post:
00
145214.29 in reply to 145214.28
Date: 8/4/2010 5:08:31 PM
Overall Posts Rated:
2727
Е сега вака, и јас не можев да се воздржам, а да не дадам коментар, за новите, и јас сум бил нов, па значи мене не ме ставиле во фтора, а помалку во прва лига, за платите, платите се нереални, и поради тоа едвај го одржуваме тимот. Околу тоа треба да поведе рачун нашиот ГМ, а не да речава некои други проблеми, што не му доликуваат за него, пак ке се навратам на новите менаџери, треба да им дадеме до знаење, дека играта е многу коол, ама што има некои двоења во оваа игра, тоа е на прво место, на тоа треба малку да се припазе, бидејки такви двоења ама баш во никоја онлине игра ги нема.

И друго, како можеме да се дружиме, кога се додека ги има тие двоења, на другарска и пријателска база, никогаш оваа игра нема да биде интересна, за тоа што секој може да повика пријатели и другари во играва, и ке се делиме на, како во Кина, ке се делиме на кланови, па кој е од кој подобар, па ако треба и крв ке падне, толку од моето излагање, и немој да кажете дека се ова, што кажав не е точно.

From: maska

This Post:
00
145214.30 in reply to 145214.28
Date: 8/4/2010 6:01:24 PM
Bregalnica
II.2
Overall Posts Rated:
11
Другар штом тој не успеа со толку скапа петорка како што велиш , што мислиш дека наредниот шампион ке успее да направи нешто?????? се сомневам во тоа како ке направиш нешто кога не ти остануваат пари за да го засилиш составот барем со еден квалитетен играч, оваа како што е сега со плати за персонал и нереални плати на играчите само пречи на играва јас ја паметам играва и пред да биде воведен нацинот на такво плакање на стручниот штаб и нереалните плати и тврдам дека тогаш беше многу подобра и позбавна играва тоа го велам од искуство.А за NC State треба да зборуваме само со почит затоа што успесите што ги има тој во Македонија мислам дека наскоро не може никој да ги достигне и ако банкротира тој мислам дека играва ке изгуби многу барем во македонската ББ заедница.

This Post:
00
145214.31 in reply to 145214.29
Date: 8/4/2010 6:08:02 PM
Overall Posts Rated:
128128
Se pomalku i pomalku ve sfakam sto vi e poentata decki.
Prvo, sto se opdnesuva na timot sto direktno bese staven vo vtora liga, toa ne zavisi od nikogo, taka igrata sama go generirala, taka sto ne mozeme nisto protiv toa. Inaku i mene ne mi se dopaga ama sto e toa e, realno nisto osobeno mene ne mi menuva. Dolgorocno za samiot tim ke bese podobro da bide vo III liga taka sto realno toj poveke izgubi otkolku sto dobi. Drugo, ne sfakam kakva vrska ima finansiskiot sistem vo BB so nekakvi si podelbi, GM-i, klanovi i ne znam sto se uste ne. Nitu pak mi e jasno koj se podelil... Ne znam zosto mora negativnna atmosfera da se stvara nepotrebno.
Sto se odnesuva za toa deka moze novite mozat da se nosat so postarite toa ne mislam deka e bas tocno. Potrebni se 3-4 sezoni minimum za da se sozdade dobar tim. No ona sto e pobitno pak ke kazam iskustvoto i poznavanjeto na igrata. Ne se slozuvam deka e ova lesno sovladliva igra. Naprotiv. Osnovite se lesno sovladlivi, no za da bides stvarno dobar potrebno e mnogu znaenje i za zal site nie vo BB-Makedonija seuste ucime i ocigledno ne sme dovolno dobri so ogled deka imame slabi rezultati vo BB best skoro sekoja godina.
I na kraj ne mozam da kazam kolku realno se dobri, NC state i baniran koi se nasite najdobri timovi. Rezultatite kazuvaat za niv. Ona sto mozam da kazam e deka baniran sosema ocekuvano zagubi, igrase protiv eden od najsilnite timovi vo BB, dodeka NC State iako imase edna od najskapo platenite startni petorki od site klubovi vo svetski ramki, zagubi uste na startot zaradi promasena taktika. Dali pogresil Zloo ili ednostavno bil nadmudren ne e bitno, ke ima sansi pak slednata sezona verojatno, no bitno e da se sfati deka nisto ne e do platitite, pa duri ni skillovite. Zloo i samiot moze da kaze deka imase dosta posilen tim, no bese nadmudren i zasluzeno zagubi.

