BuzzerBeater Forums

Türkiye - IV.5 > 39.Sezon

39.Sezon

Set priority
Show messages by
This Post:
11
287557.10 in reply to 287557.8
Date: 09/21/2017 16:25:50
Overall Posts Rated:
8484
Hocam sizi kutluyorum şampiyonluğunuz için umarım 3.ligde başarılı olursunuz

This Post:
00
287557.11 in reply to 287557.10
Date: 09/21/2017 17:43:49
Repläy
II.4
Overall Posts Rated:
66
hocam olamayabilirim çünkü dostluk maçında ilk 5 oyuncularını oynattın ve form durumları düşüşe geçebilir. Kadere bak. :D

This Post:
11
287557.12 in reply to 287557.11
Date: 09/23/2017 12:42:51
Repläy
II.4
Overall Posts Rated:
66
evet sonunda uzun süredir çabaladığımız şampiyonluğa sonunda kavuştuk, bütün teknik ekibime ve oyuncu grubuma teşekkür ediyorum! :)

This Post:
11
287557.13 in reply to 287557.12
Date: 09/28/2017 11:16:45
Overall Posts Rated:
8484
Tebrik ediyorum sizi ve oyuncularınızı başarılarınızın devamını dilerim

This Post:
00
287557.14 in reply to 287557.13
Date: 09/29/2017 09:25:48
Repläy
II.4
Overall Posts Rated:
66
çok teşekkürler hocam, size de başarılar. :)

This Post:
00
287557.15 in reply to 287557.14
Date: 09/30/2017 17:26:08
Overall Posts Rated:
6969
Üniversite falan derken oyundan bayağı bir süre uzak kaldım. Forumda konuşabileceğimiz bir kişi daha gelmiş derken od yükselmiş. Gerçi Björn takımının sahibi uzun zamandır vardı aramızda ama ara vermişti. Tam geri gelmiş derken oda yükselmiş. Neyse hocam III. Ligde başarılar. Dorian hocam sizinde artık şampiyon olmanızı çok itiyorum. Belkide son 5 sezondur ligin en aktif oyuncususunuz ama bir türlü hak ettiğiniz o şampiyonluğu alamıyorsunuz. Bu da benim canımı biraz sıkıyor doğrusu. Umarım bu sezon gelir o şampiyonluk. :)

This Post:
00
287557.16 in reply to 287557.15
Date: 10/18/2017 16:29:02
Overall Posts Rated:
8484
hocam gelirim çok az maliyetlerde fazla olunca takımı dağıttım kurmaylar deli para yiyor sanırım 4.ligde kalacağım artık salon dolmuyor 2 kurmayım kaldı maaşı yüksek olan kovacağım onları da gelirleri nasıl arttırabilirim bilmiyorum artık

