BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Topnik
This Post:
00
321960.2 in reply to 321960.1
Date: 11/29/2023 18:20:24
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Zdravo svima

Iako me većinom svi znate na ovoj igri ipak ću da vam se kratko predstavim u ovoj mojoj kandidaturi za selektora.
Ja sam Topnik i ovu divnu igru igram skoro devet godina što je zaista mnogo. Naravno ima ljudi koji igraju i dosta duže što
je veoma pohvalno. Drago mi je vidjeti da su i dan danas aktivni na BBu. Šteta što nema još aktivnih ljudi iz naše zajednice.

Mogu da kažem da mi je bilo zadovoljstvo voditi reprezentaciju u ovom prethodnom ciklusu jer smo uspjeli nakon tri propuštena Europska prvenstva da se plasiramo na samo prvenstvo. Tamo nismo ostvarili neki veliki rezultat, ali to je bilo
za očekivati jer su stvarno najjače reprezentacije Europe bile na njemu.

Prethodne sezone smo došli do 1/4 finala Utješnog turnira što je isto korektan rezultat za našu selekciju. Možda smo mogli
više ali neke se stvari nisu poklopile u prvom dijelu takmičenja. Na kraju svega zadovoljan sam sa konačnim rezultatom ove sezone.

Ostvarili smo veliki uspjeh jer smo za dvije sezone se vratili u drugi šešir za žrijeb Europskog prvenstva. Trenutno smo na 10. mjestu u Europi dok smo na 19. mjestu svjetske rang liste reprezentacija. Zaista nije mala stvar da smo se u dvije sezone opet vratili u vrh BBa kada je reprezentativni dio u pitanju.

Moram da kažem da su se od dresa reprezentacije oprostili Suvad Gazić, Kristo Talaja, Bruno Ferenac, Benjamin Bjelović i Namik Pirić. Dugujemo im veliku zahvalnost na zalaganju i borbi za sveti dres naše države.

Što se tiče novog potencijalnog mandata mogu da vam kažem da ću nastaviti i dalje da radim za dobrobit naše zajednice zajedno sa svojim staffom i da ću uvijek biti na raspolaganju svim članovima naše zajednice.
U A selekciju dolaze neki novi mladi igrači kojima će mentori biti ovi stariji i iskusni igrači u našoj reprezentaciji.

Danas je bio žrijeb kvalifikacionih grupa za Europsko prvenstvo.
Naša reprezentacija je smještena u grupu C sa selekcijama Španije, Engleske, Njemačke, Ukrajine, Luksemburga, Islanda i Azerbejdžana.
Vjerujem da ova generacija igrača može na Europsko prvenstvo iako će biti velika borba u našoj grupi.

Ovom priliku ću iskoristiti da čestitam selektoru mlade reprezentacije na velikom uspjehu i svim vlasnicima igrača koji su trenirali za u21 selekciju.

VOLIM TE BOSNO!

This Post:
00
321960.3 in reply to 321960.2
Date: 11/29/2023 19:33:19
Vrbani Zagreb
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
5454
Pozdrav. Ja sam Zid, kandidat na ovim izborima. Nemam šta za ponuditi osim najboljeg mogućeg rezultata. Oni koji ne žele glasati za Topnika, mogu glasati za mene. Nadam se da ću dobiti jedan glas, da se ne obrukam previše. Hvala.