BuzzerBeater Forums

BB Israel > מדריך למשחק PRO

מדריך למשחק PRO

Set priority
Show messages by
This Post:
22
321553.1
Date: 10/02/2023 11:05:19
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
שלום לכולם.
כן אני יודע שזה שם לא מוצלח לת'רד אבל לא הצלחתי לצאת עם משהו טוב יותר
עידו ואני דיברנו על רעיון שהחלטתי להוציא אותו לפועל

כמו שכולנו יודעים, תמיד מומלץ לקרוא את המדריך הבסיסי למשחק כשמתחילים לשחק בו, ולפעמים גם אחרי 20 עונות. יש דברים מסוימים, טיפים טובים, דקויות קטנות שאנחנו מכירים במשחק שלא כתובים במדריך.
ואולי גם כאלה שכן ופספסנו.
המטרה של הת'רד הוא לפתוח את העיניים לדברים מסוימים שיכולים להיות משמעותיים בדרך שבה אנחנו משחקים באזר, כדי שהחוויה שלנו תהיה כמה שיותר מהנה.
כמובן שאין בת'רד הזה שום דבר מחייב לשחקנים חדשים, המטרה היא לתת טיפים גם לשחקנים שמשחקים מעונה 3 במשחק.

הדרך שבה זה אמור לעבוד, לפחות לפי נקודת המבט שלי, היא שכל אחד שבא לו לתרום איזה משהו חשוב שהוא מכיר, בדרך שהוא משחק, לדוגמה מה לעשות כנגד טקטיקות מסוימות, איך אימונים מסוימים עובדים, מה זה לעזאזל עמדות פתוחות ואיך הן עוזרות, וכו'.י

מקווה שזה יצליח, אני חושב שזה רעיון שיכול לעבוד ומאוד לעזור, אך אם לא לפחות ניסינו.
ארבל אני כן אשמח שתצמיד במידה וזה יתפתח להיות ת'רד חשוב.

אני אתחיל על כושר משחק, שתהיה דוגמה

כושר משחק
כושר משחק הוא אחד מהדברים הכי משמעותיים בכל הנוגע להופעה של השחקן במשחק. כושר משחק יכול לקבוע את ההבדל בין אליפות להדחה בפלייאוף, בין זכייה באליפות עולם בנבחרות לבין אי העפלה לפיינל פור.
כלומר, נגיד ויש שני שחקנים עם תכונות זהות, כשלאחד הכושר 9 ולשני הכושר 7, השחקן בכושר 9 יהיה טוב בצורה מאוד משמעותית מהשחקן בכושר 7.

אז איך כל הדבר הזה עובד?
כושר משחק מושפע בצורה עיקרית משני דברים - דקות משחק שבועיות וסיבולת.
נוסף על כך יש אפשרות לשפר כושר משחק, באמצעות פסיכולוג ספורט עליו ארחיב בהמשך.
אתחיל מכך שכל שחקן באזר צריך בעיקרון לקבל בין 48 ל80 דקות משחק בשבוע. בשבוע יש 2-3 משחקים, 3 משחקים אם אתה משחק ידידות/גביע.
במידה ושחקן חורג מ48-80 דקות, הכושר שלו ככל הנראה לא יהיה טוב.

בעניין הסיבולת, הסיבולת של שחקן משמעותית לקביעת כמה דקות מומלץ ששחקן יקבל.
יש 10 רמות סיבולת, מ1-10:
סיבולת 1-4 מומלץ שיקבל בין 50-60 דקות בשבוע
סיבולת 5-7 מומלץ שיקבל בין 55-70 דקות בשבוע
סיבולת 8-10 מומלץ שיקבל בין 60-75 דקות בשבוע.
דרך אגב, כל אלו הערכות לפי ניסיון, אם מישהו רוצה לדייק אותי אני אשמח.

