BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis
This Post:
33
314357.2 in reply to 314357.1
Date: 04/22/2022 00:28:10
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Nationala Romaniei a ajuns in etapa de livrare a rezultatelor, dupa aproape 10 sezoane de antrenament crunt. tranzitia a fost una extrem de reusita in conditiile in care am strecurat o calificare la euro.

astazi pot spune ca avem cea mai solida nationala din ultimele 20 de de sezoane (includ si mandatele lui jokeru). suntem absolut beton fata de ce aveam inainte, iar in sezoanele 20-30 mi e greu sa cred ca aveam pivoti cu OD 16 sau guards cu is 20. astea fiind zise, le multumesc tuturor celor care au depus efortul pentru a concentra toata energia in aceste urmatoare 6-8 sezoane de performanta.

consider ca efortul diplomatic si logistic in vederea realizarii acestui proiect au venit pe fondu experientei mele ca user de club dar si ca fost selectioner care a stiu sa ofere oamenilor motive sa faca sacrificii in acest sens.

fac tot ce pot sa scriu in speranta ca acest lucru nu doar inspira dar si transmite knowledge cate urmatoarea generatie de antrenori, fiindca sa fim onesti, cariera are si un sfarsit.

astept cu mare interes finalizarea alegerilor pentru a ve expune progresul exponential prin prisma echipei pe care o vom avea pe teren pentru urmatorii 2 ani calendaristici.

va invit sa votati indiferent cati candidati exista. la fel si pentru pagina de suport a NT fiindca transmite mesajul si catre extern ca suntem o comunitate cu suflu.

numai bine