BuzzerBeater Forums

Yardım – Türkçe > [YENİ BAŞLAYANLARA]

[YENİ BAŞLAYANLARA] (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: murat
This Post:
55
64258.1
Date: 12/14/2008 13:18:03
Overall Posts Rated:
1212
Kurallar değiştikçe güncelliyorum..

1) Asistan Manager ne işe yarar?

Asistan manager,forma satışını arttırır salona daha çok trarftar gelmesini sağlar.bütcenize uygun en yüksek levelli manageri almak sizin faydanızadır

2) Draft ne zaman yapılır ve kaç oyuncu draft edilir?

Draft sezon sonu yapılır ve 3 oyuncu gelir.

3) Draft sistemi nasıl işler ve oyuncular nasıl secilir?

Draft ta ligi en alt seviyede tamamlayan takım en iyi oyuncuyu secme hakkına sahiptir..sıralama en alltaki takımdan en üstteki takıma doğrudur.Bunun için antreman menüsünden gözlemci satın alıp, belirli bir oyuncu tipini araması için yollayabileceksiniz.Draft sıralamasında koç ekibiniz oyuncuların şu anki yeteneği ve potansiyeli ile ilgili kabaca bir değerlendirme yapacaklar, ancak gerçek hayattaki gibi sıralama kusurlu ve bazı oyuncular yanlış yerlerde olacak. Oyunculardaki yetenekleri açığa çıkarmak için daha fazla yatırım yapmak zorundasınız mesela oyunculardaki bazı yeteneklerin abartılmış olup olmadığı yapacağınız daha fazla yatırımla açığa çıkabilir. Her takımın kendi temel sıralaması olacak, ancak her sıralamadaki belirsizlik miktarı aynı olacak. Önceki sistemden farklı olarak size hiçbir gözlem puanı vermiyoruz, onun yerine temel sıralamaları veriyoruz. Ayrıca, bot takımlar temel sıralamalarına göre değil rastgele olarak oyuncu seçecek.

Her hafta gözlem puanlarınız güncellenecek. İstediğiniz zaman gözlemcilik puanlarınızı şu şekilde sıralayabilirsiniz:

1 puan: Oyuncuyu bir maçta izle (eski sistemdeki oyuncuyu bir kez izleme ile eşdeğer).
2 puan: Oyuncuyu özel bir çalışmaya davet et (eski sistemdeki oyuncuyu iki kez izleme ile eşdeğer).Bunu oyuncuyu zaten bir maçta izlediyseniz kullanabilrsiniz, bu oyuncunun boyu ve yaşını da gösterecektir.

Buna ek olarak allstar haftasında gözlemciler birliği oluşturulacak, draft sıralamasında her oyuncunun ağırlıklı olarak nerede olacağı gösterilecek. Allstar haftasından sonra herhangi bir noktada 10 puan ödeyerek, yaklaşan drafttaki tüm oyuncuların boyu ve yaşını öğrenebilirsiniz. Gözlemcilik puanı draft başlayana kadar her an ödenebilir, ancak sonra sezon için geçerli değildir. Unutmayın ki yetenek havuzları ve draft listeleri aynı kalacak, yeni olacak tek şey gözlemcilik sistemimiz.ve ne kadar gözlemci kiralarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır..

4) Hazırlık macı nasıl ayarlanır?

Eğer istediğin bir takıma hazırlık macı teklif etmek istersen,onun ana sayfasının altında hazırlık macına davet et seceneği vardır..ona tıklarsan davet göderilir.yok herhangi bir takımla hazırlık macı yapmak istersen forumlarda sabitlenen hazırlık macı başlığı var.buraya hazırlık macı yapmak istiyorum yazman yeterlidir.elbet birisi sana teklifte bulunur.yabancı bir takımla maç yapmak istersen,BB Global forumunda Scrimmage Ad Thread başlığı var.buraya yazabilirisin.

5) Transfer teklifi nerden yaplılr?

Soldaki Araçlar menüsün de Transfer listesinden almak istediğin oyuncuların özelliklerine göre tarama yapıp,çıkan menüden oyunculara teklif götürebilirisin.

6) Hangi antremanı vermeliyim?

Elinde ki oyuncular bunu belirleyecek..ya gelişmesini istediğin oyunculara antreman vereceksin ya da oyuncunun zayıf olan yönünü güçlendirmek için..bu tamamen sana kalmış.ama unutma ki genç oyuncular daha çabuk antreman alır.verdiğin antreman türünü takıma dağıtırsan tabikide oyuncuların bütünü daha yavaş antreman alır.verdiğin antremanı tek oyuncuya verirsen o oyuncu çok daha hızlı ilerler.örneğin,ribaunt alma antremanını sadece pivot a verebilir veya bütün takıma..sadece pivota verirsen ,pivot mevkinde oynayan oyuncu daha hızlı gelişim gösterir.

