BuzzerBeater Forums

Poland - III.3 > Sezon 63

Sezon 63

Set priority
Show messages by
This Post:
00
321827.1
Date: 11/28/2023 10:48:34
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Siemka, witam wszystkich menadżerów!
Teoretycznie jestem tu debiutantem, ale nie wydaję mi się, żebym był w stanie tutaj namieszać. Jeszcze nie mój czas :)
Tak więc proszę o odrobinę litości (i tak spadnę), a teraz buduję mocną drużynę na następne sezony i będę prowadził intensywny skauting.
Jeszcze jedna rzecz - mamy tu jakichś faworytów? Ktoś chętny na II ligę?
Powodzenia, życzę samych zwycięstw!
P. S. Z życzeń zwycięstw wyłączone są mecze z The Cavy Squad :)

This Post:
11
321827.2 in reply to 321827.1
Date: 12/14/2023 16:50:57
Anwil Yelonki
III.3
Overall Posts Rated:
3737
Cześć, witaj. Powodzenia w sezonie.

This Post:
11
321827.3 in reply to 321827.2
Date: 01/18/2024 11:18:52
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Po Meczu Gwiazd pozwoliłem sobie zrobić relację "dziennikarską" z sytuacji w lidze w tym sezonie. Enjoy.

{Część I}

FC Zamienie - najmłodsza drużyna w lidze (czerwiec 2022), chyba za szybko wyszli z IV ligi. 0-13, wszyscy zmiażdżyli ten zespół (najmniejsza porażka - 19 punktów na samym początku sezonu). Menadżer nie logował się od 11 grudnia, więc obawiam się, że przybiła go seria porażek i zrezygnował.
Fifi Zhl - gdybym nawet 2 godziny zastanawiał się nad etymologią nazwy tej drużyny, to nic bym nie wymyślił :). W zasadzie funkcjonowanie drużyny też jest zagadkowe. Forma mniej więcej tak wysoka jak temperatura na Syberii, ławka krótsza niż przeciętny weekend. Ogólnie podkosz ma koszmarnie mocny (ciekawe jakie statystyki ma ten Betka, 23 lata, MVP, 95 kilodolarów tygodniowo...), ale nic poza tym. W dodatku, mając 2 strasznie silnych podkoszowych, którzy mogliby tutejsze, agresywne, obwodowe drużyny rozłożyć na łopatki, gra... Motion XD. Na 99% spadek bezpośredni do IV ligi.
35ta basket - chłopcy w sezon weszli tak średnio, bo prezes nie zdążył zrobić III-ligowej przebudowy ekipy. Teraz drużyna pensjami bardzo mocna, ale nadal nie spisuje się zbyt dobrze. Menadżerowi doradziłbym trening formy, gdyby nie fakt, że niezbyt długo mamy rewanż i mogę dość mocno oberwać ;). Oprócz tego tylko 9 graczy i krótka rotacja mogą dawać się we znaki.
CERSANIT KIELCE 2010 - moje Waterloo :). Serio, w 2 kolejce przegrana 2 punktami spowodowana kosą na najlepszego zawodnika drużyny... Tak być nie będzie, 30 stycznia zapraszam na Kielce Madison Square Garden, będzie krwawa łaźnia. Całkiem dobra drużyna, ten Salwowski to snajper I klasy, poza tym, gość jako jeden z nielicznych graczy gra czasami Low Post, szacunek :)
Olix - wyników tej drużyny to ja naprawdę nie rozumiem... Bardzo silna pierwsza 5, Rękoś to zawodnik, którego typowałbym na MVP ligi, bardzo wysoka forma i... 7 miejsce. Chyba jestem za głupi na silnik tej gry. Jedyne inne wytłumaczenie, jakie widzę to zbyt mało graczy z prawdziwego zdarzenia i krótka ławka. W dodatku wygrał z Natolin Grizzlies, ale przegrywa ze słabszymi od nich drużynami. WHAT?
Lipno Bulls - przez długi czas Byki z Lipna zmagały się z brakiem formy, ale po odpadnięciu z pucharu, gdy prezes przestał w czwartki dojeżdżać podstawowych graczy, problem ten zniknął. Oprócz tego dużym problemem jest krótkość ławki, ale i tak jest to drużyna, z którą zawsze trzeba się liczyć.
Glonojad Bydgoszcz - wchodzimy w teren bardzo mocnych drużyn. Mocny, zrównoważony skład, spora rotacja. Przydałoby się pewnie jeszcze trochę formy (nigdy za dużo formy) oraz - i to do większości prezesów w lidze - trochę różnorodności taktyk. Patrząc np. na mój mecz z Glonojadem, wygrałem w dużej mierze dzięki przewidywaniu (Gargamel cały czas gra Motion)i trochę tańszym składem wygrałem na spokojnie. Poza tym, ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć, co się stanęło w ostatnim meczu BBM u Glonojada? Skleroza?
Jagiellonia Włocławek - strasznie ofensywna, atakująca z obwodu drużyna, a menadżer jest sekciarzem taktyki Run And Gun? Nowe, nie znałem :). Widać, że prezes inteligentny - jeszcze na początku sezonu drużyna od Low Posta sypała się jak zamek z piasku, wjechał nowy Center (i jeszcze PF) i drużyna kozacka :). Myślę, że jutro forma i jazda z leszczami - taki oto niecny plan hehe.
Woozkonets - Pan Prezes chyba wyznaje filozofię, że najlepszą obroną jest atak - i co mu zrobisz :). Taka porada na końcówkę sezonu dla każdego, kto chce mu sprać tyłek: 1-3-1 i nie dziękujcie :). Toż tak agresywnej drużyny to ja chyba jeszcze długo nie zobaczę, chłopcy z placu Wola West zdobyli 1717 punktów w 13 meczach... Natomiast tak jak spora część drużyn w tej lidze, zbyt przewidywalny.

