BuzzerBeater Forums

Slovenija - II.1 > Sezona 59

Sezona 59

Set priority
Show messages by
This Post:
00
317455.1
Date: 01/08/2023 17:36:02
Overall Posts Rated:
202202
No pa začnimo novo nitko, čeprav je aktivnosti na naših forumih bolj malo.

Sezona se že preveša v zaključek, sami pa smo do sedaj zadovoljni z izkupičkom: 12-6 že pomeni, da smo smi zagotovili vsaj 5. mesto na težkem zahodu, hkrati pa ohranjamo upanje na končnico. A četudi se uvrstimo vanjo, lahko pričakujemo dokaj hiter konec, saj so Croatonsi letos razred ali 2 boljši od vsake ekipe v ligi.

Sami se zato bolj posvečamo še na zadnje 4 tekme sezone, predvsem pa delamo na fizični in taktični pripravljenosti. Tudi naša pisarna ima polne roke dela te dni, saj želimo ekipo prestrukturirati, da se obdrži za vsaj kakšne sezone.

Po torkovi tekmi bomo šli na malce krajše priprave v Litvo, kjer bomo v četrtek odigrali tudi prijateljsko tekmo. Cilj priprav je predvsem zamenjava okolja, team-building in navsezadnje tudi košarka :) Na treningih se nam bo pridružil litovski selektor, ki bo vodil popoldanski trening, ki bo osredotočen na napad. V petek zvečer se vračamo domov, v soboto pa nas čakajo prav glavni favoriti prvenstva, Croatonsi.

Last edited by KOMET123 at 01/08/2023 17:37:22

This Post:
00
317455.2 in reply to 317455.1
Date: 01/24/2023 13:27:20
Overall Posts Rated:
202202
Prvo preizkušnjo kvalifikacij smo uspešno prestali.

Na prvi pogled rutinirana zmaga, ki pa je bila vse prej kot to. Po prodaji Bruškisa, ki si je zaželel novih izzivov, smo ostali brez prvega zvezdnika ekipe, kar ni za nikogar lahko. V klub smo sicer uspeli najti zamenjavo z Barcalom, ki pa za tekmo ni bil optimalno pripravljen, kar je botrovalo drugačnemu oblikovanju prve peterke. Taktično smo zadeli v nulo, veseli pa me predvsem vztrajnost naših igralcev, ki niso popustili tudi, ko se je nasprotnik približal oz. uspel držati priključek.

Sedaj se moramo umiriti, se regenerirati in v soboto poskušati dokončati delo.

Še komentar na ostalo dogajanje: Zanimivo je, kako so v formi padli Croatonsi v zadnjem delu sezone. Tudi danes so kazali bledo predstavo in na koncu komajda izvlekli zmago. Mislim, da nas čaka nadvse zanimivo polfinalno srečanje na Zahodu, na Vzhodu pa bo vse drugo kot napredovanje Verduna, presenečenje.


This Post:
11
317455.3 in reply to 317455.2
Date: 01/25/2023 09:05:54
Overall Posts Rated:
122122
Hja, prioritizacija treninga pri tako dragi ekipi verjetno ni bila dobra ideja v prvem krogu končnice. Prav tako podcenjevanje nasprotnika, kar je treba priznati. Se je skoraj zalomilo.

Kakorkoli, glede na kvaliteto ekipe sem prepričan, da bi bilo vse drugo, kot naslov favoritov, velikansko presenečenje - Pri nas bi seveda sledila popolna razprodaja; pred prodajo s prodajno ceno 1$ bi bili zavarovani naslednji igralci:
- Rode
- Ceglec
- Brlek (1$ je namreč nerealistična in odločno previsoka cena)

Pa vendarle, naslednji teden in pol se morajo odigrati še tekme. Pustimo se presentiti! Vso srečo nastopajočim!

This Post:
00
317455.4 in reply to 317455.3
Date: 01/27/2023 09:33:50
Team Suzuki Ecstar
II.1
Overall Posts Rated:
33
pri nas smo grdo rečeno zajebali vse kar smo si priigrali po 2/3 sezone ...glave so kljub časovno oddaljenosti od tekme še vedno nekoliko vroče ...kljub vsem pa bomo verjetno na koncu dali pozitivno kljukico pod letošnjo sezono saj smo imeli res dobro sezono v pokalu ...v ligi pa je bil zagotovo cilj konferenćni finale ki pa ga nismo ispolnili

za jutri želimo veliko sreče našemu rablju ki jo bo verjetno potreboval ali pač ne bomo videli naj zmaga boljši :D

This Post:
00
317455.5 in reply to 317455.4
Date: 01/28/2023 05:46:23
Postojna Blue Jackets
SKL
Overall Posts Rated:
130130
Second Team:
Kremenca Modre Jakne
Rabelj se zahvaljuje haha :D

Saj ne vem, nekako nisva s Fichalado še imela resnega testa, ker sva vedno nekaj rotirala in trenirala. Jaz si ne upam biti preveč optimističen, čeprav mi zadnja ligaška tekma, kjer je bil pri Croatoansih sicer v prvi postavi treniranec, nekako vliva optimizem.