7) Bu bilgiler bana yetmedi.Daha fazla bilgiyi nerden bulabilirim?

Tabiki de forumlar ve yardım menüsünde tecrübeli oyuncuların yazdığı bir çok eşsiz bilgiye ve yoruma ulaşabilirsin.Unutulmamalı ki bizler bu oyundan keyif almak için burdayız.Forum kurallarına dikkat:)

Last edited by murat at 08/02/2010 16:48:14

This Post:
11
64258.2 in reply to 64258.1
Date: 12/14/2008 21:15:32
Overall Posts Rated:
1010
disci çok teşekkürler. Gerçekten fedakarca güzel işler yapıyorsun.

Arkadaşlar öncelikle yeni başlayanlar için oyun hakkında püf noktaları ele aldığım bir blog hazırladım. Kullanıcının el kitabı gibi her zaman bir gözünüzün burada olmasında fayda var. Ayrıca sitede göremediğiniz ve kesinlikle sormak istediğiniz herşeyi özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz. Buradan soruları toplayıp cevaplandırabiliriz böylece.

El kitabınız : :) http://bb-playbook.blogspot.com/

Ben bu oyunda yeniyim bi takım aldım elim ayağıma dolaştı nolur yardım edin için :

bu linki : http://bb-playbook.blogspot.com/2008/11/beginners-ilk-tak...

Birisi bana bütün taktikleri açıklasın valla n'apçamı bilmiyorum nolur yardım edin için :

bu linki : http://bb-playbook.blogspot.com/2008/12/beginners-taktik....

tıklıyoruz. Baştan sona okuduktan sonra işin uzmanı olup başkalarına akıl verebiliyoruz.

İyi oyunlar...

Last edited by Patrick Thend at 03/28/2009 19:55:10

This Post:
00
64258.3 in reply to 64258.2
Date: 12/15/2008 05:28:02
Overall Posts Rated:
226226
uyku tutmadı bend ebirşeyler ekleyim mesaj linkleir sonra eklerim tamamıylre kendi fikirlerimdir tartışmaya açıktır

öncelikle önemli soruların cevabını verelim

1.hangi antreman neyi artırır sorusunun cevabını yardım konferansında aynı başlıkta bulabilrsiniz ((17182.1))
2. hangi bölgedeki oyuncuda hangi özellik gerekir milli takım rotasyonu başlığında bulabilrsiniz ((31496.5))

evet şimdi oyuna yeni başladığında ne yapılmalıöncelikle oyuncuları iki şeye göre sıralayın maaş ve yaş maaş yaşa göre kısalaramı uzunlara antreman vereceğiniz karar verin neyi yaşı genç diye değmeyecek oyunculara antreman verin nede maaşı diye yaşlı oyuncuya antreman verin ikisi de önemli ama unutmayın ki yaş artıkça antreman hızı yavaşlar

Antreman olayına gelince değişik türlerde ve değişik şekillerde antreman verebilirsiniz mesela dış defans antremanı sadece pg 48 dk oynayan oyuncuya , pg/sg de 48 dk oynayan oyuncuya, pg/sg/sf de 48 dk oyuncuya verebilirsiniz ama kişi sayısı çoğaldıkça antreman hızı düşer

birde şunu untumayın istediğiniz oyuncuyu istediğiniz yerde oynatabilrisiniz ve antreman alır yani OK/SG verdiğiniz antremanı KF yi o mevkilerde oynatarak antreman almasını sağlayabilriisniz

antreman verdiğiniz bölgeye elinizden gelidği kadar transfer yapmayın ilk sende başarı elde edeceğim diye kasamayın hatta ilk sene aşağı sıralrda bitirmek drafta 40 k yatırdığınız takdirde yeni başlıyanlar için daha karlı olabilir bunu unutmayın yani o kadar kasmanıza gerek yok .

antreman vermediğiniz bölgeye gücünüz yettiği kadar sınıralrı zorlamadan en iyiy adamları alamya sağlayın ama aceleci olmanızı önermem 4.ligde elinizlerdekilerle de idare edebilrisiniz

salona gelince ilk başlarda düşük fiyatlarda iyi hesaplayın toplam karı en çok nasıl yapıyorsanız o şekilde biletlere fiyatla başalyın stadı dolddukça fiyatı arıtrır veya salonu büyütürsünüz

personele gelince.bunun güncellemesi gerekir şöyle diyebiliriz yeni başlayanlar için 4.seviye antrenör ve 3.seviye asistan menajer yeterlidir doktoruda 1.seviye alın. maaşlara dikkat edin maaşlar artıkça antrenöür kar/zarar ilişkisini değerlendirip öyle seçin. personel yeteneklerine gelince yeni başlayanlar için gerekli değil ama ucuza bulursanız extra getirileri unutmayın

maç motoruna gelince reytingelere bir yere kadar karşılaşmalı istatistiklere bir yere kadar güvenin sadece fikir verir karşı rakip hakkında önemli olan rakibin diğer maçalrına bakıp nasıl saldırdığını maaşlarına bakıp hangi oyuncuların daha iyi olduğunu kara verip ona göre önlemeler alın bunalrın hepsini dahi yapsanız genede yenilebilirsiniz çünkü bunların hepsi size sadec fikir verir görünmeyen etmenleri unutmayın tecrübe, kondisiyon ilk başlarda koçun karar vermesine izin verin oyunu ögrendikçe diğerlerini denersiniz.