This Post:
11
321827.4 in reply to 321827.3
Date: 01/18/2024 12:08:37
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
{Część II}

Barcińskie Byki - Byki z Barcina moim zdaniem powinny w tej lidze wzbudzać przerażenie. Nawet po odejściu reprezentanta Malty Sajeby skład jest bardzo mocny, a prezes dba o dobrostan i formę chłopców. Rewanż 13 lutego na Immortals Arenie na pewno będzie dla mnie jednym z najbardziej ekscytujących meczów w sezonie. Myślę, że jeśli nic złego się nie przydarzy, to Byki z Barcina będą wśród pretendentów do II ligi.
Natolin Grizzlies - bardzo się obawiam o tą drużynę - menadżer nie logował się od 23 grudnia. Chyba za parę tygodni bot. Najśmieszniejsze w tej całej sytuacji jest to, że od ostatniego logowania wyniki sportowe mocno się poprawiły - odpadnięcie z pucharu doprowadziło do skoku formy i drużyna jest potężna jak nigdy w tym sezonie. XD. Ekipa wpisuje się w ten trend na taktyki obwodowe i silny atak. Szkoda, że gość zrezygnował, mógłby się bić takim składem z KKS Brdą o II ligę, a tak to mistrza już teraz wszyscy znamy.
The Cavy Squad - sukces mojej własnej drużyny jest dla mnie kompletnie niewytłumaczalny. To chyba powinno coś mówić :). Teraz co prawda rzeczywiście mam mocny skład, ale nadal jest on 2. najtańszy (pensjami) w lidze, a co dopiero na początku sezonu. Nie wiem może moi gracze po prostu tacy skromni ;). Gdybym musiał podjąć próbę wskazania pewnych czynników, to na pewno bardzo wysoka forma i dużo gry na luzie, co skutkuje wysokim entuzjazmem. Swoje 3,5 grosza dorzuciła też moja silna obrona na obwodzie, która szczęśliwie kontruje prawie pół ligi. Najgorsze w tym jest to, że ja sobie zacząłem rozpisywać strategię na kolejnych parę sezonów, przy założeniu, że wylecę stąd na zbity łeb, a tu proszę.
Skawinka - osiedlowy ekspert od pucharu. W tym Pucharze Polski to "ofensywna obwodowa drużyna grająca w kółko Run And Gun nr 314159265359" przeszła drogę niczym Forrest Gump :). Gdybym miał strzelać, to Skawinka zawdzięcza sukces włoskim autorytetom moralnym w szatni ;). Na poważnie, potężna drużyna, ale ponieważ ważna jest przewidywalność taktyczna nie jest ona nie do pokonania. Z pewnością rywalizacja Anwil Yelonki - Skawinka będzie emocjonująca.
Anwil Yelonki - kolejny kozak. Skład naszpikowany gwiazdami do szpiku kości, ekipa silna we wszystkich aspektach gry, trochę mógłbym się przyczepić do formy, ale jakoś trzeba wykorzystać w boju tych celebrytów :). W dodatku drużyna prawie całkowicie złożona z zawodników z Polski, więc pewnie też wpływy z gadżetów klubowych do portfela ogromny. Jeden z najpoważniejszych kandydatów do II ligi w sezonie 64, jeśli się nie wywróci jak Polacy w Kiszyniowie ;)
madox888 - kolejna drużyna-enigma jeśli chodzi o nazwę. Po składzie widać, że 2 ulubione kraje prezesa oprócz Polski to Izrael i Grecja (aż 5 graczy z tych 2 państw + Cypryjczyk). Kadra potężna, żadnych słabości, "reprezentant" Walii Nicholls, zastanawiam się, jakie trunki pojawiły się na imprezie w Madoxie 12 stycznia 2024 przed meczem z Brdą... Znając życie "nima for my".
KKS Brda - i wszystko jasne. Na 100,1% mistrz w tym sezonie. Skład celebrytów, absolutnie nie do zatrzymania, miażdży wszystkich bez wyjątku na swej drodze powrotnej do II ligi, żadna drużyna nawet nie potrafi się zbliżyć do poziomu sportowego chłopców z Brdy... oprócz 35tki basket, bo drużynka wywróciła się niczym szachowy arcymistrz Paweł Teclaf :) https://www.youtube.com/watch?v=e1ftkDt11Rw&ab_channel=NikolayKartsev
Polecam, to nagranie to perełka :)

Powodzenia dla menadżerów na ostatniej prostej sezonu!

