BuzzerBeater Forums

BB Srbija > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
55
318930.2 in reply to 318930.1
Date: 05/16/2023 20:51:37
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Dobar dan svima.
Proslo je dosta vremena od kada sam piskarao po forumu, a kamoli bio u zizi javnosti. Skoro 20 sezona i mog selektorisanja od tada. Punile su se baterije. Smatram da su se dovoljno napunile. Stara garda me zna, novija mozda i ne. Ime mi je Ivan, tim Kurajberi, aktuelni sampion drzave Srbije, ukratko.

Strucni stab
Ne zelim da pricam lose o sadasnjem selektoru i da se na tome zasniva moja kandidatura. Naprotiv. Smatram da zeli najbolje i da zna dosta, ali takodje sam misljenja da su nam potrebne promene, velike. Dosadasnji sistem rada nije doneo rezultate. Malo ljudi je ukljuceno u rad reprezentacije. Sistem da selektor sam sve prati i vodi, bez ukljucivanja jos ljudi je los, po mom misljenju. To je prvo sto bih promenio. Oformio bih jak strucni stab i snaznu osnovu za pomoc menadzerima koji treniraju potencijalne reprezentativce.

Igraci

Imamo potencijal u sadasnjoj generaciji, a i nemamo. To je moje misljenje. Dosta je tu nedostataka, dosta neraznovrsnosti. Svakako, imamo kalibra za vise nego sto trenutni rezultati pokazuju. Buducim generacijama mora da se promeni sistem treninga, da se stvaraju raznovrsniji igraci, sa drugacijim i razvnovrsnijim karakteristikama. Sistem treninga mora malo da se koriguje. Nemamo veliki fond igraca da dopustimo da nam propadaju talenti. Menadzerima je potrebna ucestala pomoc i mentorstvo oko treninga, motivacija za stvaranje dobrih igraca koji ce pomoci i nacionalnom timu, ali i njihovom. Cak i ako igrac ne postane reprezentativac, dace tom menadzeru motiv za dalje, da onaj sledeci mozda bude vazan sraf u selekciji, ako prati savete.

Rezultati

Dugo nas nema u konkurenciji za medalje. Opali smo u ranku i u cetvrtom sesiru smo pri zrebu za Evropsko prvenstvo. Ne obecavam medalje i kule i gradove odmah, ali cu teziti tome da imamo sansu. Poslednji uspesi su bili davno, dok je moja malenkost bila u "fotelji". Ne zelim da ispadne da se hvalim, ali to su cinjenice. Tezio bih istom sistemu koji sam i tada uspostavio. Jak strucni stab, pre svega. Kontaktiracu sam neka imena i objavicu kada za to bude vreme i ako postanem selektor. Neka poznata imena se vec naziru, ukljucujuci i dosadasnjeg selektora naravno, a neka cemo vec da pronadjemo. Kao dodatni argument za predispozicije za selektora iznecu da je sa mnom na celu i U21 selekcija i A selekcija osvojila i Utesni turnir i zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, kao i bronzu na Svetskom (A reprezentacija).

Za kraj, obecavam veliki rad da dignemo zajednicu na noge i tezimo ka zapazenijim rezultatima! Od vas ocekujem red i disciplinu

Na vama je da izaberete selektora, a ukoliko to budem ja, pokusacu da vam priustim neke od ovakvih uzbudljivih izdanja kakva smo imali za vreme mojih ranijih mandata, u kojima je sve prstalo u zavrsnicama takmicenja: (44597), (45833), (46647), (46938)

Last edited by krmelj at 05/16/2023 20:52:10

This Post:
00
318930.3 in reply to 318930.2
Date: 05/20/2023 03:15:50
KK Šumadija
III.4
Overall Posts Rated:
5050
Second Team:
KK Šumadija II
Честитке,пуно среће на новој-старој функцији ;)
Србија!🇷🇸