יש שני דברים נוספים שיכולים לתרום לכושר המשחק של השחקן:
פסיכולוג ספורט הוא איש צוות שהמטרה שלו היא לשפר את הכושר של השחקן, וככל שהרמה שלו יותר גבוהה כך הסבירות שהכושר של השחקן יהיה טוב היא גבוהה יותר. במידה ומחזיקים פסיכולוג ספורט, ההמלצה שלי היא להחזיק פסיכולוג רמה 5 עם שכר שלא עולה על 15 אלף.
אימוני כושר משחק הוא אימון קבוצתי שנותנים ביום שישי, יום האימון. אימון כושר משחק בדרך כלל נותנים כאשר ממש חייבים, וזה בדרך כלל לא מועדף על פני אימוני שחקנים רגילים.
אימון כושר הוא אימון שהאדם היחיד שיגיד לכם לעשות אותו הוא מאמן נבחרת.
למרות, שאם אתם רוצים להיות בטוחים לגבי הכושר של השחקן, יכול להיות שזאת אפשרות טובה.
כוכבית בנוגע לאימוני כושר - כל אימון כושר שאתה מאמן במהלך העונה, ההשפעה שלו יורדת. כלומר אם אתה מאמן אימון כושר שבועיים ברצף, האימון בשבוע השני יהיה פחות אפקטיבי באופן משמעותי מהאימון בשבוע הראשון.

אלה העקרונות של כושר משחק. במידה ואתם מוצאים אי דקויות, אשמח להערות וכך אוכל לתקן ולהשתפר גם בעצמי
מקווה שהת'רד יהיה פעיל וטוב, נוכל לשלוח לכאן שחקנים חדשים ומנוסים ביחד, כל הטיפים החשובים יהיו כתובים.

וזהו בעיקרון, שיהיה שבוע טוב לכולם!

Last edited by Miro231 (ISR U21 SCOUT) at 10/02/2023 11:10:09

This Post:
00
321553.2 in reply to 321553.1
Date: 10/02/2023 11:32:42
Maccabi Sharp Tel Aviv!
Ligat Ha'al
Overall Posts Rated:
480480
האמת שלא הכרתי את הקשר בין הסיבולת לדקות השבועיות, תודה :)
וגם לא ביחס לכך ששני אימוני כושר פוגעים באפקטיביות

Message deleted
This Post:
00
321553.4 in reply to 321553.1
Date: 10/02/2023 12:02:01
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
בהמשך להסבר על כושר, אני מרגיש שאני צריך להוסיף משהו על זה שנמצא בבסיס העניין.
אז איך בעצם אני גורם לשחקן לשחק את כמות הדקות שאני רוצה?
זאת שאלה שמסובך לענות עליה, כיוון שהתשובה היא שאף פעם אי אפשר לדעת במדויק.
אבל אפשר לגרום לשחקן לשחק בערך את כמות הדקות שאתה רוצה

מתן דקות רצויות לשחקן היא דבר שמסובך לענות עליו, מהסיבה הפשוטה היא ששמירת כושר היא אמנות שתלויה במצב הקבוצה, התחרותיות שלה, והאם היא מאמנת שחקנים צעירים.

קבוצות לא תחרותיות:
אני אתחיל מכך שאם אתה מנהל קבוצה לא תחרותית, שטאנקינג הוא מה שחשוב בה, כנראה ששמירה על כושר היא לא בסדר העדיפויות שלך.
שמירה על כושר בקבוצות לא תחרותיות מתאפיינת בעיקר כאשר לקבוצה יש מתאמנים, שמשחקים בנבחרת הצעירה/הבוגרת.
לכן, שמירה על כושר בקבוצה לא תחרותית לשחקני נבחרת היא דבר פשוט מאוד, כיוון שאתה צריך להתייחס רק אל השחקנים האלו.

במידה ויש לך 3 מתאמנים בקבוצה לא תחרותית:
הייתי ממליץ שכל אחד מהם ישחק 48 דקות בעמדה בה הוא מתאמן, וישחק עוד משחק אחד כמחליף ורזרבה לשחקן יחסית טוב
יש גם גישה אחרת, שאומרת שאפשר לתת לשחקן 2 משחקים כפותח, אך דבר זה יכול להסתדר אולי רק באימון 2 עמדות ולא באימון עמדה אחת
במידה ויש לך 2 מתאמנים בקבוצה לא תחרותית - הייתי ממליץ על 48 דקות בעמדה בה הוא מתאמן, ועוד מחליף ורזרבה במשחק אחר. במידה וזה אימון 2 עמדות, הייתי ממליץ על משחק אחד כפותח לשניהם ועוד שני משחקים כמחליפים ורזרבות בעמדות שבהם הם מתאמנים.
אפשר לתת לכל אחד מהם 48 דקות, אך זה גבולי כיוון שבדרך כלל צריך עוד איזה כמה דקות נוספות ואם הם מחליפים בקבוצה לא תחרותית אז הם ישחקו יותר.
במידה ויש לך מתאמן אחד בקבוצה לא תחרותית - 48 דקות בעמדה שהוא מתאמן בה, ועוד כמה דקות בהתאם לסיבולת שלו כמחליף או רק כרזרבה. במתאמן אחד יש הרבה יותר מרווח תנועה.

