BuzzerBeater Forums

BB România > NT S63-64

NT S63-64

Set priority
Show messages by
From: Otis

To: Otis
This Post:
33
322386.5 in reply to 322386.3
Date: 01/01/2024 12:38:17
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
sumar rapid

dupa cum era evident din ultimul meu mesaj, am pierdut cu unguri la 5p. au fost civilizati si ne-au contactat sa ne transmita aprecieri pentru echipa noastra si ca au profitat inspirat de ambitiile noastre.

astea fiind zise am intrat in meciul de azi cu serbia cu moralul sifonat, dar cu putin entuziasm. cu durere in suflet ma bucur ca am batut o super echipa ca jucatori, o parte vazandu i pe tl sau chiar jucand la club. au jucat la antighici si speculativ dar cine stie mai bine intelege ca am fi fost egali poate marginal peste chiar daca jucau pe bune. in continuare, in meciul acesta de uite ghiciu nu e ghiciu deja marja e extrem de mica. mi-e ciuda ca ungurii au reusit o victorie la limita. desi rezultatul nostru e unul incredibil de pozitiv, furand si cosaveraj in inevitabila confruntare la tie-breaker, maghiarii au batut la 3p si transforma lupta in una in 4 !
nu ne putem califica fara victorie cu finlanda. nici ei. desi poate ar fi sensibil sa incercam normal v normal ca sa nu ne ducem la euro ca la abator.

cumpana intre ani ne-a priit asa ca prima zi ne gaseste la egalitate cu restul si cu sanse de promovare. sper ca norocul sa ne surada in urmatoarele 3 meciuri, unde victoria e esentiala, inclusiv si marja, daca ajungem sa ne uitam si la aia.

va doresc tuturor un an bun, mai norocos, presarat cu sanatate si bucurii, iar in masura posibilitatilor cu ceva satisfactie si din joc.

sper ca nationala de fotbal sa nu fie singura care merge la un euro anul acesta.

ca intotdeauna multumesc tuturor care sprijina NT in orice forma, efortul vostru e apreciat si rasplatit si de rezultate, acum sa icnercam sa reusim cat mai mult.

toate cele bune

hai Romania

From: cristian12

To: Otis
This Post:
00
322386.6 in reply to 322386.5
Date: 01/01/2024 15:02:56
sighet united
II.4
Overall Posts Rated:
4848
Second Team:
Marmatia
felicitari !
Succes in continuare si un an excelent!

Last edited by cristian12 at 01/01/2024 15:03:29

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
322386.7 in reply to 322386.5
Date: 01/15/2024 01:40:00
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
am facut tot ce s-a putut contra finlandei. pur si simplu ne au batut mar in sfertul 4, la 20p diferenta in cdt in care noi am dat crunch time.
faptul ca am avut unul-doi juc nu in forma maxima n a contat fiindca nu pe acolo ne au atacat iar de marcat s a marcat suficient.
s-a vazut ca n-avem aparare pentru acest nivel desi am jucat cu cei mai buni aparatori pe exterior. in final meciul cu ungaria e cel care ne a costat.

e foarte greu de zis cum ar fi fost mia bine. daca jucam normal cu ei ne luau sarbii mai in serios si nici nu se mai ajungea aici.
in fine. nici sanse matematice nu mai avem. sau mai bine zis, vor fi dizolvate dupa meciurile de diseara.
vom juca CT contra danezi pt a mentine rating iar cu moldova vom juca cu entuziasm la nivel de amical. daca ei ne vor batea cu o echipa nici pe jumatate ca salarii, va fi macar spre beneficiul educativ al comunitatii.

pacat de atata munca cu o marja atat de mica decisa la un zar. cu mult efort ne am permis o marja mai buna la zar dar tot zar ramane.


From: Otis

To: Otis
This Post:
00
322386.8 in reply to 322386.7
Date: 01/15/2024 13:48:47
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
ne au dat si ei crunch time. am pierdut din cauza unei diferente de entuziasm de 2 trepte.
atat s-a putut.
am zis de la inceput ca nu ne ajuta calendarul.

cu beneficiul retrospectivei trebuie sa dam ghici sau sa dam normal vs unguri. ne prefacem ca bateam sarbii oricum. iar cu finlandezii dadeam doar normal si fortam o calificare la cosaveraj. fantezie.

ne vedem sezonul viitor.

From: torynada

To: Otis
This Post:
00
322386.9 in reply to 322386.8
Date: 01/25/2024 04:52:41
Ucigasii
II.1
Overall Posts Rated:
77
Mda nu va mers cu calendarul deloc....asta e...poate la anul reusiti o calificare ;)
Deas mai avea oameni devotati care sa antreneze ca la carte putea sa fim si noi cit de cit competitivi...dar...
Noi pe interior suntem cit de cit asamblati....pe exterior e jale mare :)

From: Otis

This Post:
00
322386.10 in reply to 322386.9
Date: 01/25/2024 07:35:13
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
stam bine si pe exterior insa echipele cu care ne batem au jucatori cu skills 23 24 pe od sau js. noi suntem foarte echilibrati. iar asta ofensiv nu ne ajuta la nivelul respectiv.

putem juca semi in consolare, dar nu putem rasturna un traseu de loc 3 sau 4 in calificare decat cu sanse 50%50%. anul asta sansele au fost cam 30% si altii care au avut sanse mai bune au speculat