BuzzerBeater Forums

BB România > BB-App

BB-App

Set priority
Show messages by
This Post:
00
314916.10 in reply to 314916.5
Date: 06/29/2022 10:21:55
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salut!

eu nu am primit acces. nu știu dc. m-am inregistrat pe mail, dar nu am primit niciun mail...:))

This Post:
00
314916.12 in reply to 314916.11
Date: 06/29/2022 11:27:49
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Am iOS. o sa scriu unuia din cei care da comunicatele... sigur mă rezolva. momentan nu prea am avut timp

From: Otis

This Post:
00
314916.14 in reply to 314916.8
Date: 06/29/2022 14:29:30
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
incep prin a spune ca nu sunt de acord cu multe din cele expuse dar scopul nu este sa aprind polemica pe forumuri pustii.
pentru feedback *constructiv* exista rubrica dedicata pe forumuri.

o anaologiede joc poate bine mersi sa fie sahul. neschimbat dpv fundamental de decenii/secole(?) unde lumea s-a schimbat in jurul lui.


nu cred ca jocul tb sa fie mult mai dinamic in directiile enuntate mai sus fiindca in final potentialul jocului e limitat de faptul ca cine joaca de mai mult timp are un avantaj prin acumularea de resurse prin trecerea timpului. e ca si cum incepi sa faci sala la 23 de ani, dar ai aspiratii la fel ca un gym rat care face exercitii cum tb de 10 ani. pana ala mai bun nu o lasa mai moale, e greu sa vii sa ii iei locul. de aia avem aici problema ca appeal de a juca la varf e rezervat doar celor care au vechime si know how.

modelul de business e unul cunoscut doar de cei care se ocupa de joc si e foarte posibil ca ce au incercat sa faca nu este un nou mecanism, ci o modalitate de retentie a utilizatorilor existenti, cu accent pe cei tineri care stau doar pe telefon.


sunt motive bine fundamentate pentru care nu se umbla la antrenament, la fel cum si nr de meciuri e in sine o zona aproape sfanta.


pt ei ar fi suficient sa copieze hattrick si tot s-ar lovi de o limita de potential.


mi-e greu sa fiu mai concentrat dupa cat am muncit in RL in ultimele zile, si totusi am responsabilitati la club, la echipa de utopia, la NT, in urmarirea b3 si evolutia antrenamentului. ce incerc sa zic e ca pt un joc part time care realmente n-ai justificare sa-ti consume mai mult de 3h pe saptamana, e ok. ar fi frumos ca timpul petrecut pe platforma sa fie mai frumos, dar riscul de a mi se tranti un update care sa ma deranjeze sa mai dau ordine deja nu merita beneficiul.

@radu, sper ca poti extrage ceva util din ce am zis mai sus
@therin, n-o lua personala daca ti se pare ca e prea direct ce am zis, pur si simplu am o alta parere, contrara si pe alocuri ferma. cine e interesat poate sa traga concluzii constructive din toate postarile.

From: therin

To: Otis
This Post:
11
314916.16 in reply to 314916.14
Date: 06/29/2022 17:40:58
BC Delfinii Purpurii
RBBA
Overall Posts Rated:
7272
Stai linistit, nu iau in nume de rau faptul ca ai o alta parere. ba chiar nu consider ca este o polemica, mai degraba o dezbatere mai animam forumul pustiu.

In acelasi timp, sper sa nu te superi nici tu cand o sa spun ca observ acest trend ('nefericit' as spune) printre jucatorii mai vechi legat de frica de schimbare. nu cumva sa fie stricat 'know how'-ul existintent. dar dupa mine, picati intr-o capcana si deveniti vehementi impotriva oricarei idei de schimbare, fara sa o analizati pana la capat. si pana la urma, e atat de rea o schimbare!? pana si sah-ul de care zici, s-a modificat destul de mult de-a lungul timpului. ce jucam noi acum e destul de diferit fata de ce se juca acum 1000 de ani. un exemplu pe directia asta, pana prin 1400 regina era cea mai slaba piesa de pe tabla