קבוצות כן תחרותיות ללא מתאמנים:

כאשר הקבוצה שלך תחרותית ללא מתאמנים, עדיין המצב שלך טוב כיוון שאתה לא צריך לשלב בין דאגה לאימון לדאגה לכושר. הדאגה היחידה שלך היא כושר/סיבולת/עונשין. חייב לציין שאין יותר מידי קבוצות כאלה בבאזר, רק המצליחות ביותר וגם הן מאמנות את השחקנים שלהן.
הייתי ממליץ על לא לעשות את זה בצורה רובוטית, אבל אם כן אז יש איזשהו פרוטוטייפ שהייתי הולך איתו:
לתת פותחים שני משחקים בשבוע לשחקנים הטובים שלך, ולפחות טובים לתת מחליפים ואז להשלים להם דקות במשחק הפחות חשוב.
קבוצות ללא מתאמנים זה באמת תחום אפור שתלוי מאוד בהגרלת המשחקים שהעונה הזאת נותנת.

קבוצות כן תחרותיות עם מתאמנים:
נושא יותר בעייתי. ברמת העיקרון, הדרך לשמור על כושר + לאמן שחקנים צעירים היא לתת להם 48 דקות במשחק פחות חשוב בשבוע. אבל מה אם אתם רוצים לנצח את המשחק הזה? לצערי אין תשובה טובה לדבר כזה. הרבה מאמנים בוחרים לוותר לפעמים על משחקים, ויש כאלה שמנסים לתת 48 דקות ולקוות שהם מנצחים את המשחק הזה.
כאשר המתאמן צעיר שלא תורם למאמצי הקבוצה הייתי בוחר משחק פחות חשוב בשבוע, לתת לו/להם 48 דקות במשחק הזה ולקוות לטוב.
אם המתאמן עוזר למאמצי הקבוצה, הייתי משחק איתו 48 דקות במהלך השבוע, בדרך שבה הייתי ממליץ לקבוצות בלי מתאמנים לשחק רק פשוט ללכת איתו בעמדה שבא הוא מתאמן.
אני כבר אגיד שקשה לקחת 3 מתאמנים צעירים ובו זמנית להיאבק על תואר בליגת העל/ליגה 2.

רגע, אבל איך אני בכלל גורם לכל העניין הזה של הדקות לקרות?
מאוד פשוט. בעמוד ההרכב למשחק יש אפשרות להגיד למאמן שיקפיד על סדר השחקנים בעמודת המחליפים. נוסף על כך, בעמודת העבירות יש להגיד למאמן לתת להם לשחק.
כך אתם מבטיחים שהמאמן עוקב אחרי ההוראות שלכם.
כדי לתת לשחקן 48 דקות, אתם צריכים לשים אותו בעמדה המבוקשת כפותח, מחליף ורזרבה. אם אתם רוצים ששחקן אחד ישחק 48 דקות, אתם צריכים שיהיו לכם 9 שחקנים בהרכב, שה8 האחרים משחקים כ4 פותחים וה4 האחרים גם מחליפים וגם רזרבות בהתאמה.
כך אתם מבטיחים שאם יש גארבג טיים, שחקן 10 בהרכב לא נכנס בטעות והורס לכם את הדקות.
אם אתם רוצים אימון 2 עמדות אז 8 שחקנים בהרכב, וכך הלאה.
אם אתם רוצים ששחקן ישחק מחליף ורזרבה, אתם לא חייבים 9 שחקנים בסגל.