This Post:
00
321827.5 in reply to 321827.3
Date: 01/20/2024 15:56:52
Olix
III.3
Overall Posts Rated:
11
Olix - wyników tej drużyny to ja naprawdę nie rozumiem..
no to jest nas dwóch..;)
do tego wspomniany Rękoś nieuchronnie ciągnie Klub w kierunku bankructwa, a nie wiem czy bez niego baraże o utrzymanie przetrwam


Last edited by Ignaq at 01/20/2024 15:57:09

This Post:
00
321827.6 in reply to 321827.5
Date: 01/20/2024 16:40:57
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Są 2 scenariusze - jeśli menadżer Natolina zmartwychwstanie, to baraże z Woozkonets najprawdopodobniej i droga do utrzymania przez ciernie, jeśli jednak Natolin zbocieje (według moich obliczeń będzie to 5 lutego), wtedy najprawdopodobniej jego dostaniesz w barażach i na spokojnie się utrzymasz :). Na pewno dużo pecha miałeś z tą kosą na Rękosia (nie wygrałbym w tamtym thrillerze na Saint Olsztyn Olix) i tu dochodzimy do kolejnego dziwnego przypadku - ledwo Cię pokonałem, gdy nie miałeś Rękosia, wtedy nie miałem jeszcze swych elitarnych podkoszowców, lecz dokładnie tym samym składem parę tygodni wcześniej rozłożyłem madoxa, natomiast Ty już mając do dyspozycji swojego najlepszego gracza z madoxem poległeś. Myślę, że gdybyś grał z Lipnem tydzień później to również byś wygrał - wtedy forma tam osiągnęła dno Rowu Mariańskiego ;), a wracając do kontuzji, to przegrałeś też przez nią mecz z Cersanit Kielce. Morał - Natolin Grizzlies jest sprawcą prawie wszystkich Twych nieszczęść ;).

This Post:
00
321827.7 in reply to 321827.4
Date: 01/23/2024 15:05:48
Anwil Yelonki
III.3
Overall Posts Rated:
3737
Kozacki opis :-)

This Post:
00
321827.8 in reply to 321827.7
Date: 01/26/2024 10:06:37
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Danke schön!
Sytuacja w końcówce bardzo emocjonująca. Jaga Włocławek potężna jak nigdy, wskoczyła forma w 35ta Basket, Skawinka w ćwierćfinale pucharu gra z PLKowiczem KS Goldena, dokonuje kolejnego wzmocnienia, chcąc wykraść Brdzie mistrzostwo, Yelonki zaliczają 3 wywrotki z rzędu w przewidywaniu (przepraszam, musiałem to wskazać ;-) ) i grają sparing z drużyną o nazwie "RYJE" (XD), Olix w końcu wygrywa i wlaczy dzielnie o utrzymanie, Natolin bocieje 5 lutego, Madox przegrywa i spada z rowerka... Dzieje się :)
Na które mecze najbardziej czekacie w tej części sezonu? Ja czekam na:
Skawinka - Brda: pojedynek o majstra;
Barcin - Cavy: preludium playoffów w czerwonej konferencji (tak myślę);
Jagiellonia - Yelonki: gdy najlepszy atak w lidze zderza się z drugą najlepszą obroną w lidze;
Lipno - Olix: obu menadżerom odradziłbym wygrywanie tego meczu, bo najprawdopodobniej 7 drużyna u niebieskich zagra z botem Natolinem, a 6 będzie się męczyła z Cersanit Kielce;
Barcin - madox i Cavy - madox: ciąg dalszy Gry o Tron w czerwonej konferencji.

This Post:
00
321827.9 in reply to 321827.8
Date: 01/28/2024 06:55:33
Skawinka
III.3
Overall Posts Rated:
2020
No jak widać ja już zakończyłem Puchary. Ale ćwierćfinał to bardzo dobry wynik jak na drużynę z 3 ligi 😬

This Post:
00
321827.10 in reply to 321827.9
Date: 01/28/2024 08:10:55
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Przypomnę Ci to, gdy Pan Selekcjoner Kadry Narodowej, a zarazem menadżer Goldeny wywróci się w czwartek i przejdziesz do półfinału ;-). Różne przypadki bywają w życiu, brak porannej kawy, demencja, niedocenienie przeciwnika... A nawet jeśli przestraszy się potężnej Skawinki, wystawi odpowiedni skład i przegrasz, to wydaje mi się, że po wyjściu Brdy i odrobinie szczęścia ze spadkowiczami z II ligi, to następny sezon należy do Ciebie.

This Post:
00
321827.11 in reply to 321827.10
Date: 01/28/2024 11:25:08
Skawinka
III.3
Overall Posts Rated:
2020
Ziomek odpuścił mecz w lidze więc nawet nie startuje bo szkoda formy ale cieszy mnie to że moi zawodnicy tyle z siebie dali do tej pory 😁