BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.44 > ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Set priority
Show messages by
This Post:
00
274188.1
Date: 11/03/2015 13:37:05
Overall Posts Rated:
11
Αυτό που έγινε αυτές τις μέρες είναι για πολλά γέλια. Βγήκε όλη η χρονιά με μόλις ένα πρόβλημα τραυματισμού και ξαφνικά φτάνουμε στους τελικούς με δύο βασικούς παίχτες να τραυματίζονται και μάλιστα σε αγώνες που κερδίζαμε με 20 πόντους διαφορά. Κάτι δηλαδή παρόμοιο με αυτό που είχε συμβεί και πέρσι στα ημιτελικά και πραγματικά αρχίζω να απορώ αν είναι τυχαίο το γεγονός αυτό. Και μέσα σε όλα αυτά είχαμε και ένα εντυπωσιακό 19-43 στις βολές, βολές που κράτησαν τον αντίπαλο ζωντανό στις τελευταίες φάσεις. Πολύ περίεργα όλα αυτά αλλά και πάλι αυτή η ομάδα ανέτρεψε όλα τα εις βάρος της γεγονότα και να βρεθεί μπροστά στο τέλος, με περίεργα σφυρίγματα ξανά στα τελευταία δευτερόλεπτα και τελικά να ηττηθεί στην παράταση. Με τους δύο βασικούς παίχτες στην ομάδα ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να χαθεί αυτό το ματς και δυστυχώς το ΒΒ δεν μας επέτρεψε να παίξουμε στα ίσια. Κόντρα σε όλα και στις περίεργες αγοραπωλησίες των tiggers λίγες μέρες πριν τα play-offs, θα παλέψουμε για τις δύο νίκες που θα μας δώσουν την άνοδο. Το μόνο αποτέλεσμα θα είναι να είμαστε ακόμα καλύτεροι την επόμενη σαιζόν

This Post:
00
274188.2 in reply to 274188.1
Date: 11/04/2015 12:10:09
Overall Posts Rated:
66
Φίλε δεν είχα προσέξει τους τραυματισμούς της ομάδας σου αλλά μου κάνουν εντύπωση γιατί και σε μένα συνέβησαν ακριβώς τα ίδια. Δυο τραυματισμοί (όχι ένας δυο) την τελευταία αγωνιστική με σημαντικότερο αυτόν του MVP του πρωταθλήματος!!. Η αλήθεια είναι οτι δεν πήγαινα για άνοδο και δεν με χάλασε ο αποκλεισμός στα προημιτελικά γιαυτό και δεν ασχολήθηκα. Αλλά σε συνδυασμό με τα δικά σου μιλάμε για πολύ συμπτωματικές συμπτώσεις!!!

This Post:
00
274188.3 in reply to 274188.2
Date: 11/04/2015 17:17:25
Overall Posts Rated:
11
Ούτε εγώ ξεκίνησα με σκοπό την άνοδο, αλλά αφού πήγε η σαιζόν καλά, είδα ότι είναι εφικτή. Και ok τον ένα τραυματισμό τον κάλυπτα και λέω δεν κάνω άλλη μεταγραφή και ξαφνικά σκάει τραυματισμός στον καλύτερο μου παίχτη. Και ήμουν σίγουρος για τον αντίπαλο στους τελικούς γιατί είδα πολύ περίεργες αγοραπωλησίες από τους tiggers. Αλλά και έτσι αν δεις τα στατιστικά του αγώνα υπήρχε τεράστια ανισορροπία στα φάουλ κι επειδή ήμουν online την ώρα του ματς, ήταν άκρως εκνευριστικό να δίνεται φάουλ σε κάθε κρίσιμη φάση που αστοχούσαν. Τι να πω; Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει αν τραυματιστεί από τους tiggers ο καλύτερος τους παίχτης που έβαλε 60+ πόντους στον πρώτο τελικό...

This Post:
11
274188.4 in reply to 274188.3
Date: 11/04/2015 18:33:03
Overall Posts Rated:
66
O Μελισσινός που βγήκε MVP τραυματίζεται προτελευταία αγωνιστική. Μένει έξω ακριβώς μια εβδομάδα (ούτε μέρα παραπάνω) τόσο όσο να χάσει τον τελευταίο αγώνα (αδιάφορο βαθμολογικά) με τους tiggers και τον αγώνα play-off (μάντεψε με ποιόν... με τους tiggers) και επιστρέφει από τραυματισμό ακριβώς την επόμενη μέρα. Εντάξει λες τυχερά είναι αυτά ουδέν αξιοπερίεργο μέχρι εδώ είναι το τίμημα του ενός τραυματισμού που είχα κι εγώ μέσα στη σεζόν. Παίζει 48 λεπτά στο φιλικό της Πέμπτης μημως και ανεβάσει καμία κατάσταση γιατί τον χρειάζεται η Εθνική (και δεν είχε καθόλου λεπτά) για τον ημιτελικό, και έρχεται η προπόνηση της Παρασκευής. Και με μολις 48 αγωνιστικά λεπτά εβδομάδας και μετά από τραυματισμό βγάζει το καλύτερο DMI της καριέρας του! Μετά διαβάζω και τα δικά σου και λέω αυριο να πάω να παίξω τζοκερ. Πιο πολλές πιθανότητες θα έχω να το κερδίσω από αυτά που συνέβησαν φέτος