וזהו בעיקרון, מקווה שעזרתי. אם יש משהו לא ברור, משהו חסר, משהו לא נכון, תרגישו חופשי להגיב ולתקן

מוסיף משהו שארבל כתב:
כמה דקות שבועיות כל קבוצת גיל צריכה לאימון מלא?
18-19: 45 דקות שבועיות.
20-26: 48 דקות שבועיות.
27+: 40 דקות שבועיות.

הערה: באפר מבדיל של דקה מוצב לכל קבוצות הגיל, כלומר 44 דקות מספיקות גם לקבוצת הגיל 18-19.

Last edited by Miro231 (ISR U21 SCOUT) at 10/02/2023 12:03:38

This Post:
00
321553.5 in reply to 321553.2
Date: 10/02/2023 12:07:23
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
זאת המטרה

This Post:
00
321553.6 in reply to 321553.4
Date: 10/02/2023 12:30:29
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
שתי הערות קטנות על ההסבר על דקות משחק:

דקות משחק שפותחים ומחליפים מקבלים תלויה בתוצאה. אם ההפרש הוא 50 60 70 לטובתך, אז הפותחים והמחליפים יקבלו כמות די דומה של דקות.
אם ההפרש הוא 20 10 ונמוך מזה, המחליפים יקבלו באזור 10 דקות פלוס מינוס.
נוסף על כך, דקות תלויות במי הפותח ומי המחליף שלו. אם הפותח הוא שחקן של 3 אלף שכר והמחליף שחקן של 30 אלף שכר, המאמן יעדיף את ה30 אלף שכר שישחק יותר.
הגיוני נכון?

אני רוצה גם להגיד משהו שמאוד מקצר את ההסבר על הדקות.
כל שחקן, בכל סיבולת, עדיף שיקבל 60 דקות פלוס מינוס בשבוע.
לכן, ההעדפה של רוב המאמנים לשמירה על כושר היא לתת 48 דקות לשחקן בעמדה שהוא מתאמן בה ועוד משחק כמחליף וכרזרבה בכל עמדה אחרת (בעדיפות להיות מחליף של שחקן יחסית טוב) כדי שיקבל בערך 60 דקות בשבוע.
כדי שמתאמן יקבל בערך 60 דקות, הוא לא משחק 3 משחקים בשבוע אלא רק בשניים.

This Post:
00
321553.7 in reply to 321553.6
Date: 10/03/2023 03:45:27
Ein Gedi Cliffs
II.2
Overall Posts Rated:
5151
יוזמה מבורכת!
כשיתפנה לי קצת זמן, אני מקווה גם לתרום קצת משהו לפה

This Post:
11
321553.8 in reply to 321553.1
Date: 10/03/2023 08:21:40
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
ניסיון
ניסיון הוא דבר שלא יותר מידי שמים לב אליו, אבל הוא מאוד יכול להשפיע.
לפי הבדיקה האחרונה שעשיתי (שזה לבדוק בקבוצת הוואטסאפ מה אלון שאל את ג'סטין על זה), ניסיון משנה את התכונות של השחקנים לקראת סוף המשחק ולא יותר מזה.
אין אפשרות לדעת השפעה מדויקת, אנחנו רק יודעים שניסיון גבוה יכול להשפיע מאוד על הצורה שבה השחקן משחק בקבוצות תחרותיות ובנבחרות.
יש הערכות כלשהן וניסויים לראות איזה משחקים משפיעים יותר על ניסיון, אך הם לא מדויקים כיוון שאי אפשר באמת לדעת.
אני כן אגיד את זה ככה:
אם טבב (באזרביטר מאדנס) לא ממש חשוב לכם, וגם אם כן, הייתי נותן לכל המתאמנים שלכם 48 דקות בכל משחק טבב אפשרי.
נוסף על כך, שחקנים שמשחקים בנבחרות מקבלים בוסט גדול לניסיון.

This Post:
00
321553.9 in reply to 321553.8
Date: 10/03/2023 09:53:27
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
למה לא להשקיע במגרש האימונים יותר מהרמה הראשונה?
מגרש אימונים הוא אחד מחמשת המתקנים שאפשר לבנות בעמודה של האולם.
לכל מתקן יש 3 רמות.
אני אדבר ספציפית על מגרש האימונים.
מגרש האימונים מאמן לשחקני הקבוצה שלך עונשין.
חשוב שלשחקן יהיה עונשין, ומגרש האימונים מאפשר לאמן לו עונשין מבלי לבזבז מאימוני הקבוצה.
כוכבית - כמובן שההשפעה של אימון היא הכי גדולה, פשוט חבל אבל לבזבז שבוע על אימון עונשין.