Jaz sem s sezono srednje zadovoljen. Sicer je bilo ogromno poškodb v začetku, ne hudih, a takšnih, ki ti porušijo trening minute, pripravljenost... in za trenutek je izgledalo, da me čaka boj za obstanek. Pa temu na srečo ni bilo tako.

Trening je bil pa povprečen, Luk trenira kot da je že izpolnil potencial, Pregelj trpi, ker je previsok in dobiva povečini trening na zunanjih položajih, Ahačič pa se je nerazumljivo ustavil. Bom videl, morda pa bo rezultatski finiš sezone toliko boljši :P

This Post:
11
317455.6 in reply to 317455.5
Date: 01/28/2023 13:23:03
Overall Posts Rated:
122122
Uf... Lekcija zame za naslednjo sezono :)

Rotacija z 8 igralci potrebuje 8 igralcev. Danes smo 3. četrtino končali na +28, v par minutah zadnje pa so rezervisti naredili -15 in dovolili nasprotniku priti na zmerno razliko. Pri tem je bil največji krivec Hyde, ki je skupno v 14 minutah igre uspel nabrati -21 koš razliko za nasprotnika....

Kakorkoli, naloga opravljena, v finalu bo treba ohraniti zbranost 48, ne 36 minut.

Jacketsom: Dobro odigrano!

This Post:
11
317455.7 in reply to 317455.6
Date: 01/28/2023 13:31:13
Postojna Blue Jackets
SKL
Overall Posts Rated:
130130
Second Team:
Kremenca Modre Jakne
Čestitke za zmago! Hrabro proti SKL, nič te ne bom pogrešal :P

Ja, se kar strinjam z napisanim. Sploh ker (to si upam privzeti, ker treniraš mlade oz. mlajše) verjetno nimaš najvišjih vzdržljivosti - vsaj sam ne želim izgubljati tednov treninga za vzdržljivost, ekipi imava pa dovolj dragi, da ne moreva vzdrževati še dodatnega osebja.

Sem se odločal med gibanjem in RnG, ampak mislim, da sprememb ne bi bilo. Zato sem izbral RnG v upanju, da kdo od tvojih sfaulira in imaš morda na njegovem mestu slabšo menjavo. Na centru je še najbolj škripalo na začetku, a je bil Denton adekvatna menjava. Sem pričakoval sicer boljšo obrambo ...

Dovolj taktike v javnosti, še enkrat čestitam, več pa lahko predebatirava privat ali pa na discordu ;)

This Post:
00
317455.8 in reply to 317455.7
Date: 01/28/2023 13:43:38
Overall Posts Rated:
122122
Kar se tiče vzdržljivosti pa ja, ne spomnim se kdaj sem nazadnje namenil trening temu... Že da moram v končnici ponavadi zamenjati trening na katerega od skillov za 2 poziciji (tokrat 1 na 1) me boli, kaj šele da bi se odpovedal treningu.

Na drugi strani vidim, da so zmagali Trotlni, upam da sem si prav zapomnil skille, saj je bilo pol ekipe stalno na tržnici :D


Preden sem prebral zadnji odstavek, sem hotel odpisat kaj več, pa sem se spomnil, da imam še finale za oddelat :P

This Post:
11
317455.9 in reply to 317455.8
Date: 01/31/2023 13:15:13
Overall Posts Rated:
202202
Sezono smo le srečno pripeljali do konca in si zagotovili obstanek, kar je bil glavni in nekako edini cilj sezone. Trenutno je pač tako, da ekipe zares ogromno proračuna namenijo za plače, mi pa si vseeno želimo končevati tedne s plusom na računu. Upam, da se karte naslednjo sezono na zahodu ne bodo kaj bistveno premešale, saj nas najverjetneje zapuščajo kar 4 ekipe, če Croatonsi napredujejo, kar pa trenutno kaže, da jim bo uspelo.

Po sobotnem porazu smo se s fanti resno pogovorili in rekli tudi kako krepko. Besede so očitno zalegle, saj smo danes brez težav kontrolirali tekmo in dokazali, da zmoremo, le če si tega želimo. V tej seriji nismo bili sicer na nivoju, ki smo ga kazali skozi leto, a je to nekako razumljivo glede na veliko rošad v zadnjem času. To je velikokrat neprijetno za ekipe, sploh ob zaključku sezone, ko so že prisotni neki avtomatizmi v igri.

Fante sedaj čaka regeneracija, v četrtek prijateljska tekma v domači dvorani, nato pa že letimo v Argentino, kjer bomo oddelali priprave za naslednjo sezono. Sodelovali bomo s priznanim trenerjem za fizično pripravo Lorenzom Lopezom, treninge mlajših pa bo spremljal tudi Luis Scola. Želeli smo privabiti tudi Ginobilija, a je odpovedal sodelovanje zavoljo poškodbe, ki jo je staknil prejšnji teden. Pohvale našemu štabu, ki nam omogoča sodelovanje z vsemi temi strokovnjaki in košarkarskimi legendami.