BuzzerBeater Forums

Slovenija - III.5 > sezona 30 redni del

sezona 30 redni del

Set priority
Show messages by
From: gapec
This Post:
11
268055.1
Date: 02/27/2015 05:24:56
Overall Posts Rated:
2727
Že prejšno sezono sem malo poskušal napeljati kakšno debato v naši ligi, a ni bilo kakšnega odziva. Danes sem se odločil, da zaradi vzpodbude na našem globalnem forumu (check it out), zopet poskušam malo oživiti tale naš forum.

Zdi se mi da bi bilo veliko bolj zanimivo spremljati dogajanje v ligi, kajti v vsakem krogu je kar nekaj derbijev z vrha in z dna lestvice. Upam da debata o dogajanju resnično zaživi, da lahko potem odpremo še debate o treningu, različnih taktikah in tudi o basketu na sploh.

Ne vzame vam veliko časa, niti truda. Dovolj je nekaj stavkov, pač poveš kdo si, koliko časa igraš (da se sploh malo spoznamo) ali pa pač kaj meniš o trenutni razvrstitvi lestvice.

From: gapec

This Post:
00
268055.2 in reply to 268055.1
Date: 02/27/2015 05:31:31
Overall Posts Rated:
2727
Na zahodu se mi zdi, da se čedalje bolj kaže izjemna razlika v kakovosti zgornjega in spodnjega dela lestvice. Zelo zanimiv je bil obračun med prvouvrščenima, Heliosom in Hudodelci. Obe ekipe sta skorajda izvenserijski za našo ligo, ena ima vrhunsko zunanjo linijo, druga pa blesti v igri pod košem.

Tudi na vzhodu je kar kakovostna razlika, predvsem zadnji trije zelo (negativno) izstopajo. Kar se mene tiče, s trenutnim rezultatom nisem najbolj zadovoljen, saj sem si letos privoščil dva zelo neumna poraza. Enega proti Miami Heat, drugega pa proti 'tekmecu' BC Brecko. Obe ekipi sem malo podcenjeval.

Zanimivo bo tudi v prihodnje! Obeta se nam derbi popolnoma z dna lestvice, KK Brezovica 2014 in KK Ihan-Dobravica! Nekaj več možnosti za zmago pripisujem Brezovici.

From: olib

This Post:
00
268055.3 in reply to 268055.2
Date: 02/28/2015 03:42:42
Overall Posts Rated:
22
oj se z moje strani,me veseli da si odprl temo o ligi,moji nacrti za sezono no vsaj upam ce ne bo presenecenja finale konference ampak za to se bo potrebno bolj potrudit kot dosedaj lp

From: Blazk96
This Post:
00
268055.4 in reply to 268055.3
Date: 02/28/2015 08:33:53
Overall Posts Rated:
00
Živ.. Gapec hvala da verjameš v mojo ekipo na današnji temi.. : Čeprav če povem po pravici me sploh ne zanima kakšen bo rezultat na koncu sezone, ker je moj cilj le trening igralcev, v čemer imam ogromno prednost pred vsemi v ligi in mislim, da bom imel čez nekaj sezon popolno dominacijo pod obročema. Za trening svojih centrov sem se odločil, ker nikoli nisem bil zadovoljen z sekundarnimi skilli centrov, ki so bili na trgu. Te centri so imeli odlične centrske skille, ampak so imel tudi slabo podajanje, vodenje ali prodiranje, z svojimi igralci pa bom lahko njihove skille priredil svojim zahtevam.

Kar se tiče razmer v ligi je očitna prevlada ekip na zahodu ampak tisti, ki ciljate na visoke uvrstitve v ligi jih lahko dohitite z parimi dobrimi nakupi, kar pa sploh ni težko.. Plus to ima vsak klub svoje slabosti in se da vsazga premagat..

p.s. upam da se bo v forum vključilo čim več igralcev

Message deleted
From: gapec

This Post:
00
268055.6 in reply to 268055.4
Date: 02/28/2015 13:01:24
Overall Posts Rated:
2727
No saj se mi je zdelo, da bolj kot ne tankaš to sezono (in še kakšno). :)
Trening v III. ligi je super, ker ne moreš niti izpasti, pa še bolj zavzeto lahko tekmuješ v pokalu. Vsaj na začetku treniranja je tako, kasneje seveda plače zrastejo.

Tudi sam sem začel podobno kot ti kakšni 2 sezoni nazaj, kupil sem kakšnih 4/5 centrov. Do danes sem že vse prodal in kar lepo zaslužil z njimi, kljub temu, da niso bili neki potenciali.

Zdaj pa treniram centrsko linijo samih Slovencev, Lavre, Bregar in Gregorc. Gregorc je letos že kar lepo napredoval pa je komaj 18. Lavretu in Bregarju pa tudi lepo rastejo skilli predvsem po zaslugi elastičnega efekta.

