BuzzerBeater Forums

BB România > U21-S55

U21-S55 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
312304.1
Date: 10/18/2021 16:34:21
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Vreau sa incep prin a spune ca acesta va fi ultimul meu sezon ca selectioner al echipei U21.

Timpul nu imi mai permite sa ma pot ocupa in mod eficient de dezvoltarea U21 si mai bine las aceasta responsabilitate cuiva doritor si cu timp suficient. Propunerea mea pentru acest rol ar fi Jokeru, avand suficienta experienta si istorie legata de activitatea de selectioner, nu stiu sigur daca si el isi doreste acest lucru.

Sper ca m-am ridicat la asteptarile voastre, impreuna am reusit sa scriem istorie, dar imi pare rau ca nu am reusit si mai mult.

Legat de sezonul anterior, din pacate meciul cu Ungaria a fost decisiv, am fi putut sa jucam din nou in grupe la EURO, diferenta a fost minima...Dar lotul a fost mult mai dezechilibrat fata de cel de acum 3 sezoane.

Sezonul 55 nu a inceput tocmai bine, Romania-Slovenia 88-123am riscat putin pentru aceasta victorie, dar echipa e in constructie si va evolua foarte bine pe parcurs. Inca avem niste minusuri, dar sunt sigur ca acestea vor fi acoperite cat de curand.

Actuala echipa poate obtine rezultate frumoase in aceast sezon, chiar daca am inceput cu stangul, sunt destul de optimist.

Va multumesc.

Hai ROMANIA!!!

From: Otis

This Post:
22
312304.3 in reply to 312304.1
Date: 10/18/2021 22:44:54
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Realitatea pe care lumea trebuie sa o intelwaga e ca nicio nationala, mica sau mare, nu sw crestw de la sine. In special intr o tara mica ca nr de useri.

S a dat maximul pt a avea o oarecare continuitate si totusi rezultatele au venit cand s au canalizat forte intr un singur an.

Eu cred ca u21 va mai qvea rezultate in viitor fiindca fermele de NT vor fsce loc pentru u21 si vom qvea din nou antrenament fara restrictii. Insa fara un efort 100% ca timp asa cum ai zis, chiar nu se va dwce mare branza.

Dupa sezonul acesta urmeaza 2 sezoane de contra performanta masiva, dar e bine ca cine preia mqndatul poate sa impacteze imediwt antrenanarea jucatorilor din celalalt mandat.

M as bucura sa vedem candidati noi cu experienta si dorinta fiindca si radu a trecut prin erodarea de care vorbesti. Dar altfel si eu il sprijin le radu ca fiind cel mai experimentat si care e familiarizat cu toate mecanismele si principiile de nationala.


Overall este mult prea greu sa faci munca de unul singur, asta chiar daca ai cei mai maturi si bine intentionati antrenori.


This Post:
33
312304.4 in reply to 312304.1
Date: 11/15/2021 15:05:03
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Am reusit sa legam 4 victorii frumoase la U21, ultimul meci fiind cel mai dificil de pana acum Serbia 51 - 72 Romania, dar greul abia acum incepe.

Lotul evolueaza constant, iar formele sunt bune si prin acest prilej le multumesc tuturor ce antreneaza, sper sa ne depasim recordul de victorii intr-un sezon de consolare, dar trebuie sa o luam pas cu pas.

Va multumesc.

HAI ROMANIA!!

From: Otis

This Post:
00
312304.6 in reply to 312304.5
Date: 12/07/2021 05:42:52
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Fata de alti ani in care calificare a fost pierduta pe fond de abandon, da, s a reusit mai mult decat in alti ani.

Cat despre ce se poate in general, urmeaza vremuri foarte grele.
Crunte as spune. Interesul scade. Zvacnirea de acum un mandat a venit pe fondul a 4 sezoane de efort.
Deci si simplulnfapt ca am avut rezultate anul asta e cu mult peste anii anteriori.

Pur si simplu n ai cum cand mananci 2 infrangeri de la fsvorite iar a treia...se mai intampla.

Eu ca selectioner NT apreciez efortul depus de antrenori pt a da juc NT, chiar de n ar fi viabili dpv economic. iar faptul ca o mana de echipe si au dedicat resurse pt a antrena juniori e strict meritul lor.

Daca ghinionul din aceasta campanie e menit sa compenseze ceva din norocul la euro, eu l as saluts cu bratele deschis.
Acolo am avut putin norox aivi am avut putin ghinion. Dar la final are si tara noastra un trofeu de orice fel.

Eu personal vreau sa l felicit pe starstr3k(edward). Un efort colectiv pe care l a gestionat cu bine. Sa ne amintim cu bucurie de scele rezultate si sa asteptam rezultate de orice fel cu un suflu nou.

This Post:
33
312304.8 in reply to 312304.5
Date: 12/25/2021 06:18:03
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Dupa ceva timp, am putut sa scriu pe forum in legatura cu sezonul acesta de U21 si viitorul acestei reprezentative.

Nu a fost in niciun caz ghinion, a fost un risc pe care l am luat cu speranta de a face cat mai mult entuziasm. Chit ca am fi castigat si ne calificam mai departe, dadeam de un posibil adversar puternic ce avea terenul propriu. Pur si simplu nu ar fi fost vreo mare performanta din punctul meu de vedere.

Se putea mai mult cu aceasta generatie, garantat, impedimentul a stat in fluctuatiile mari ale lotului nostru de la sezon la sezon, fapt ce ne a stricat rankul echipei si am dat de echipe dificile si nu am beneficiat de terenul propriu in acele meciuri si formele unor anumiti jucatori au fost joase cam tot sezonul.

Lotul a fost un pic dezechilibrat, neavand flexibilitatea tactica de acum 3 sezoane, dar am avut cativa jucatori de elita, asta datorita lui GM-Remus, Tudor31 sau Sheva. Primii doi au avut contributii majore in performanta echipei U21 in fiecare sezon de cand sunt eu selectioner si as dori sa le multumesc inca o data pentru efortul depus.

Sunt si alti useri ce au depus eforturi majore pentru a sustine echipa U21 pe parcursul acestor sezoane si as dori sa le multumesc inca o data prin acest mesaj, cu deosebite mentinuni primilor doi ce ii voi enumera. Titus (Otis), Radu (jokeru), Jimmy Jump, Chris Paul, Rares(RVP998) si Codita. Sper ca nu am ratat pe nimeni, ei sunt primii ce mi-au venit in minte.

Impreuna am reusit sa scriem istorie pentru Romania, o medalie de argint intr-un turneu atat de puternic inseamna enorm pentru o comunitate atat de mica. Voi depune in continuare eforturi consistente pentru reprezentativele noastre, insa timpul imi este din ce in ce mai limitat, iar prima echipa necesita efort sporit si nu ma mai pot concentra in mod eficient la echipa U21.

In continuare imi sustin propunerea de la inceput de sezon, sper la jokeru sa fie urmatorul selectioner, dar voi fi alaturi de oricine va veni selectioner la U21, atat cu sfaturi, daca imi va cere, dar si cu jucatori crescuti de echipele mele.

Sper ca urmatoarea noastra medalie sa fie cea de aur!!

Va multumesc pentru sustinerea acordata, cam atat am avut de spus.

HAI ROMANIA!!

Message deleted