This Post:
00
274188.5 in reply to 274188.4
Date: 11/05/2015 09:35:09
Overall Posts Rated:
11
Η αλήθεια είναι ότι περίμενα εσένα να πας τελικό από την άλλη μεριά του ομίλου. Αλλά σου λέω ότι λίγες μέρες πριν τα play-off οι tiggers πούλησαν σχεδόν όλη την ομάδα και αγόρασε άλλους αλλά στο παιχνίδι δεν υπάρχει θέμα ομοιογένειας. Και απορώ αν τα ποσά αυτά εξετάστηκαν από τους GM. Εγώ πριν κάνω αυτή την ομάδα είχα πουλήσει έναν παίχτη 18 χρονών 750.000 σε έναν Άγγλο και αφού πήρα τα λεφτά έβαλα να φτιάξω το γήπεδο. Μετά από 3-4 μέρες μου έβαλαν 500.000 πρόστιμο και μου κατέστρεψαν την ομάδα γιατί είχα ξοδέψει όλα τα λεφτά στο γήπεδο και οι παίχτες που είχα δεν άξιζαν τίποτα για να ξεχρεώσω. Τέλος πάντων, πολύ περίεργα πράγματα φέτος και δε λέω να χάσω, αλλά στα ίσια και όχι έτσι ούτε με 30 βολές λιγότερες

This Post:
00
274188.6 in reply to 274188.5
Date: 11/05/2015 12:24:33
Overall Posts Rated:
66
Κοίτα να σου πω την αλήθεια τις είδα τις μεταγραφές του αλλά δεν μπορείς να πεις τιποτα γιατί έχει 30000 γήπεδο και μπορεί να τα μάζευε και να παιξε τα ρέστα του στις τελευταίες αγωνιστικές. Επίσης στο μεταξύ σας παιχνίδι και σε συνδυασμό με την υπομονετική (που δικαιολογεί τις βολές) και την διπλή μαντεψιά δεν είναι πολύ περίεργο το αποτέλεσμα. Γενικά έτσι όπως λειτουργέι η μηχανή του παιχνιδιού (απο οτι έχω καταλάβει και πολύ χονδρικα) υπολογίζει τα skills, τις τακτικές, τις διαθέσεις, τις μαντεψιές, αγ. καταστάσεις και κάποια τυχαιότητα και αποφασίζει για το αποτέλεσμα. Απο κει και πέρα κατανέμει τα διάφορα γεγονότα στο παιχνίδι προκειμένου να βγει το αποτέλεσμα που έχει υπολογιστεί. Στην δική σου περίπτωση προκειμένου να βγει το αποτέλεσμα και να είναι ποιο αληθοφανές έπρεπε να τραυματιστεί ένας παίχτης σου. Παρομοίως και τα όσα συνέβησαν με τις βολές. Αν συνυπολογίσεις και την υπομονετική που έπαιξε είναι φυσιολογικό να πάρει τόσες προσπάθειες και φαουλ ένας παίκτης. Αυτό όμως δείχνει και κάποια ελατώματα και αδυναμίες που έχει η ομάδα του. Στο χέρι σου είναι να τα βρείς και να τα εκμεταλευτείς. Παρόλα αυτά όμως μιλάμε για πολύ μεγάλη τύχη η οποία συνεπικουρείται και από την γκαντεμιά των αντιπάλων Τέλος πάντων νομίζω οτι φέτος είχες την πιο ισοροπημένη ομάδα στην κατηγορία και γιαυτό τερμάτισες στην πρώτη θέση και πιστευω μπορείς να το γυρίσεις. Καλή επιτυχία στα επόμενα παιχνίδια.

This Post:
00
274188.7 in reply to 274188.6
Date: 11/05/2015 12:33:32
Overall Posts Rated:
11
Πλέον ναι είναι λογικό να έχει το πάνω χέρι, αφού και οι αναπληρωματικοί που καλύπτουν τους τραυματίες είναι αρκετά μακριά στο επίπεδο. Να είσαι καλά φίλε μου και καλή συνέχεια στην προετοιμασία για την επόμενη σαιζόν

Message deleted
This Post:
00
274188.9 in reply to 274188.7
Date: 08/01/2017 13:50:34
Overall Posts Rated:
22
Γινεται Η ΣΦΑΓΗ στον μπλε ομιλο, ενώ αντιθετα σε μας, στον κοκκινο, περναμε χαλαρα!!
Πολυ καλες οι ομαδες απεναντι!!