BuzzerBeater Forums

Помощ - Български > Драфт - въпроси и отговори

Драфт - въпроси и отговори

Set priority
Show messages by
From: Garich
This Post:
00
292572.1
Date: 02/22/2018 18:46:06
Overall Posts Rated:
3333
Сега забелязвам, че след мача на звездите, който моята конференция загуби с 2 точки, вече се е появил драфта.

Имам 11 точки до момента и взимам по 2 на седмица. 48-те играча в момента са подредени по някакъв неясен потенциал, 9 са с 5 топки, 10 с четири, 10 с три, 10 с две и 9 с една.

Въпросите ми са следните:
С какво разузнаване да започна? Индивидуално или групово?
До кога мога да разузнавам и ще ми стигнат ли точките?
Понеже съм първи, но в група с ботове, разбрах че има шанс да взема нелош играч, така ли е?
18-годишните са за предпочитане очевидно, кое е водещ фактор: ръст, перспектива или умения?

From: minkacha

This Post:
00
292572.2 in reply to 292572.1
Date: 02/23/2018 04:53:02
Overall Posts Rated:
119119
Здрасти пак,

Ако още не си влизал тук: (http://www.buzzerbeater.com/community/rules.aspx?nav=Draf...) можеш да прочетеш подробно обяснение.

Има много различни подходи към драфта. Някои не хабят точки и разчитат на късмет. Така икономически винаги са напред от драфта. Други каквото натрупат го изразходват в рамките на сезона. Аз лично обичам да сметна в кой сезон ще съм на доста задно място и да трупам няколко сезона точки, за да мога да разузная почти всичко във въпросния сезон. Стигал съм до 100+ точки натрупани.

Общо взето е най-добре да си последен. Така си гарантираш, че ще пикнеш точно това, което искаш (поне в първия кръг). Когато си първи с ботове предимството е, че те не редят драфт, но спокойно могат да ти вземат звездата с малко късмет защото имат пик преди теб. Хипотетично аз бих натрупал точки, бих се качил в II и след това бих изпаднал като последен. Така ще си гарантирам ~50 точки и първи пик в драфта.

Индивидуално/групове и тн. вече е въпрос на избор и подход. Всеки си преценява.

До скоро беше почти задължително да търсиш 18-годишен, но вече не е точно така, защото 19-годишните се раждат с малко по-високи умения, което до някаква степен компенсира. Водещият фактор много зависи от това какви са очакванията ти за играча.

Ако тренираш за U21 - потенциал 7 ти е достатъчен и водещото би било 18-годишен с колкото се може по-високи стартови умения (star rating).

Ако тренираш за мъжете - водещото е потенциала. Само 5 топки потенциал (MVP/HoF/ATG) ти върши работа. Ръстът също е важен, особено когато ще тренираш крила. Хубаво е да са между 196 и 206см, за да нямат големи пеналтита при определени тренировки. Разбира се ако са с 40 стартово TSP ще трябва доста повече работа отколкото ако са с 55, но пак не е невъзможно да станат много прилични национали.

Ако тренираш с цел печалба отново потенциал и ръст за мен биха били най-важни стига да не са потресаващо зле стартовите умения.

From: Garich

This Post:
00
292572.4 in reply to 292572.2
Date: 03/23/2018 11:38:52
Overall Posts Rated:
3333
Въпреки като цяло добрия съвет от minkacha, благодаря за което, се изкуших да си избухам всичките точки които съм натрупал до сега сезона (27) и ето какво се получи:

(http://prikachi.com/images.php?images/340/9292340U.png)


Реших да се възползвам от факта, че съм в група с ботове и да рискувам, може да взема някой от желаните, може и да не. Реално последният ми играч ще е това което остане. От тук нататък трупам за следващия сезон. Реших да се съсредоточа върху високите играчи предвид че тренирам Защита под коша.

Някакви съвети за подреждането в този случай.

From: minkacha

This Post:
00
292572.6 in reply to 292572.4
Date: 03/23/2018 12:11:57
Overall Posts Rated:
119119
Да, 6 и 42 ако имаш късмет да са 8-ци могат да станат много приличен комплект крила за А-група. В зависимост от това как избереш да ги тренираш могат да бъдат и U21 национали.

Аз бих сложил 6 като първи избор и 42 като втори, а за трети - 15 примерно, надявайки се да е с голям потенциал.

From: Garich
This Post:
00
292572.7 in reply to 292572.6
Date: 06/12/2018 10:14:23
Overall Posts Rated:
3333
Кое да гледам на драфта:
Звезден рейтинг - повечето които съм набелязал са 5
Потенциал - 4-ки, 5-ци, тук таме 2-ки
Основен рейтинг: набелязаните са А+ и А, тук таме има някой А-, C+ или C-

И да гледам ли това което са направили в тестовия мач или няма смисъл?
Защото някой с нисък потенциал е направил 30 точки за 20 минути, а друг с висок - само 8 точки за 40 минути.

From: birbi

This Post:
00
292572.8 in reply to 292572.7
Date: 06/12/2018 14:24:20
Grudovo Boars
II.4
Overall Posts Rated:
2828
Според мен по-важен е потенциала. Гледай 5-ци потенциал с възможно най висок основен рейтинг. Мисля си че тестовия мач няма значение.