BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S62-63

U21 S62-63

Set priority
Show messages by
From: RaresVP
This Post:
11
321425.1
Date: 09/05/2023 14:28:00
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare!

Incep prin a multumi tuturor de voturi si de alegerea lor. Apreciez foarte mult si sper sa nu va dezamagesc.
Vin cu acest comunicat putin mai tarziu decat imi doream din cauza perioadei putin mai aglomerate.
Lotul este pregatit si mult mai subtire decat imi imaginam. Salariile mari sunt putin inselatoare, deoarece dispun de jucatori cu skilluri “de salariu”, precum OD/ID/REB mari si in rest… 0. E f greu cu atacul si nu am avut niciodata o generatie asa dezechilibrata din punct de vedere al skillurilor. Sunt hibe mari si sper ca lumea sa realizeze ineficienta lotului din meciuri, de aceea, pentru acest sezon nici nu promit nimic. La anul ar trebui sa fie cativa jucatori chiar promitatori.

Primul meci a fost un dezastru. Stiam. A fost un meci de test mai mult sa imi fac o idee despre echipa cu un adversar cu 3 clase peste noi, ceea ce s-a si vazut. Nu sunt multe de zis. Hibe peste tot. Vedem ce “reparam” pe parcurs.

Pentru viitor, vreau sa stiu cine are locuri libere pentru antrenament si pe ce pozitii. astept mesaje in privat de la cei disponibili si interesati de antrenament. Avem nevoie mai mult decat oricand. Pentru userii noi care citesc asta si sunt dispusi sa ajute echipa nationala, va voi ajuta in tot parcursul cu evolutia echipei pana sa puteti antrena.

Cam atat. Multumesc inca o data de voturi. Sunt aici pentru intrebari/raspunsuri.

Seara buna!

From: RaresVP
This Post:
00
321425.2 in reply to 321425.1
Date: 09/19/2023 10:54:23
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salut!

primul meci: irlanda
dezastru. s-a vazut valoarea reala a lotului, cu un adversar asemanator noua. cu GDP dat si 2-3 zona fix contra ofensivei lor nu am putut castiga meciul. Diferenta poate a fost si putin ghinion, poate si un procentaj mizer la libere, poate-poate-poate, dar era un meci de castigat. nu s-a intamplat. lipsuri mari. greu de spus ceva. greu de sintetizat. Un meci pierdut e pierdut si la 2 puncte si la 50. trebuia castigat. 2 nu 2 puncte au fost problema ci celelalte

meciul 2: meciul cu bosnia, meci fara speranta care a creat sperante. eram f aproape pana in sf 4 cu un adversar net superior noua din orice punct de vedere. pot spune ca de acest meci sunt multumit avand in vedere adversarul. mai mult nu se putea, si am stat cot la cot cu ei pana in ultimul sfert.

cum am zis si in primul post, este un sezon de sacrificiu care nu aduce beneficii nici mie nici tarii ca imagine si rank, dar asta este. poate spre sfarsit de sezon cand se mai inchid din brese vor aparea cateva rezultate. poate.

atat de zis. va salut pe toti

Last edited by RaresVP at 09/19/2023 11:46:35

Message deleted
From: RaresVP
This Post:
00
321425.4 in reply to 321425.2
Date: 10/02/2023 13:08:08
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare!

A 5a infrangere din aceasta campanie din 5 meciuri jucate. inca sper la prima victorie in meciurile ce urmeaza. Nu am ce sa comentez, ma stiti de atatea sezoane, am avut si performante bune si altele mai putin bune. Cea de acum are o categorie separata in directia celor ce necesita uitate.

Nu sunt multe de spus, lotul e mizerabil, jucatori antrenat ciudat si lipsa de...cam tot.

cam atat.

cu regret scriu aceste randuri.
sunt acelasi, am fost aici si la rezultate bune si in perioada de acum. Imi asum infrangerile, rezultatele sunt corecte, acesta este lotul si mai mult garantez ca nu se poate oricine ar spune orice altceva.
urmeaza perioade mai bune si sper ca sezonul urmator sa spele rusinea.

From: RaresVP

This Post:
00
321425.5 in reply to 321425.4
Date: 10/02/2023 13:15:25
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
1 meci pierdut la 2 puncte si 2 meciuri pierdute cu adversar care a aruncat un CT disperat in lupta. un ct dat aiurea te cam rupe intr-o campanie asa scurta, mai ales daca meciurile nu au miza atat de mare. e greu. 100 tsp maxim si asta doar ptc HA si DR sunt la lvl 17. in rest tsp 96 maxim... tsp de inceput de 20 de ani, poate chiar mai devreme cu antrenament adecvat.


repet, imi asum infrangerile. a fost o generatie pe care nu m-am focusat din simpla lipsa a jucatorilor care acum se vede exact si din lipsa de locuri ale userilor de la momentul respectiv. la cateva sezoane e normal sa apara 1 sau 2 cu o gioarsa de genul.

va rog pe toti sa continuati antrenamentele cu prospectele de acum si sa intelegeti situatia.

multumesc!
oricand aici pt intrebari

From: RaresVP

This Post:
00
321425.6 in reply to 321425.5
Date: 10/09/2023 13:57:52
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Al doilea meci pierdut la 2p. Chiar mai mult, si dupa un overtime. Nu o sa ma repet cu tot ce am zis anterior ca nu are rost. Un meci ca asta, fara miza si pierdut la limita e irelevant pentru un comentariu la fel cum va fi si meciul urmator. Vin cu acest comunicat doar sa stiti ca sunt aici pentru orice conversatie, nu ma ascund si as prefera sa vorbim de sezonul urmator si sa pregatim o echipa putin mai buna. Prezentul este dezastruos. Eu personal am 2 jucatori antrenati de mine care probabil vor fi liderii de generatie si mai stiu cativa jucatori de alti useri. Acum sa vedem, nu mereu socotelile de acasa se aseamana cu cele din targ.