אז למה הכותרת היא כזאת?
כיוון שעונשין הוא לא הדבר היחיד שמשפיע על אחוזי העונשין של השחקן.
אחוזי העונשין מושפעים מיכולת הקליעה של השחקן - קליעת ניתור, קליעה ממרחק וקליעה מפנים בנוסף לעונשין.
שחקן של 12 עונשין עם קליעה טובה יקלע באחוזים דומים לשחקן עם 20 עונשין עם קליעה פחות טובה.

בקיצור - מגרש אימונים רמה 1 מספיקה לכל מה שתצטרכו בנוגע לרמת העונשין של השחקן. שיפור לרמות 2 ו3 הוא בגדר בזבוז כסף, וחבל לבזבז אם אפשר לחסוך אותו.

This Post:
22
321553.10 in reply to 321553.1
Date: 10/16/2023 09:32:17
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
דראפט
מכיוון שאני צריך אסקייפיזם ומכיוון שרשימות הדראפט נחשפו לאחרונה, רציתי להצביע על כמה נקודות שיכולות לעזור בבחירת שחקן בדראפט:
דבר ראשון, החלטה של כל אחד ואחד מאיתנו אם להשקיע בדראפט או לא. במידה וכן, צריך לעשות את זה נכון.
אני לא אתעכב על דברים מסוימים, אם יש דברים שחסרים זה כי ניסיתי להיות תמציתי.

במידה ואין לכם יותר מ100 נקודות דראפט, או שאתם לא בוחרים במקומות הראשונים, לא הייתי עושה יותר מהדגמה קבוצתית וקומבינציית סקאוט ואז מראיין שחקנים ספציפיים שנראים סבבה.

במידה ואתם משקיעים הייתי שם לב לכמה נקודות ספציפיות:

כדורי פוטנציאל - 4 כדורי פוטנציאל אומר שהשחקן הוא בין פוטנציאל 7-8 (אולסטאר מתקדם-סופרסטאר).
במקרים נדירים 4 כדורים יכול לתת פוטנציאל 6 או 9.
במידה ויש 5 כדורי פוטנציאל - השחקן הוא פוטנציאל 9-11 (אמויפי-עז). צריך להיות מציאותיים ולהגיד שרוב הפעמים יוצא אמויפי.

גיל - רמת היכולת הכי גבוהה שבן 18 יכול לקבל היא 7, רמת היכולת הכי גבוהה שבן 19 יכול לקבל היא 9. חייב לציין שעם זאת שבני 19 יכולים להתחיל עם יכולות יותר גבוהות, נדיר מאוד ששווה לבחור בן 19 על פני בן 18.

סיבולת ועונשין - במידה ושחקן משחק הרבה דקות, זאת אינדיקציה לסיבלות גבוהה וכך להפך. כך גם עם עונשין, אחוזי עונשין גבוהים נותנים אינדיקציה לעונשין גבוה. (חייב להגיד שלגבי העונשין אני לא 100% בטוח).

עבירות - אני נמצא תחת ההנחה שמספר עבירות גבוה מצביע על שחקן שהוא כנראה אגרסיבי, תכונה נסתרת במנוע שגורמת לשחקן לבצע המון עבירות. אני לא משוכנע אבל שהדראפט נותן אינדיקציה לזה לכן קחו את זה בעירבון מוגבל מאוד מאוד ואל תתפסו אותי במילה.