Dar sa revenim, eu doar raspundeam cu ceva idei crete personale legate de ce as fi preferat sa vad. si nu doresc schimbari majore, asa cum poate am lasat in mod eronat sa se inteleaga. de ex, turneele de 3x3 ar fi un adaos complet independent de jocul de baza. poate am ceva mai mult timp intr-un weekend si vreau sa-mi inscriu echipa intr-un turneu si sa vad cum joaca baietii.

sau uite, se poate folosi partea de private leagues mai mult. cu jocuri mai dese si poate reguli diferite. Poate vreau sa fac o liga in care sa copiez regulile din euroliga si sa vad cum se descurca ai mei jucatori.

chiar si sfantul antrenament poate fi modificat. nu sa ajunga sa conteze cat petreci in joc, nu vreau sa mergem in acea directie. de ex, schimbarea recenta cu 45 de minute la jucatorii de 18-19 ani este una fericita, zic eu. chiar nu crezi ca se mai pot aduce imbunatatiri la antrenament?

ce incerc sa spun este ca se mai poate adauga continut sau se poate imbunatati ce exista, e loc. modelul de business e intr-adevar cunoscut doar de cei ce detin si mentin jocul. dar asta nu inseamna ca nu pot sa remarc actiunile ce le iau si sa decid, pentru mine, daca mi se par in directia buna sau nu. iar investitia in aplicatia de mobil mi se pare o directie gresita ce nu se pupa deloc cu modelul jocului si cu user base-ul acestuia.

o intrebare ce poate sa ramana retorica, tinand cont de argumentele tale de mai sus legat de modul in care iti place sa joci si timpul petrecut, tu chiar aveai nevoie de aceasta aplicatie de mobil?

in fine, asta este si motivul pentru care am ales sa nu intru in discutii pe forumurile globale. este o directie gata aleasa, vedem ce iese mai departe, oamenii probabil au un plan in cap si dam inainte. momentan am ce face in joc, am planurile mele cu echipa ce ma tin ocupat.

Si nu, planul meu nu e sa te dau la o parte de la NT , mi-am dat seama ca nu e de mine cu vreo 10 ani in urma
Gluma la o parte, chiar mi se pare tare ce reusiti sa faceti cativa useri pe RO si va aplaud pentru asta. chiar daca nu sunt eu prea activ pe aici pe forumuri, urmaresc ce face nationala si mai citesc si ce scrieti pe aici.

bafta in continuare!

Last edited by therin at 06/29/2022 17:43:04

From: Otis

This Post:
11
314916.17 in reply to 314916.16
Date: 06/30/2022 00:03:14
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Raspund pe diagonala nu in contra.

Salut schimbarile la motor. E singura sansa de a mitiga din avantajul supernatiunilor. Problemele lancare ma refer cand zicnde schimbare sunt chestiincare afecteaza commitments de 10nsezoane sau 3 ani calendaristici. Daca de maine aflam ca Handling e inutil, ca vb de schimbari dramatice, asta compromite planurinfacutw pe termen f lung. Ori userii noi sau chiar si cei vechi dar care acumuleaza putina experienta n auncum sa inteleaga cum afecteaza asta pe unul si unii care si au pus rotul in a face juc de 160 skill points si 260k salarii.

Personal n aveam nevoie de app si nici nu vreau sa mi schimb obiceiul doar de chestie. Sunt de acord ca s au cheltuit niste bani. Poate voiau si ei cheltuelindeductibilie in conta pt o aplicatie facuta de un prieten, nu stiu. Dar pe alte chestii nu mai poti face investitii substantiale momentan avand in vedere ca pare ca se concentreaza mult pe word of mouth ca mijloc de marketare. Ca sa vb in termeni concreti, cred ca jocul ar trai mai bine cu ceva bani de la putinii pasionati, gen only fan(atic)s, in loc de reclame si data minin gen orice alt site de entertainment pt aceeasi oameni.

Astea fiind zise cele mai importante schimbari sunt ecobomice. Stabilitatea nu e necesara pt a pastra dinozauri ci pentrunca daca tinfaci un plan, sa ai macar onsansa sa ii dobori. Asta a fost marea mea provocare cand ma bateam cu cluj sau jibou. Minse pare norocul lor si ghinionul meu ca in era mai cu skills mai mici si jucatori mai putini preturilw aa fie mari, sa vibzi un chelios 8 9 10nsezoane.
Faci o pauza de la joc iar in 5 sezoane deflatia a injumatati preturile dar tu tot esti plin de bani.