This Post:
00
287557.17 in reply to 287557.16
Date: 10/19/2017 08:52:56
Zultanit
III.9
Overall Posts Rated:
6767
hocam selamlar keyifler yerindedir umarım. zamanında bu ligde güzel vakitler ve sohbetler etmiştik. açıkçası ben sizin hala nasıl 4. ligde kaldığınızı merak ediyorum(oyundan mı soğudunuz acaba)ve çoktan çıkmanız lazımdı. oyuna yeni başlayanlar bile bir sezon sonra 3. lige çıkıyor. ben bile oyunda çok eski sayılmam ama ikinci defa 2.lig tecrübesini yaşıyorum. eskiye oranla oyundaki kullanıcı sayısı çok azaldı ve azalmaya da devam ediyor. mesela ben başladığımda burası en zor 4.liglerin başında geliyordu ve aktif takım sayısı fazlaydı. şimdi çoğu bot ve kuvvetsiz takımlar. açıkçası ben sizi artık 3. ligde görmek isterim. hocam oyunun en önemli kısımlarının başında ''ekonomi'' ve oyuncuların formları geliyor. bunu iyi yöneten takımlar zirveye oynuyor. lig yükselince zaten yükselme bonusu parası veriliyor. haftalık tv gelirleri artıyor zaten(4.liglerde ne kadar bilemiyorum)benim 2. ligde tv geliri 126.359. öncelikle tüm maçlarınızı kazanmaya çalışın ve taraftar anketini inceleyin bu şekilde salon full'e yakın çekecektir. hem artık istediğimiz vakit bilet fiyatlarını da ayarlayabiliyoruz. salon dolarsa ufak ufak fiyat arttırısınız, beklediğinizden çok az seyirci gelirsede fiyatları düşürürsünüz. form için forumlardan hep söylenen oyuncularınızı 48-75 dakika(tabiki kolay değil sakatlık,faul problemi, fark açılınca yedeklerin girmesi gibi etkenler var)arası oynatmaya çalışın. ayrıca gördüğüm üzere artık potansiyelli oyuncuda yetiştirmiyorsunuz. eskiden sizde nuri vardı hatırladığım benim u21 ömer rıza dönemi. sanırım sizinki u-21 olamadı nedense. hatta satışa çıkardığınızda ilk teklifi ben vermiştim. gayet güzel yetişmişti. oyuncu yetiştirip satmadan veya transfer listesinden kelepir satın alınan bir oyuncuyu parlatıp satmadan zaten ekonomik olarak rahatlamak zor. ayrıca potansiyeli(en azından ''daimi allstar'')yüksek, genç oyuncular yetiştirmiyorsanız antrenöre yüksek maaşlar ödemek anlamsız. kovun direk. oyuncu yetiştiriyor iseniz ise ''seçkin'' yeterli olur. doktor içinde zaten piyasada çok uygun fiyata bulunabiliyor. ''üst düzey'' bir doktor yeterli olur. salonunuza baktım kapasitesi gayet yeterli sayılır, dediğim gibi bilet fiyatlarını iyi ayarlamak çok çok önemli. sahipsiz bot takımlara karşı eforu ''rahat ol'' ayarlayıp isteklilik biriktirin. taktikler kısmından, maç günü hazırlığındaki odak/hız kısmını dengeli/normal(zaten botlar hep ''temel hücum'' çıkıyor) yapın. sizi bıraktığımdan beri hala ''sabırlı ol'' ve 2-3 oynuyorsunuz :) arada diğer taktikleri de deneyimleyin ki aradaki farkları görün ve fikir sahibi olun. aksi takdirde üst liglerde hep maç günü hazıırlığı yersiniz. sabırlı ol'da çoğunlukla hücumlar tek oyuncu üzerinden döner ve bunun için oyuncunun iyi skorer olması lazım. ayrıca yerli-yabancı forumlarda tavsiye edilmeyen savunmaların başında 2-3 geliyor, adam adama oynayın genellikle. hatırı sayılır bir zamandır bu oyundasınız transferde pek fazla yapmadığınız için belli bir bütçeniz vardır diye tahmin ediyorum. kısa vadeli 33 yaşından itibaren oyuncu yetenekleri düştüğü için yaşlı ama nispeten daha ucuz(ilerde çok ucuza elden çıkarmak riski var düşüşü kariyer uzatmalı antrenör biraz yavaşlatabiliyor) bir kadro kurabilir veya orta yaşlarda antrenman verimi düşmüş fakat biraz daha maliyetli bir ekip kurabilirsiniz. veyahut da ben böyle 4.ligde iyiyim lig yükselmeyede pek hevesli değilim derseniz uzun vadeli bir plan yaparak drafta yatırım(bence haftada 2 puan yeterli) yapıp potansiyelli oyuncular(biraz da şans işi) çekebilirseniz. yada sezon başında transfer listesinden yerli 18 yaşında gençler alarak milli takımlar için uzun yada kısalar yetiştirirsiniz. zaten gözlemciler iletişime geçer veya siz antrenman planı için mesaj atarsınız onlara. aksi halde bu şekilde hedefsiz keyifsiz bir oyun olur bence sizin için. yani karar sizin hocam fazla uzattım farkındayım :) kafanıza takılan bir şey varsa sorabilirsiniz. iyi oyunlar. atakan hocam sizede selamlar iyisinizdir umarım:)

This Post:
00
287557.18 in reply to 287557.17
Date: 10/22/2017 05:53:59
Overall Posts Rated:
8484
Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 3 4 sezon önceden itibaren u21 için oyuncu yetiştiriyordum ve belli bir seviyeye kadar getirdim fakat bana o dönem 2 sezon önce dediki bir hocamız yetiştirdiğin oyuncunun potansiyeli yeterli değil u21 olamaz bende üzüldüm demekki dedim boşa 2 3 sezon harcamışım diye düşündüm sonra baktım ki kurmaylar ekonomiyi çökertiyor para birikmiyor bende istemeyerekte olsa takımı dağıtmaya karar verdim üstelik draftlardan efsanevi bir oyuncu gelmişti şansıma aha dedim ben bu oyuncuyu yetiştiririm ve başladım antrenman vermeye bir süre sonra mail aldım hocalarımızdan biri belki haklı olarak bana dediki bence satın oyuncuyu 2.3. ligde daha iyi gelişir diye bende ekonomi düzeltmek için sattım şu an 2.3 milyon var kasada 2 senedir iddaasız mücadele ediyorum ve para birikmiyor dediğiniz gibi yapacağım ama bu sezon para biriktirmek istiyorum bakalım neler olacak antrenörü kovmuştum ilerleyen haftalarda iyi bir antrenör alabilirsem oyuncu da yetiştirebilirim hayırlısı artık