BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.19 > Σεζον 15

Σεζον 15

Set priority
Show messages by
This Post:
11
169550.1
Date: 01/11/2011 06:23:58
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Χαιρετω τον ομιλο 19 της 4ης κατηγοριας. Βλεπω οτι επεσα σε ομιλο με συντοπιτες, ή κανω λαθος? Βλεπω μια ομαδα Creta Cavs και μια ομαδα Χανια Nuggets!
Μετα απο 3 σεζον στον δυσκολοτερο ομιλο της 3ης κατηγοριας, επιστρεφω στην 4η για να ανασυνταχθω και να βαλω...μυαλα.
Ευχομαι σε ολους καλη σεζον, χωρις τραυματισμους. Τα υπολοιπα θα τα πουμε στους αγωνιστικους χωρους.

Δημητρης

From: Vagos
This Post:
00
169550.2 in reply to 169550.1
Date: 03/04/2011 17:02:15
Overall Posts Rated:
55
Καλη χρονια και απο εμενα εστω και καπως αργα.
Ηδη εχουν αρχιζει να ξεχωριζουν οι ομαδες και στους 2 ομιλους με τον ομιλο των υπεροχων να ειναι "φωτια", και 3 ομαδες να μαχονται ισαξια για το πρωταθλημα. Απο των ομιλο των Μεγαλων βλεπω μονο μια ομαδα η οποια φανταζει ανταγωνιστρια με τις τρεις παραπανω.
Ο λογος βεβαια για τον Δημητρη και τους μινωιτες ταυρους του, οι οποιοι πιστευω οτι ειναι το φαβορι για την φετινη κατακτηση του τιτλου.
Ευτυχως περισυ δεν επεσα μεσα στις προβλεψεις μου , αφου πιστευα οτι ειτε οι βαζελοι , ειτε εγω θα περναμε το πρωταθλημα(και τελικα δεν το πηρε κανεις απ τους δυο μας), κια ετσι ευχομαι και φετος να μην επιβεβαιωθω.

Αυτα τα ολιγα , και καλο θα ειναι να ανταλλαζουμε αποψεις μεσω Φορουμ.

Περιμενω απαντησεις,

Βαγγελης-ΤσαΠου


This Post:
00
169550.3 in reply to 169550.2
Date: 03/05/2011 16:56:20
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Γεια σου Βαγγελη,
Επιτελους καποιος απαντησε! Ο απεναντι ομιλος ειναι φωτια σε επιπεδο συναγωνισμου, 3 ομαδες μαχονται για μια θεση στον ηλιο. Η τελικη καταταξη δεν σημαινει τιποτα, ολα κρινονται στα χιαστι και στα ημιτελικα. Εχω δει φαβορι και φαβορι να μην κατεβαινουν ποτε να παιξουν στα κρισιμα παιχνιδια. Παντως, αν μη τι αλλο, ο απεναντι ομιλος εχει την αναγκαια αγωνια του.
Χαιρετισμους σε ολους, τα σπουδαια ερχονται. Καλο τριημερο σε οσους μπορουν να το απολαυσουν!

This Post:
00
169550.4 in reply to 169550.3
Date: 03/08/2011 22:42:39
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44
Gia sas paidia kai apo emena.Eimai to gunaikio melos tou omilou mas me lene Aglaia.
Elpizo na ta leme apo to foroum sixna.

From: TasosPap

This Post:
00
169550.5 in reply to 169550.2
Date: 03/08/2011 22:54:56
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44
Den 8a simfoniso mazi sou vaggeli gia tin proigoumeni sezon.O aeronomias einai mia empiri omada me parousia se iii katigoria kai se kupelo den eprepe na tin ipotimiseis.I empiria paizei megalo rolo s auto to paixnidi.Oi empiries pou kouvala apo tin iii katigoria o dimitris 8a pai3oun katalitiko rolo kai fetos,an paratiriseis se ti omilo epaize tis proigoumenes sezon 8a katalaveis pos to oti paremine 3 sezon s autin einai megalo pragma. Ena poulaki mou sfirikse oti mporei kai na min epese tixaia alla eskemena gia na paei se allo omilo stin iii katigoria xa xa xa (koutsompolia dimitraki mou).

This Post:
00
169550.6 in reply to 169550.5
Date: 03/09/2011 07:09:35
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Γεια σου και σενα. Δεν περιμενω να δω γυναικα στο παιχνιδι, αλλο ενα προπυργιο του ανδρικου πληθυσμου καταρριπτεται!
χαχαχαχαχα
Μπραβο Αγλαϊα, χαρας το κουραγιο σου να ασχολεισαι με το παιχνιδι. Θελει προσπαθεια και συνεχη βελτιωση για να μενεις ανταγωνιστικος παικτης.
Δεν γνωριζω για προηγουμενες σεζον στην κατηγορια εδω περα, και δεν θα εκφρασω γνωμη για κατι που δεν ξερω. Θα ηθελα ομως να μαθω το ονομα του πουλιου που μιλαει πολυ για να βγω κυνηγι να το καθαρισω! Για πες ονομα, αν οχι ονομα, πες παρατσουκλι, μια μικρη κοινωνια ειμαστε, δεν θα μου ξεφυγει.
Σχετικα με τα οσα σου ειπαν, πουλακια και δεινοσαυροι (πιανεις το νοημα?), θα σου πω οτι το διαψευδω κατηγορηματικα!
Να πεσω αν δεν αξιζω να μεινω στον εστω πιο δυσκολο ομιλο? Και μετα να ανεβω σε πιο ευκολο? Και μετα τι? Να ανεβω στην ΙΙ κατηγορια με τι ελπιδες? Αν δεν μπορεις να σταθεις στον πιο δυσκολο ομιλο της ΙΙΙ, στην ΙΙ θα πας για τουρισμο. Ετσι το βλεπω εγω. Ο λογος που επεσα ηταν λαθος επιλογες και περιορισμενες οικονομικες δυνατοτητες που δεν μας εδιναν την ευχερεια να ελιχθουμε στην αγορα για παικτες.
Συνεχιστε την συζητηση, εχει ενδιαφερον, ισως μαλιστα να επρεπε να αρχισει πιο νωρις. Εχω συνηθισει να γραφω στα φορουμ των κατηγοριων, οποτε για μενα ειναι κατι το φυσιολογικο.