From: Trixter

This Post:
00
145214.32 in reply to 145214.31
Date: 8/4/2010 6:53:45 PM
Overall Posts Rated:
00
Xsago

+1

This Post:
00
145214.33 in reply to 145214.1
Date: 8/6/2010 7:19:17 PM
Hip Hop Macedonia
II.1
Overall Posts Rated:
7575
ХЕЕЕЕЕЕЕЕЛПППП!!! ШТО е ова бе??? Ллелееее... Што е финтата со Македонското Мени??? Дали кај сите е вака или јас халуцинирам и ништо не читам??? Едвај ја најдов оваа тема на форумот не па други да барам?? Што се вакви буквите ништо не се чита... Неможам да цитирам бидејќи се поправаат буквите ама нешто не е во ред со оваа игра??
Буквите се никакви коцка до коцка не се чита ништо...
Кој е и кај него вака нека пријавува пошто неможам да си наместам ни утакмица за утре... на среќа треба се да одам...

Поздрав

This Post:
00
145214.34 in reply to 145214.33
Date: 8/7/2010 3:12:45 AM
Overall Posts Rated:
128128
Kaj mene e se vo red. Mozno e da imas problem so character encoding, fontovi, makedonska poddrska... Nesto od ova. Ama najlesno ke go resis problemot pretpostavuvam ako samo si zamenis na nekoj drug jazik (primer angliski) privremeno :)

This Post:
00
145214.35 in reply to 145214.33
Date: 8/7/2010 7:05:21 AM
Bregalnica
II.2
Overall Posts Rated:
11
instaliraj si makedonski fontovi ili idi najgore na stranata kaj sto pisiva View pa potoa odberi Character encoding pa potoa odberi Unicode(UTF-8) i treba da e se vo red. Pisi ovde so si napravil.Pozdrav

Last edited by maska at 8/7/2010 7:08:29 AM

This Post:
00
145214.36 in reply to 145214.35
Date: 8/7/2010 9:40:18 AM
Overall Posts Rated:
77
абе ова за да тренираш крило на надворешна одбрана мораш да тренираш 3 позиции?

This Post:
00
145214.37 in reply to 145214.36
Date: 8/7/2010 9:43:07 AM
Overall Posts Rated:
128128
Ne!!! Igraj go na PG 48min i mozes da treniras 1 pozicija. Nikoj ne te tera da go igras na krilo... Moze ke ti trpi malce igrata na timot ama se isplaka za treningot sto ke go dobie. Za treniranje na nadvoresni pozicii igraj gi igracite na PG i gotovo... 1 pozicija trening :)

This Post:
00
145214.38 in reply to 145214.37
Date: 8/7/2010 11:07:58 AM
Hip Hop Macedonia
II.1
Overall Posts Rated:
7575
Ок сега е СУПЕР! претходно неможев да ги гледам ни скиловите на играчите а ни пак да наместам постава... Фала Ви многу...

поздрав!

This Post:
00
145214.39 in reply to 145214.38
Date: 8/8/2010 2:44:37 PM
Overall Posts Rated:
1212
Веќе е потполно сигурно дека сите нови играчи системот ги уфрла во вторите лиги.Засега се пополнува мојата лига,ги има 5 а како очекувам од утре уште двајца да станат бот тимови значи и понатаму ќе ја освежуваат само нашата лига.Со тоа ќе се створи огромен јаз помеѓу старите и новите тимови, кој сигурно нема да придонесе за квалитет.
Да сум сега третолигаш кој нема шанси да влезе во втора лига би си направил нов тим и одма би бил второлигаш,и тоа со солиден број победи кој ќе ми гарантира опстанок во лигата.
Ова последното кој како сака нека си го свати.:))))

Advertisement