From: Blazk96

This Post:
00
268055.7 in reply to 268055.6
Date: 02/28/2015 17:01:04
Overall Posts Rated:
00
Lepo da treneraš slovenske igralce. Lavre pa Bregar sta lepga potenciala, visoka pa sta tut že kr razvita, ne vem pa zakaj treneraš Gregorca k ma res slb potencial. Če hočeš ti lahko js prodam kšnga mojga mladga centra, ker sem na začetku sezone mislu, da bom treneru dvopozicijsko zdj sm se pa premislu in bom treneru tri najbolše centre. To so Smernos, Chaoming in Gamalero.
Kaj pa je to elastični efekt?

From: olib

This Post:
00
268055.8 in reply to 268055.7
Date: 03/01/2015 01:46:00
Overall Posts Rated:
22
ojla,vidim da imata debato okrog treninga,jaz sem se odlocil da bom kupil starce in z njimi probal v 2.ligo ker nimam casa sedet pred racu.in nastavljati treninge in podobno,imamo ndoma dojencka in enostavno ni casa,upam da mi uspe preboj v 2.ligo lp

From: Insomnia

This Post:
00
268055.9 in reply to 268055.1
Date: 03/21/2015 03:32:22
Ainmosni
II.4
Overall Posts Rated:
207207
Second Team:
Homines ex spatio
Gapec, najprej pohvala tebi, ki se trudiš oživiti socialno plat te igre. Sam nimam te žilice, kar pa še ne pomeni, da nisem pripravljen kaj prispevati.

Moja ocena naše lige ni prav visoka. Kar štiri ekipe imajo samo po dve zmagi. Ne bi si upal trditi, ali je razlog neizkušenost ali nezainteresiranost ali pa so pač šele začeli in so ekipe še šibke. Vsekakor jim želim, da čimprej napredujejo.

Ekipe srednjega dela naše lestvice se šele oblikujejo. Večina jih ima po mojem mnenju preveč enostranske ekipe, kar pomeni, da so izrazito močni samo v enem delu igre. Po mojem prepričanju je ekipa močna toliko, kot je močan njen najšibkejši člen, in te ekipe imate večinoma izrazite šibke člene. Seveda pa ste samo korak od tega, da te luknje zapolnite in postanete zelo konkurenčni. Zanimivo izstopa Krlev, s stalnim trgovanjem svojih igralcev. Kratkoročno se to sigurno ne obnese, ker so skili vseh igralcev vsem na očeh. Če pa bo zaslužek velik, potem seveda lahko eno sezono postavi nenadoma dobro ekipo.

Trenutno zares izstopamo štiri ekipe, po dva vodilna na vsaki strani. Mislim, da ima med temi Helios trenutno nekoliko manj možnosti. Hudodelci in Selnica sta v nekaterih igrah pokazala, da taktizirata, oziroma se zavedata, da bistvo boja za višjo ligo šele prihaja. Sigurno skrivata še kakšnega asa v rokavu. Ainmosni nisem več nobena uganka, saj imam že več sezon stabilno jedro ekipe. V zadnjih dveh finalih sem imel precej smole s poškodbami ključnih igralcev, bomo videli, kako bo tokrat. Svoje strategije seveda v zaključnem delu lige ne bi razkrival, priznam pa, da po vsakem finalnem porazu čestitam zmagovalcu in ga povprašam, kako je videl tekme - ker je tako prav in ker se hočem kaj naučiti. Naj bo to tudi moj predlog: da (kdor želi) ob koncu te sezone zapiše, kaj je poskušal, kaj je bila njegova strategija in kako se je po njegovem obnesla. Nekakšen postmortem torej. Računam na tvojo vzpodbudo, Gapec.

From: gapec

This Post:
00
268055.10 in reply to 268055.7
Date: 03/21/2015 10:20:24
Overall Posts Rated:
2727
Elastični efekt, je to, da če ima npr. center Met pod košem (MPK) 10 in obrambo pod košem (OPK) 14, bo ob treningu OPK preskočil tudi MPK. Nekaj takega. Splača se izkoristiti, ker jaz sem recimo na začetku treniral 1-2 tedna en skill pa potem zamenjal, da so bili vsi na približno enaki ravni. Z elastičnim efektom je vse dosti hitreje, ker dobijo več skillov. Moj center Lavre je v zadnjih tednih 7 tednov treniral OPK in v tem času preskočil 3x pri drugih skillih in 4x pri OPK. Če bi trening spremenil ob vsakem preskoku, bi po 7ih tednih manj napredoval. Naredil bi 3 preskoke (po dveh tednih v OPK, še po dveh tednih v MPK in ptoem v še v skoku).

From: gapec

To: olib
This Post:
00
268055.11 in reply to 268055.8
Date: 03/21/2015 10:22:10
Overall Posts Rated:
2727
Meni trening ne vzame veliko časa. Ponavadi med vikendom poklikam za vse tri tekme v naprej in posebej pazim ,da vsak treniranec dobi 48 minut. Se mi zdi da bi mi več časa vzelo stalno gledanje padanja skillov in staranja ter iskanja novih in novih zamenjav za starčke hehe :) Samo moj pogled :)