BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S60-S61

U21 S60-S61

Set priority
Show messages by
From: RaresVP
This Post:
11
318233.1
Date: 02/18/2023 02:54:55
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare tuturor!

Va multumesc pentru incredere!

Am ramas profund uimit de sustinerea voastra si de cele 32 de voturi. Promit ca nu o sa dezamagesc, asta in limita lotului disponibil si ca voi scoate tot ce e mai bun din ce am la dispozitie. Va astept cu intrebari si cu discutii in threadul curent cat si la urmatoarele postari.
Avem multa munca si voi face tot posibilul sa ma ridic la nivelul asteptarilor voastre, mai ales acum, cu presiunea voturilor voastre in numar mare.

Tin sa rog inca o data toti userii cu care am vorbit la inceput de sezon sa se tina de antrenament si sa aiba grija la minute. Formele la U21 si NT sunt extraordinar de importante. La club mai joci cu forma 6-7, dar la nationala aia e mana moarta. Antrenati pt U21 cat si pt voi. Puteti crea jucatori frumosi, jucatori cu care puteti avea profituri bune (150k achizitie - 1.5M pret de vanzare in 3 sezoane, cazul meu), sau puteti face stalpi ai echipei, un nucleu, de care sa va folositi multe sezoane de acum incolo. Pentru orice sfat de antrenament va astept ori aici, ori pe mail. Ma ofer sa ajut si userii noi cu tot ce tine de BB si dezvoltarea echipei.

Astea fiind spuse, sa avem un mandat cat mai bun.

Multumesc inca o data! Ne auzim pe parcurs.

This Post:
22
318233.2 in reply to 318233.1
Date: 02/19/2023 12:50:05
Bals Bombers
II.2
Overall Posts Rated:
66
Second Team:
Bals Lions
Multa bafta, sa fie un mandat cat mai bun!

This Post:
00
318233.3 in reply to 318233.2
Date: 02/19/2023 15:26:45
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Facem tot posibilul

From: RaresVP

This Post:
00
318233.4 in reply to 318233.3
Date: 02/21/2023 17:09:31
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Primul meci, prima infrangarere.

putin dezamagit, dar previzibil. 2 titulari lipsa si un adversar foarte bine pregatit. de aia nici nu am fortat, am ales sa salvez entuziasm, jucand TIE.

Greu... incercam sa gasim tactica potrivita echipei si pozitiile ideale pentru fiecare jucator.

Nu sunt prea multe de zis, ne focusam pe meciul cu louxemburg unde mergem la victorie.

From: RaresVP

This Post:
00
318233.5 in reply to 318233.4
Date: 02/26/2023 11:27:50
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salut tuturor!

Maine avem meci si sper ca nu exista probleme, sper la o victorie usoara cu entuziasm putin. anyway, avem un MARE DEFICIT pe PG. am scoutat toata Romania + echipele de Utopia ale noastre si nimic. ducem o lipsa majora de passing si asta s-a simtit si meciul trecut. Daca aveti/stiti vreun jucator decent cu passing minim 11/12, astept un mesaj de la voi. Este posibil ca dupa peste 100 de echipe verificate sa imi fi scapat si de asta va cer ajutorul. Pentru cei care antreneaza jucatori de exterior, nu neglijati passingul si OD. Degeaba are js 19 daca are OD 6. nu e jucabil, va sta pe bara. La fel si cu passingul. Pe PG e vital, pe alte pozitii se mai iarta, e altceva, dar pe pg.... lipsa grava. Si e greu. e greu sa n-am PG in echipa cu passing mai mare de 9.

cei ce au jucatori de 20 de ani la antrenament acum, jucatori de exterior, astept de la voi un BB Mail cu ce antrenati si cu un copy paste la skills. (jucatori potenti, va rog, nu OSP 50) Cu o parte deja am vorbit si am stabilit anumite aspecte, dar m-ar ajuta foarte mult daca mi-ati scrie si voi ca sa evitam aceasta problema la anul, si anume lipsa de PA.


Atat voiam sa spun, ne auzim cu update maine dupa meci.
Salutare!