ציון יכולת - ציון יכולת מצביע על שכר, ולאו דווקא על כמה השחקן טוב. כלומר, אם יש לכם בדראפט גארד שהציון יכולת שלו גבוה, ככל הנראה התכונות הראשיות שלו גבוהות, וזה לאו דווקא אומר ששווה לאמן אותו.
הכוונה שלי היא ששחקן יכול להיות מתאמן מדהים גם אם הציון יכולת שלו הוא -A

Last edited by Miro231 (ISR U21 SCOUT) at 10/16/2023 09:33:27

This Post:
11
321553.11 in reply to 321553.10
Date: 11/18/2023 09:59:50
TF Opena
II.4
Overall Posts Rated:
152152
Second Team:
TF National Farm
כמה נקודות חשובות שאני רוצה להוסיף בנוגע לדראפט:

(זאת השיטה שאני משתמש בה, בפוסט הבא אצרף את מה שניר עושה)

איך בכלל ניגשים לדבר הזה? - הדבר הראשון הוא כמה נקודות אתם רוצים להשקיע בשבוע. ההמלצה שלי היא להשקיע 3 נקודות בשבוע, מבחינת רווח לעומת השקעה זה יוצא הכי טוב.
הדבר הכי כלכלי לעשות הוא 2 נקודות לשבוע, שזה 5 אלף של השקעה בשבוע וזה יוצא 70 אלף לעונה. כל אחד והעדפתו שלו, אני חושב שעם 2 נקודות בשבוע אי אפשר לעשות הרבה.
בואו נגיד שאתם רוצים לצבור נקודות דראפט בעונה אחת מ0.
עונה אחת היא 14 שבועות, מתוכן ב13 אתם מרוויחים נקודות שרלוונטיות לעונה הנוכחית.
מה שאומר שאתם מרוויחים 39 נקודות דראפט.

האם להשקיע? - ההשקעה בדראפט בסלנג באזר = בזבוז הנקודות שצברתם על מנת לבחור שחקן טוב. ההחלטה האם להשקיע לרוב תלויה במיקום שלכם בליגה. בליגות 1 ו2 הייתי ממליץ להשקיע בדראפט רק אם אתם ב6 המקומות האחרונים בכל הליגה. המיקום בליגה נקבע על פי מאזן. בליגה 3 הייתי ממליץ להשקיע כל עוד אתם לא בפלייאוף.
במידה ואתם בוחרים לא להשקיע, אל תיגעו בדראפט. הנקודות נצברות ליום שבו תחליטו כן להשקיע.

כמה להשקיע? - בפוסט הקודם כתבתי שיש מבחינתי מתחת ל100 נקודות דראפט ומעל 100 נקודות.
במידה ויש לכם מתחת ל100: הדגמה קבוצתית וקומבינציית סקאוט (20 נקודות) ומשם לראיין/לעשות סקאוט לשחקנים ספציפיים שאני אפרט עליהם בהמשך.
במידה ויש לכם יותר מ100: מבחינתי אין מגבלות. תשקיעו בכל מה שאפשר ותראיינו רק שחקנים ספציפיים מאוד שגם עליהם אפרט בהמשך.

במי להשקיע? - כשאתם עושים הדגמה קבוצתית וקומבינציית סקאוט, אתם תהיו מסוגלים לראות את הכדורי יכולת של 18 השחקנים שלכאורה הכי פחות מועדפים בדראפט שלכם. דרך אגב, אם זה לא ברור, לכדורים אפורים אין שום משמעות. בנוסף, אתם תראו גילאים וגבהים של כל שחקני הדראפט.
ב18 השחקנים שאתם יודעים את ציוני הכוכב, תראיינו רק את בני ה18 עם 5 או 4 כדורי יכולת.
בכל השאר, תעשו סקאוטינג אך ורק על בני ה18.
במידה וחשפתם את כל היכולות של הדראפטרים, תעשו סקאוט וראיון רק לבני ה18 הטובים.
העדיפות הראשונה שלנו לעולם לא תהיה בני 19! זה לא שווה את זה

איך לסדר את הדראפטרים שראיינתי? - בסדר כזה: בני 18 5-5, בני 18 4 יכולת 5 פוטנציאל, בני 18 4 פוטנציאל 5 יכולת, בני 19 למיניהם.
הסטטיסטיקות שמשחק מעידות כמעט רק על סיבולת. אל תתייחסו אליהם.

השיטה מבוססת על ניסיון להשקיע כמה שפחות בדראפט.
למעשה זה דינמי מאוד כי אתם לא יודעים כמה בני 18 יהיו לכם בדראפט, ובכמה מהם באמת שווה להשקיע.

Last edited by Miro231 (ISR U21 SCOUT) at 11/18/2023 10:39:08