Antrenamentul s a schimbat mult. Ai YT coach care e must la orice nt mica sau mare. Ai gym care ajuta enorm. Ai TC care salveaza din antrenamentul de la 29nde ani. Pe astea le percep ca fiind suficiente.

Dilema principiala e daca faci anumite componente din joc mai simple sau nu. Ca altfel ristinsa fsci jocul prea usor. Acum 12 sezoane cand am deblocat partea financiara recunosc ca nu onfaceam fara ajutorul, curiozitatwa si spiritul de observatie al lui edward.

Iar in egala masura in loc sa share parte din informatie cu alti doritori, puteam sa alegem chiori in tara orbilor. Descoperirra fiind cum sa fsci in 6 sezoane ce altii fac in 10. Eu am tot postat aici filozofia de joc, nu a mea, ci meta oentru echipele care au ajuns la varf si au peins aceste detalii lasate pe forum de catre altii si mai experimentati. Dar repet, zona asta adcunsa pare a fi esentiala pt unii, prin asocierea cestui joc cu poker, reguli simple si mult efort pe cum iti vinzi mana, decat jocuri simple gen septica. Tot cu carti. Samd.

Daca vrem sa crestem ca comunitate e clar ca doar prin knoledge sharing putem conpensa pt faptul ca altii colaboreaza de mai mult timp. Avum vom avea rezultate fiindca am gasit deschidere de la unii useri, dar efortulnde sondare in a ii gasi a foat imens ai pana la urma pt un joc pe care nu l joci la nesfarsit chiar nubse justif efortul.

Multindintre ceincare facem acum ce facem probabil ca nu vom mai repeta un altfel asemenea ciclu fiindca sa astepti 3 ani pt a ajunge in acest nivel e prea mult. Dar aici vb de 98% percentile ca performanra si ambitii in joc.

From: rr

To: Otis
This Post:
00
314916.18 in reply to 314916.17
Date: 07/01/2022 05:38:36
Pandurii Targu Jiu
II.3
Overall Posts Rated:
99
Second Team:
Pandurii Targu Jiu II
Dilema principiala e daca faci anumite componente din joc mai simple sau nu. Ca altfel ristinsa fsci jocul prea usor. Acum 12 sezoane cand am deblocat partea financiara recunosc ca nu onfaceam fara ajutorul, curiozitatwa si spiritul de observatie al lui edward.

Iar in egala masura in loc sa share parte din informatie cu alti doritori, puteam sa alegem chiori in tara orbilor. Descoperirra fiind cum sa fsci in 6 sezoane ce altii fac in 10. Eu am tot postat aici filozofia de joc, nu a mea, ci meta oentru echipele care au ajuns la varf si au peins aceste detalii lasate pe forum de catre altii si mai experimentati. Dar repet, zona asta adcunsa pare a fi esentiala pt unii, prin asocierea cestui joc cu poker, reguli simple si mult efort pe cum iti vinzi mana, decat jocuri simple gen septica. Tot cu carti. Samd.


Don't tease us. Drop the meta.

From: Polux
This Post:
00
314916.19 in reply to 314916.18
Date: 07/02/2022 13:14:17
Pheonix Galati
II.1
Overall Posts Rated:
1515
Second Team:
Alpha Tauri BC
Am instalat aplicația. Prima impresie e dezamăgitoare.
Meniul home nu pare foarte gândit. Meciul trecut viitor sunt ok, dar calendarul trebuie sa fie mai vizual nu sa dau click pe fiecare zi sa vad ce se întâmpla.

My office doar numere. Iar trainingul trebuie sa fie mai vizual.
Rooster cu show player details e ok.
Standings e ok.
Schedule e confuz, selectia de culori nu e grozava.

Setarile de meci sunt greoaie. Daca nu iti stii jucatrii super intim e greu sa lista, as fi vrut sa am access la lista jucatorilor cand fac alegerile de meci. Pentru mine aspectul asta de setare de meci e cel mai important ca sa pot sa o fac rapid.

In rest, este un start bun, sper ca lucrurile sa evolueze spre bine si focusul viitor sa nu fie doar pe dezoltarea aplicatiei.

Last edited by Polux at 07/02/2022 16:32:35