From: RaresVP

This Post:
00
318233.6 in reply to 318233.5
Date: 03/01/2023 15:33:27
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Nu sunt multe de zis. Am pierdut. Aparare praf. Am jucat 3-2 zona care favorizeaza apararea mai slaba si totusi am faultat in prostie.
GDP gresit, imi asum.
Am jucat TIE, realist, cu normal bateam, dar sacrificam 1-2 meciuri dupa.

nu sunt multe de zis. jucatorii nu se potrivesc foarte bine pozitiilor lor, avem lacune mari de aparare si passing, iar in atac desi avem ratinguri bune, ceva lipseste. cautam. vedem. poate gasim. calificarea nu era tocmai un scop, dar voiam sa fim acolo. vedem ce vom reusi.
dezamagit complet si nervos. de aici si raspunsul tarziu pe forum.

This Post:
00
318233.8 in reply to 318233.7
Date: 03/07/2023 08:15:35
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Un meci fara miza, cu Franta, despre care si Radu a zis mai sus ca e clar care va fi rezultatul. Multe nu sunt de spus, calificarea este matematic imposibila, iar in momentul asta tot ce ne intereseaza este o generatie viitoare cu care putem scoate rezultate mai bune.

De regula, ar trebui sa urmeze cateva meciuri cu care sa mai spalam din rusinea acestui inceput de sezon.

Asta e tot, ne auzim!!

From: RaresVP

This Post:
22
318233.9 in reply to 318233.8
Date: 03/13/2023 13:42:27
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Prima victorie, dar, overall un meci slab. Cu poziitionari, cu schimbări de tactica, de titulari, de apărare și tot nu pot aduce echipa la nivelul la care îmi doresc. cred totuși ca am supraevaluat-o putin și am avut speranțe mai mari decât trebuia. e clar ca nu e un lot strălucit, bă chiar vorbeam cu Titus la început de sezon spundandu-i ca e cel mai slab lot pe care l-am avut, dar asta nu scuza nimic.
victorie, ok, dar rezultat dezamagitor.

imi mențin pozitia comunicată săptămână trecută și anume focusul pe generațiile viitoare.

From: RaresVP

This Post:
11
318233.10 in reply to 318233.9
Date: 03/20/2023 14:01:48
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
un meci ok, de care sunt aproape mulțumit.

evident, adversarul a fost slab și a ajutat. avem probleme de rebound, iar unde am rebound mai mare n-am id sau sb. cerc vicios. greu. în continuare îmi mențin părerea ca jucătorii nu au o poziție stabilita 100%, dar lucrurile arata ceva mai bine fata de începutul de sezon.

incerc sa fac o impresie cât mai buna sezonul asta și sa mai spăl din rusinea începutului de sezon. munca multa, repoziționări, gândim tactici și facem tot posibilul.

From: RaresVP

This Post:
00
318233.11 in reply to 318233.10
Date: 05/09/2023 14:22:16
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare!

Am lipsit în ultimele comunicate din cauza de timp, meciuri anoste, "soarta" decisă.

Da, a fost un sezon dezastruos, da, echipa n-a fost rea individual vorbind. Ca echipa, am avut un jucător de exterior și unul de interior x12. Toți au fost la fel. poate de aici lipsa de victorii, lipsa de poziții pentru jucatori, desi ei individual erau ok, de aici și lipsa găsirii unei tactici potrivite. un sezon pe care sincer îmi doresc sa îl uit.

Continuam scout-ul pentru sezonul următor și încercăm sa spălăm cât de cât imaginea dura a acestui ultim sezon. În continuare pregătesc câțiva jucatori, dar ii vom vedea peste 2-3 sezoane. La fel și alți useri care mă ajuta.

Ne auzim după scout, la început de sezon. Ca în fiecare an, urmează câte un mesaj individual fiecăruia dintre voi.

Multumesc de susținerea chiar și din aceste momente mai grele și sa ne auzim cu bine.

Ne putem bucura totuși de un parcurs foarte frumos al lui Otis cu națională mare pe care vreau sa îl felicit și public cu aceasta ocazie.