Δημητρης

This Post:
00
169550.7 in reply to 169550.6
Date: 03/10/2011 23:48:03
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44
Kai to na paramineis stin iii katigoria den paizei??? Alles parastaseis alloi antipaloi,den einai to idio.Allo na paizeis me allous manager allo na paizeis kai me robot.
Eimai proin paixtria basket gi auto m aresei to paixnidi.To pouli pou les den einai allo apo ton antra mou pou ton exeis apodekatisi se palioteres anametriseis einai o jk69er.Panigirise otan sto anameta3i mas paixnidi kerdisa elege oti pira ligo apo to aima tou piso.Anevike stin 8esi sou ston iii14 kai ta paei xaLIA.

This Post:
00
169550.8 in reply to 169550.7
Date: 03/11/2011 09:36:52
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Μα να παρακαλας να πεσεις σε ευκολο ομιλο της 3ης κατηγοριας για να παραμεινεις δεν ειναι το ζητουμενο. Εαν μιλαμε για πιο πανω, πρεπει να βρεις τροπο να στεκεσαι στην 3η, ακομα και αν ο ομιλος που βρισκεσαι ειναι ο πιο δυνατος.
Με τον φιλο που λες εχω παιξει μια μονο φορα σε ιδιωτικο πρωταθλημα και με κερδισε. Δεν τον θυμαμαι σε κανενα αλλο σημειο, σε κανενα ομιλο των κατηγοριων που περασα.

This Post:
00
169550.9 in reply to 169550.5
Date: 03/13/2011 10:30:51
Overall Posts Rated:
1111
Να μαι κι εγω! ;)
Σε ευχαριστω diesel για τα καλα σου λογια.
Σου εχομαι σε σενα και στον βαγγο τον tsapou καλη επιτυχια στον ομιλο σας.Η αλήθεια όμως είναι οτι ο καινούργιος παίκτης minoan είναι πολυ δυνατος ακόμη και για 3η κατηγορια.Απορω πώς έπεσε κατηγορια....

This Post:
00
169550.10 in reply to 169550.9
Date: 03/13/2011 23:41:57
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44
Min aporeis des apo poion omilo epese kai 8a katalaveis.
Kala ta pas ap oti vlepo,ema8es tous antipalous kai tin epomeni sezon akoma kalitera....oraios kai xoris tipota fovero sto roster gia iii katigoria bravo.

Last edited by TasosPap at 03/13/2011 23:54:15

From: Vagos
This Post:
11
169550.11 in reply to 169550.10
Date: 03/16/2011 07:43:58
Overall Posts Rated:
55
Αγαπητη κυρια Ντιζελ,ι κυριε βαζελε,οπως και λοιπες ομαδες του ομιλου μας,

Εχοντας αντιληφθει την κατασταση που επικρατει στον ομιλο, απλα και μονο παρατηροντας τις διαφορες τις οποιες παιρνετε, στα τελευταια παιχνιδια, και υποψιασμενος πλέον, εβαλα τους κατασκοπους της ομαδας μου να δουν τι ακριβως συμβαινει.
Το αποτελεσμα ειναι να εχω πλεον ακουστικο υλικο με συνδιαλεξεις και σχεδια υπουλων και συνομωτικων κινησεων προεδρων και διαιτητων, οι οποιες αποσκοπουν στην δολια απομακρυνση μου απο την κορυφη του ομιλου που αξια κατεχω εδω και μιαμιση σεζον. Ειμαι πλεον σιγουρος οτι ο περσινος ξαφνικος τραυματισμος δυο βασικων παιχτων μου (οι παικτες δεχθηκαν επιθεση στις 4.00 πμ επειτα απο ολιγολεπτη εξοδο τους σε καφε - ρεστοραν της πολης, οπως μου εμπιστευτηκαν ) κατα την διαρκεια των πλει οφ ηταν ενα προγραμματισμενο και καλα μελετημενο σχεδιο.

Καταγγελω λοιπον τις εν λογω ομαδες,τον Αερονομια, οπως και το συνολο των ομαδων του ομιλου ΙV 19,αλλα και τον Μινωταυρο , που συμφωνα με τα ακραδαντα ακουστικα αλλα και οπτικα στοιχεια,χρηματιστηκε απο ομαδες παραγοντων για να κατεβει κατηγορια και να με απομακρυνει απο τον θρονο μου.

Βρισκομαι στην ευχαριστη θεση να σας ενημερωσω οτι πλεον οι εν λογω κασετες οπτικου και ακουστικου υλικου, βρισκονται στην εισαγγελεια, καθως κατατεθηκαν απο τον ΤσαΠουδικηγορο της ομαδας μου, Κο Αλεξιο ΓιαΚου.

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ηδη νιωθετε να σας λουζει κρυος ιδρωτας και πλεον θα τα λεμε μονο στα δικαστηρια.

Ντροπη σας,

Ο προεδρος της ΤσαΠου