BuzzerBeater Forums

BB România > NT S51

NT S51

Set priority
Show messages by
From: Starstr3k

To: Otis
This Post:
22
306637.6 in reply to 306637.5
Date: 11/05/2020 07:32:04
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Chiar dacă nu am reușit calificarea, trebuie să recunoaștem faptul că nu avem lotul necesar pentru a ne bate de la egal cu echipe precum Olanda, Grecia sau Cehia, iar înfrângerile cu Georgia și Anglia au venit tocmai din acest motiv, deoarece am fost nevoiți să salvăm entuziasm cu scopul de a ne crește șansele.

Sunt sigur ca următoarea calificare la EURO va fi complet diferită, va veni noua generație din urmă, iar peste alte 4 sezoane vom avea loturi comparabile cu cele mai bune naționale din joc.

Mult succes în continuare.

Hai Romania!

From: Otis

To: Otis
This Post:
33
306637.7 in reply to 306637.5
Date: 12/07/2020 06:23:00
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
update nt

in aceasta perioada dupa cum probabil ca ati vazut in toate diviziile romanesti am scoutat in continuu jucatori cu potential nt. atat cei deja pe lista cat si posibile surprize (care n-au aparut). toata aceasta implicare a atras dupa sine entuziasm 1 si infrangerile aferente din amicale, toate care au atins apogeul prin neacceptarea ofertelor de amical si ramanerea fara meci de saptamana asta. a spune ca n-am avut timp sau puteam sa incerc sa fac mai mult e de la sine inteles dar ce rau sa retina toata lumea e ce am facut in acest timp.

astea fiind zise, este placerea mea sa anunt ca echipa nationala are in baza de date un lot extins de aproape 25 de jucatori cu varstele cuprinse intre 18 si 24 de ani (raportat la nivelul sezonului 50).
evident ca un juc de 18 nu poate candiada contra unuia de 24 decat cand e la maturitate i.e28 de ani iar celalat se pensioneaza la 34) deci concluzia dni acesti 25 de jucatori e ca avem niste super jucatori pe teava cat si mostenitori ai acestora.

cert e ca nivelul de concurenta este imens. acum ca vorbim de jucatori maturi, avem 3 SF in curs de finalizare in cdt in care ultimele 3 ssezoane le-am indurat cu carpeala pe acea pozitie. si eforturile depuse si pe lotul actual ne permit sa nu ne grabit si sa riscam sa compormitem jucatorii din viitoarea nationala.

astea fiind zise, toti acesti jucatori au beneficiat de cel putin 4 sezoane de antrenor exceptional. gym lvl3 din prima zi. antrenor de tineret superior pe toata perioada junioratului. acest lucru s-a simtit enorm. si nationala mica s-a ridicat. aceasta din urma fiind alta gaura neagra de timp, cred ca am discutat cu cel putin 15 useri in ultimele 2 sapt ca sa iau angajamente din partea lor ca vor antrena noul val de juc pt nt sau u21.

ar fi mai usor daca stafful ar fi mai mare, lumea mai disponibila cu timpul sau, iar coordonarea mai facila dar dupa cum vedeti e un proces greu. cu marja mica de eroare fiind o tara de max 50 de useri reali din care poate doar 30 cu knowledge de antrenament si team building. dar utopia ne ajuta foarte mult, iar sprijinul chiar si al celor care nu antreneaza este apreciat fiindca pana la urma e nationala tuturor.

anul il incheim intr-o atitudine usor gri dar nu si confuza. dezvoltarea jucatorilor actuali din lot a sistat aproape la toti cei peste 24.dar tot ce vine din urma este absolut impresionant. vorbim de jucatori cu TSP imens, salarii mentinute la maximul eficientei din cosniderente de potential, iar cel mai important, toti sunt aliniati ca sa aiba sinergie si sunt detinuti de useri romani.

nu mi-am asumat acest obiectiv in mod expres dar ma bucur ca l-am atins. integral viitoarea componenta a jucatorilor romani va fi asigurata de echipe romanesti. aceasta nu e din vreun considerent nationalist ci pur si simplu cand ajungi sa ai meciuri cu miza, te trezesti cu useri neintereasti de nt si cu forme proaste pe juc, sau uneori chiar sabotati cand RO joaca contra tarii in care acel jucator joaca. apoi, ma astept la o nationala cu stamina maxim pe toti jucatorii si cu forme aproape maximale fiindca la batranete am angajamentul proprietarilor ca vor plati pentru psiholog si vor antrena si forme cand juc au peste 28 de ani ca sa fie turati la maxim.

ma bucur ca lucrez pe acest proiect cu cei care au ales sa contribuie. urmeaza sa se vada rezultate iar despre cat de departe vom ajunge chiar nu e nevoie sa promitem. efectiv se va intampla.

succes tuturor in draft lunea viitoare