BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
317776.2 in reply to 317776.1
Date: 02/08/2023 19:13:29
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
U tekstu ispod je moj govor. Ako imate kakvih pitanja, sugestija, kritika, pišite mi u ovoj temi...



Pozdrav svim članovima BB BiH 🇧🇦 zajednice !
Ja sam enynho, trenutni selektor U21 reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Ko bi rekao ali prvi selektorski mandat je na izmaku i već smo zagazili u kampanju i proces izbora za selektora mlade reprezentacije.

Kako tema kaže, u ovom postu ću predstaviti govor, tačnije pisati o prethodnom radu kao i o tome zašto biste trebali glasati za mene. Da krenemo...

Nakon dugo BB sezona i nekog neizvjesnog perioda u koji je po inerciji upala naša mala zajednica, na nagovor nekoliko menadžera i mojih prijatelja odlučio sam se prijaviti na prethodnim izborima smatrajući da imam energiju i volju da počnem vraćati BB BiH zajednicu prema samom vrhu ove igre. Sa svojim prijateljem menadžerom Culesom i uz veliku podršku menadžera Tarikz sam ušao u ovaj proces.

U21 reprezentaciju Bosne i Hercegovine sam preuzeo na 39. mjestu u svjetskom poretku i 21. mjestu na poretku europskih reprezentacija, tačnije u četvrtom šeširu za žrijeb kvalifikacija za Eurobasket.

Odmah su me čekale kvalifikacije za Eurobasket u veoma teškoj grupi sa dvije velesile i objektivno 4 jače ekipe od nas. Grupu smo završili sa omjerom 5-2 i ostali jednu pobjedu kratki za plasman na Eurobasket. Nažalost ekipa iz te generacije nije mogla više te da u njoj menadžeri igrača nisu bili bivši selektor Topnik ne bismo ostvarili ni to.

U sezoni 58, odigrali smo 7 takmičarskih a ukupno 14 utakmica te smo sezonu završili sa ukupnim omjerom pobjeda i poraza 12-2.

Uslijedila je sezona 59 i utješni turnir na kojem nisam znao šta da očekujem. Raspored nas je pomilovao i završili smo regularni dio sa maksimalnim, 8-0 omjerom u takmičarskim utakmicama. Nažalost, kao da je neko na nas bacio kakvu kletvu pa nas je kroz cijelu sezonu a pogotovo u knock out fazi stigao nevjerovatan broj povreda gdje smo u jednom trenutku na raspolaganju imali samo 7-8 igrača zbog čega smo u ekipi morali imati ali i igrati sa 2-3 20ogodišnjaka. U prvoj utakmici knock out faze smo izveli malo čudo protiv Argentine i izbacili ih uz brojne nedostatke. Nažalost isto nismo ponovili protiv Rusije pa smo se ugurali i završili svoj put među 16 najboljih.
Tu sezonu smo završili sa ukupnim omjerom pobjeda i poraza 13-1.

Bio je to kratki rezime mog prethodnog mandata kojeg bih ocijenio kao izuzetno kvalitetnim iako je možda krajnji rezultat izostao. Ipak, mišljenja sam da je stvoren dobar temelj za budućnost naše zajednice.

U narednim redovima ću više o rezultatima koji široj zajednici nisu vidljivi a od izuzetne je važnosti da ih spomenemo, te ću prebrojati sve rezultate za koje smatram da treba istaknuti:

- Reprezentacija je preuzeta kao 39. na svijetu i 21. u Europi u četvrtom šeširu.
- Reprezentacija nam je trenutno 25. na svijetu, 12. u Europi u drugom šeširu❗


- U dvije sezone imam omjer pobjeda i poraza 25-3

- Kreirana je grupa i baza menadžera koji su voljni trenirati igrače koja trenutno broji 17 članova i na sedmičnoj bazi raste❗

- Menadžeri su otvorili 7 Utopija timova samo za potrebe treninga mladih BiH igrača čime smo napravili prostor za trening cca 14-21 draftera❗

- Imamo dovoljan broj menadžera za trening ovogodišnjih draftera kao i cijele naredne generacije draftera koji će doći u sezoni 61 te radimo na popunjavanju sezone i generacije 62 ❗

- Generacije draftera 58 i 59 već postaju vidljivo i značajno kvalitetnije od prethodnih zbog kvalitetnog rada i provjerenih menadžera koji treniraju igrače, zbog čega će već u ovoj sezoni u reprezentaciji biti velik broj 20ogodišnjaka koji su draftovani u prvoj sezoni mog mandata❗

- Od Generacije 59 koja će napuniti 21 godinu tek za dvije pune sezone s punim pravom možemo očekivati odlazak na Eurobasket i borbu za medalju ❗