hazırlık maçlarını iyi değerlendirir yeni taktikleri deneyin hangisinin size daha çok uyduğunu bu şek,lde ancak ögrenebilrsiniz benim taktiğim şudur hucumu kendi kadroma savunmayı rakibe göre yaparım en mantıklısıda bu duruyor.

all-star maçı ne para nede antreman olarak hiçbir faydası yoktur sadece gösteri amaçlıdır sezonun ortasına doğru yapılır.

draft sezon sonunda playoff maçları öncesi draft edilecek oyuncularınız yıldıza( top sayısı ne kadar yüksekliği) , harfe (A/A+) göre sıralamanız gerekir

Last edited by aquila at 07/13/2010 07:10:28

This Post:
11
64258.4 in reply to 64258.3
Date: 12/15/2008 07:39:30
Overall Posts Rated:
88
Transfer konusuna değinilmemiş onuda ben açıklayayım...
Kadrom Berbat Transfer Yapıcam !!!!

Yeni başlayan arkadaşların çoğu kadrosunun zayıf olduğunu düşünüp hemen transfer arayışlarına koyuluyor ve zaten oturmamış olan takım ekonomisi bir çöküşe geçiyor, bunu önlemek için önce transfer yapmayı değilde kadromuzdaki oyuncuların yapısına, yaşına ve potansiyeline odaklı bir antrenman programı belirlemeliyiz ve bunu yaptıktan sonra en zayıf mevkimiz olan bölgeye transfer yapmalıyız ama paramızı har vurup harman savurmamak şartıyla ve oyuncuyu alırken de bir kullanıcıyla yarışa girip o oyuncuyu ederinden fazla fiyata almamaya dikkat etmemiz gerekir...
Takım ekonomisini oturtmadan bol transfer yapmamaya özen gösterek takımın ekonomisini çöküşe sokmamalıyız..

This Post:
00
64258.5 in reply to 64258.4
Date: 12/15/2008 07:41:19
Overall Posts Rated:
88
Antrenman ile ilgili Sorular

Sürekli bu soru soruluyor bende yeni arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla buraya ekleyeyim dedim..

Soru : P ve UF e ribaund anremanı veriyorum oyuncumu 35 dk pivot oynattım maçta UF oynatsam antreman alırmı?
Cevap: Evet alır çünkü oyuncunun o bölgelerde 48 dk oynaması önemli, kendimden örnek vereyim şg ve kf ye antrenman veriyorum bir oyuncum şg olarak 33 kf olarak 24 dk oynadı toplamda 57 dk antreman verilen bölglerde oynadı ve antremanı aldı..

Soru : Antrenman güncellemeleri ne zaman oluyor ?
Cevap : Antrenman güncellemeleri her cuma 11:40 da olur.

Soru : Yeni oyuncu aldım ve dış şut antremanı veriyorum bu oyuncu eski takımında antrenman verdiğim bölgede oynamışsa antrenman alır mı ?
Cevap : Evet alınan oyuncu antrenmandan faydalanır.

Soru: Baskı kurma antrenmanı veriyorum antrenman güncellemesinden önce bunu İçeriden şut olarak değiştirsem oyuncular iki antrenmanı da alırmı ?
Cevap : Hayır almazlar, antrenman güncellemesinden önce hangi antrenman seçiliyse oyuncular ondan faydalanırlar.

From: aquila

This Post:
11
64258.6 in reply to 64258.3
Date: 12/18/2008 11:06:14
Overall Posts Rated:
226226
potansiyel potansiyel bir oyuncunun ne kadar antreman alacağını gösterir yani tüm oyuncular efsaneviye rahatlıkla ulaşamaz potansiyelini dolduran oyuncuların antreman hızı yavaşlar ama hiçbir zaman sıfır olmaz
antreman verdiğiniz oyunculardada ( benim fikrimdir) şu tercihi yapabilrisniz kendinize yetiştiyorsanız potansiyeline öncelik verin satmak istiyorsanız özelliklerine dikkat edin

ŞİMDİLİK SON OLARKA SÖYLEYECEĞİM KURALLARI KESİNLİKLE OKUYUN
/BBWeb/rules.aspx

Last edited by moutlinho at 12/18/2008 16:54:57

Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted